וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בדרך להפוך לבנק? בלנדר הישראלית רוכשת תאגיד פיננסי באירופה

עודכן לאחרונה: 16.1.2022 / 17:59

בלנדר טכנולוגיות פיננסיות הודיעה על רכישת איגוד אשראי ליטאי המחזיק באישור עקרוני להמרת תחום פעילותו מאיגוד אשראי לבנק ונמצא בשלבים מתקדמים לקבלת רישיון בנקאי. בלנדר: "זהו שלב נוסף במימוש החזון, להפוך למובילת שוק בתחום בנקאות האשראי הדיגיטלית באירופה"

בלנדר טכנולוגיות פיננסיות הודיעה היום למשקיעים בבורסה על רכישת איגוד אשראי בליטא. הגוף הנרכש מחזיק באישור עקרוני להמרת תחום פעילותו מאיגוד אשראי לבנק ונמצא בשלבים מתקדמים לקבלת רישיון בנקאי.

התאגיד הליטאי מתמחה באשראי מגובה נדל"ן, מנהל פיקדונות בסך של כ- 124 מיליון שקל, תיק אשראי בסך של כ- 112 מיליון שקל ובעל הון עצמי של כ- 9 מיליון שקל. במסגרת העסקה, תרכוש בלנדר כ- 77% ממניות איגוד האשראי המוחזקות על ידי המוכר באמצעות חברה בבעלותו המלאה, במחיר של כ- 18 מיליון שקל.

השלמת העסקה מותנית בסיום בדיקת נאותות וקבלת רישיון בנקאי על ידי התאגיד הנרכש. מטרת העסקה הינה לקדם את בלנדר להיות בנק דיגיטאלי כלל אירופאי המתמחה בהעמדת משכנתאות, אשראי מגובה נדל"ן ואשראי צרכני.

בנוסף, במועד השלמת העסקה, בהנחה כי אכן תצלח, בלנדר תשלש את תיק האשראי באירופה, וכמו כן העסקה תאפשר לבלנדר להרחיב את פעילות ההלוואות שלה למשכנתאות והלוואות למשקי בית מגובות נדל"ן.

ד"ר גל אביב. סיון פרג',
ד"ר גל אביב, מנכ"ל קבוצת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות/סיון פרג'

פעילות באירופה ושת"פ עם בנק הפועלים

על פי הודעת החברה, מדובר באבן דרך משמעותית נוספת בהתרחבות של בלנדר מאז הנפקתה בבורסה בתל אביב בינואר 2021, כשבשנה האחרונה הרחיבה החברה משמעותית את פעילותה באירופה.

כמו כן, הודיעה החברה בספטמבר האחרון על חתימת הסכם עם בנק הפועלים במסגרתו תוקם חברה משותפת שתעסוק במתן אשראי צרכני דיגיטלי למימון רכישות בנקודות מכירה ובאתרי אי-קומרס (סחר אלקטרוני). בלנדר מובילה את תחום ה- (BNPL - buy Now Pay Later) שנמצא בצמיחה מואצת בעולם וגם בישראל באמצעות שירות BlenderPay.

הגוף הנרכש הוקם כאיגוד אשראי בשנת 2012, מספק שירותים פיננסיים בתחומי האשראי והפיקדונות. הגוף מנהל פיקדונות בגובה 124 מיליון שקל בריבית ממוצעת של כ- 2.2%, וכן תיק אשראי בסך של כ- 112 מיליון שקל עם התמחות בתחום המשכנתאות, אשראי מגובה בטוחות לעסקים קטנים ובינוניים ואשראי ליזמים בתחום הנדל"ן.

ליטא מהווה, לדברי בלנדר, פוטנציאל משמעותי בתחום האשראי בכלל ובתחום האשראי לנדל"ן בפרט. במחצית הראשונה של 2021, כלכלת ליטא והנדל"ן שלה המשיכו לחוות צמיחה חזקה בדגש על מכירות דיור חדש שמציגות צמיחה עקבית בשנים האחרונות של כ- 5.6 אחוזים בממוצע.

בדיקת מאזן כספי באמצעות סמארטפון. ShutterStock
בין שירותי בלנד: העמדת משכנתאות, אשראי מגובה נדל"ן ואשראי צרכני/ShutterStock

"החזון - להפוך למובילי השוק באירופה"

הגוף הנרכש מחזיק באישור עקרוני להמרת תחום פעילותו מאיגוד אשראי לבנק ונמצא בעיצומו של הליך קבלת רישיון בנקאי בליטא. ככול שהרישיון הבנקאי לא יתקבל, בלנדר תהיה זכאית לבטל את העסקה ולקבל את התמורה ששלמה ללא כל פיצוי.

לדברי ד"ר גל אביב, מנכ"ל קבוצת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות: "העסקה היא שלב נוסף במימוש החזון של בלנדר להפוך למובילת שוק בתחום בנקאות האשראי הדיגיטלית באירופה. אנחנו מעריכים כי העסקה וקבלת הרישיון הבנקאי תושלם במהלך הרבעון השני השנה.

מדובר במהלך משמעותי כחלק מאסטרטגיית הצמיחה המהירה במגזר הבנקאות הדיגיטלי באירופה והשלמתו תאיץ את קצב גיוס האשראי דרך מקורות מימון חדשים ומגוונים, תוך הגדלת הרווחיות הכוללת של פעילות החברה. אנחנו ממשיכים לפעול לצמיחת החברה כחלק מהחזון שלנו להוביל מודל של בנקאות חדשה מבוססת טכנולוגיה".

בנק דיגיטלי מבוסס למידת מכונה

בלנדר היא חברת פינטק בינלאומית המספקת אשראי ופתרונות מימון חדשניים לעשרות אלפי לקוחות בהתאם להעדפותיהם וצרכיהם. החברה פיתחה מערכת טכנולוגית למתן אשראי, הפועלת באמצעות שיטות וכלים שפותחו על ידי החברה, תוך שימוש במתודולוגיות, כלים ורעיונות מתחום הביג דאטה, כריית נתונים, למידת מכונה, פסיכולוגיה התנהגותית ועוד.

את החברה ייסדו ב-2014 המנכ"ל ד"ר גל אביב, משנה למנכ"ל וראש אגף טכנולוגיה בועז אביב ומשנה למנכ"ל וראש אגף מוצרים ברק גור. החברה פועלת בישראל ובאירופה. בינואר 2021 השלימה החברה הנפקה ראשונית בבורסת תל אביב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully