וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר איגוד עובדי התחבורה: "מהשבוע הבא - שביתה בנמלים"

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 18.1.2022 / 13:42

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, מבטיח שביתה בנמלי הים החל מהשבוע הבא. העילה לשביתה, רצון המדינה לפתוח את הנמלים הפרטיים לסחורות שאינן מכולות, בניסיון להקל על העומס בנמלים. הדברים נאמרו בריאיון לליאת רון ברדיו צפון 104.5FM

פקקי התנועה בנמלי הים הם אחת התופעות הכואבות במשק היום. מדובר בבעיה עולמית, אבל בישראל, כרגיל, יש לה גם הבטים מקומיים. אחד מהם נוגע לחלוקת העבודה עליה סוכם בין הנמלים הוותיקים לנמלים הפרטיים החדשים, אותם מבקשת המדינה לפתוח עתה גם לקליטת סחורות שאינן במכולות, לדברי נציג העובדים בהסתדרות, בניגוד להבנות שהושגו עם עובדי הנמלים.

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות התארח בתכניתה של העיתונאית ליאת רון ברדיו צפון 104.5FM והבטיח כי "מהשבוע הבא - שביתה בנמלים", כדבריו.

אדרי: "המדינה דורסת ברגל קשה.יש הרבה אוניות בים בנמל חיפה ואשדוד. כל העולם סובל מפקקים בתחום הימי, הקורונה הביאה לאיחור בנמלים בכל העולם. המדינה ביקשה לגייס לתקופה זמנית והסכמנו, חתמנו על הסכמים קיבוציים שמרעים את המצב שלנו.

אנחנו סיכמנו עם המדינה מפורשות שלא יכנסו מטענים כלליים לנמלים החדשים וזו הבעיה האמיתית, אם המדינה רוצה לחזור בה שתואיל לחזור לשולחן הדיונים ולהגיד 'התחטרנו אנחנו רוצים להכניס גם מטען כללי לנמלים החדשים'. אז כל המשא ומתן שעמלנו עליו שמונה שנים קשות נפתח מחדש".

עובדי נמל חיפה לא חזרו לעבודה, מאי 2015. אדריאן הרבשטיין
נמל חיפה. לטענת יו"ר האיגוד, המדינה מפרה את ההסכם בנוגע למטענים שאינם מכולות/אדריאן הרבשטיין

"אנחנו עובדים בצורה מטורפת"

אדרי פירט מדוע לדעתו על המדינה לשאת באחריות לשינוי ההסכם: "ההסכם אומר - שאנחנו הולכים להיפגע בתחום המכולות. המדינה הבטיחה שמדובר בתחום המכולות בלבד, כל שאר המטענים ישארו לנמלים הקיימים ולא לשני הנמלים החדשים. ישבו ועשו עבודות מחקר כמה אנחנו הולכים להיפגע, ועל סמך המצב הזה עשינו הסכמים קיבוציים קשים, כולל פרישת עובדים.

היום אנחנו שומעים שהמדינה מאפשרת לנמלים החדשים לקלוט מטען כללי, זאת אומרת שכל מה שבנינו וכל מה שסיכמנו בהסכמים שווה כקליפת השום ועל זה הכעס שלנו. אנחנו רוצים לעזור וגייסנו עוד עובדים אבל על הדרך דורסים ברגל קשה את ההבטחות שניתנו לנו, ועל זה אנחנו מלינים.

האם מישהו ממשרד התחבורה דיבר איתכם?

"לא דיברו איתנו, אנחנו מדברים רק דרך התקשורת. אם הייתה מצוקה זה היה מסתיים בטלפון אחד, והיו אומרים יש בעיה ובוא נשב. לגבי הפקקים אנחנו מוכנים להירתם - אנחנו עובדים 24/7 סביב השעון ועובדים בצורה מטורפת, איפשרנו גיוס עובדים שמראש נפטר לאחר הפקקים.

צריך לשבת ולדבר- יש הסכמים וצריך לכבד אותם. אפשר לשנות, אבל בישיבה משותפת, לא יכול להיות שיש צד אחד שהוא ריבון והוא דורס אותך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully