וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חנן מלצר צפוי להתמנות ליו"ר מגדל אחזקות

דוד רוזנטל

עודכן לאחרונה: 18.1.2022 / 14:05

שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת מגדל אחזקות הודיע על פרישתו הצפויה וימשיך לכהן כדירקטור. מלצר: "שמח על האמון שניתן בי"

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופט בדימוס חנן מלצר, צפוי להתמנות לתפקיד יושב ראש הדירקטוריון של מגדל אחזקות באספה הכללית הקרובה. שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת מגדל אחזקות הודיע הבוקר על פרישתו הצפויה מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון. הוא ימשיך לכהן כדירקטור בחברה.

חנן מלצר כיהן כשופט בית המשפט העליון בשנים: 2021-2007. הוא נולד באפריל 1951 להורים ניצולי שואה, והינו נשוי לרעייתו, עו"ד מרגלית איינהורן-מלצר, והם הורים לארבעה בנים וסבים לחמישה נכדים. מלצר גדל בתל-אביב ולמד בגימנסיה העברית הרצליה בתל-אביב, שם שימש גם כיו"ר מועצת התלמידים. בשנת 1973 סיים מלצר בהצטיינות את לימודי המשפטים באוניברסיטת תל-אביב במסגרת העתודה האקדמאית.

הוא חזר לשירות סדיר בצה"ל במלחמת יום הכיפורים והגיע במילואים עד לדרגת סא"ל. בשנת 1977 הקים מלצר משרד עורכי דין עצמאי. במסגרת עבודתו במשרד שימש מלצר כיועץ המשפטי החיצוני של חברת החדשות של ערוץ 2 (מאז הקמתה ועד לבחירתו כשופט) וכן של גופים ציבוריים ועסקיים נכבדים נוספים. ב-27 באוגוסט 2007 הושבע מלצר לתפקיד שופט בית המשפט העליון.ב-30 באוקטובר 2017 הושבע לתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון.

ביוני 2019 מונה מלצר לתפקיד יו"ר ועדת הבחירות לכנסת ה-22 (לאחר שנבחר לתפקיד זה בשנית ע"י חבר שופטי בית המשפט העליון, והיה לשופט היחידי בתולדות ישראל עד כה, שכיהן פעמיים כיו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת).

חנן מלצר בהשקת ספרו של הפצ"ר לשעבר והשופט מנחם פינלשטיין, אוני' בר אילן
17.06.21. ראובן קסטרו
חנן מלצר/ראובן קסטרו

מכיר את אליהו מהתקופה שבה ייצג את מגדל כעו"ד

מלצר אמר: "אני שמח שהתבקשתי להצטרף לשורותיה של קבוצת מגדל ועל האמון ששלמה אליהו והדירקטוריון היו נכונים לתת בי. עבורי זו זכות ובמידה מסוימת אף שליחות ציבורית לכהן כיו"ר הדירקטוריון של מגדל אחזקות, שהיא מספינות הדגל של עולם הביטוח והפיננסים, ולסייע לה להגשים את כל האתגרים שבפניה ולהמשיך להוביל את תחום הביטוח וההשקעות.

אני מכיר את שלמה אליהו מזה תקופה ארוכה (לאחר שייצגתי את חברת אליהו בע"מ לפני שנים רבות בערעור בבית המשפט העליון), ואני מוקיר את מומחיותו הרבה בענף הביטוח, וסבור, כי פעילותו, לרבות בקשתו לסיים את כהונתו כיו"ר, מתוך רצון להבטיח שקט תעשייתי ויציבות בקבוצה, הן בגדר של התנהלות אצילית ממש. מר שלמה אליהו שם לנגד עיניו את טובת הקבוצה שאני יודע שחשובה לו מאד. קבוצת מגדל איננה חברה של איש אחד, אלא מקבץ גדול של מנהלים ועובדים, כולם מומחים בתחומם, בעלי ידע ונסיון, ואני בטוח שבסיועו של הדירקטוריון לצידי, המנכ"ל המיועד, והאורגנים של חברות הקבוצה, נדע להצעיד את הקבוצה קדימה.

זה המקום להודות למר שלמה אליהו, שהחל כנער שליח בחברת מגדל בע"מ והגיע עד הלום, ומשמש בעיניי דוגמא לסיפור הצלחה ציוני וישראלי מופלא שאני בטוח כי עוד יסופר בו רבות בהזדמנויות אחרות נוספות".

שלמה אליהו במסיבת עיתונאים ינואר 2010. אורי לנץ
שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל והיו"ר הפורש. החל את דרכו בחברה כנער שליח - וברבות הימים רכש את השליטה בה/אורי לנץ

שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל והיו"ר הפורש, הוסיף: "מגדל אחזקות היא הנכס המשמעותי ביותר שלי, ורכישתו היתה גם ציון דרך מבחינתי שכן את עבודתי התחלתי כנער שליח בחברת מגדל ורכישת השליטה בחברה לפני כעשר שנים היתה מעין סגירת מעגל עבורי.

בכל התקופה מאז שרכשתי את השליטה בחברה, כל פעולה שעשיתי - כוונה לטובת כלל מחזיקי העניין במגדל ביטוח ובמגדל אחזקות, ובכלל זה לטובת משקיעיה של מגדל אחזקות, וכן של המבוטחים והעמיתים במגדל ביטוח. לאור מכלול האירועים בשנתיים האחרונות, הגעתי למסקנה, כי בשלה העת לסיים את כהונתי, ולכן הודעתי היום על פרישתי הצפויה כיו"ר מגדל אחזקות".

בדבריו מתכוון אליהו, בן ה-86, לשנים האחרונות במגדל שהיו סוערות ויצריות ולוו בתחלופה של מנהלים ובעימותים מול הרגולטור.

אליהו סיכם: "אני שמח וגאה מאד שחנן מלצר, שופט עליון בדימוס, בעל שיעור קומה, עם מומחיות וניסיון גם בתחום העסקי ובתחום הממשל התאגידי, נענה לבקשה להצטרף למשפחת מגדל, ולסייע לה בכל האתגרים שבפניה. אני בטוח כי השופט בדימוס מלצר, יחד עם דירקטוריון מגדל אחזקות שאני אמשיך להיות חלק ממנו, וכן עם המנכ"ל המיועד של מגדל אחזקות ועם האורגנים של מגדל ביטוח ומגדל שוקי הון, נדע להוביל את קבוצת מגדל לעבר יעדים חדשים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully