וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאגורות למיליונים: 'עיגול לטובה' גייסה כ-18 מיליון שקל לעמותות

עודכן לאחרונה: 20.1.2022 / 12:41

מנתוני 'עיגול לטובה' עולה כי חרף המשבר הכלכלי שיצרה הקורונה, נרשמה עלייה של 9% בסך התרומות השנתי של הישראלים. בשנה שחלפה נאסף סכום שיא של למעלה מ-18 מיליון שקל. עלייה משמעותית נרשמה גם בקרב מספר ה"מעגלים" עם הצטרפותם של תורמים חדשים ליוזמה

האגורות של הישראלים הפכו לסכום של למעלה מ-18 מיליון שקל שנתרמו השנה ליותר מ-200 עמותות בישראל והיוו עבורן עוגן משמעותי באחת התקופות הכלכליות המאתגרות שידעה המדינה - כך עולה מדוח סיכום שנת 2021 שמפרסמת היום 'עיגול לטובה'.

עיגול לטובה היא פלטפורמה המאפשרת לעגל עסקאות בכרטיס האשראי לשקל הקרוב. סכום האגורות המצטבר עובר לתרומה לעמותות לפי בחירת בעל/ת הכרטיס, מתוך רשימת עמותות רחבה הכוללת את העמותות המובילות בישראל. מדובר בסכום חודשי ממוצע של כארבעה שקלים מכל תורם.

אדם מקבל תרומה. ShutterStock
התרומה האישית קטנה - המשמעות החברתית עצומה/ShutterStock

14% יותר "מעגלים" - הצטרפות משמעותית של תורמים חדשים

מנתוני עיגול לטובה עולה כי חרף המשבר הכלכלי שיצרה הקורונה, נרשמה עלייה של 9% בסך התרומות השנתי של הישראלים ובסך הכל, כולל תרומות ייעודיות, נאסף בשנה שחלפה סכום שיא של 18,257,802 שקל לעומת 16,811,175 שקל בלבד בשנת 2020. עד היום, מאז הקמתה לפני 13 שנה, אספה העמותה סכום מצטבר של יותר מ-95 מיליון שקל עבור מעל ל-200 עמותות בישראל.

על פי הדוח, בשנת 2021 נרשמה עלייה של 14% גם במספר המעגלים - כלומר הישראלים שתרמו לעמותות הקרובות לליבם. מספר כרטיסי האשראי הרשומים בעיגול לטובה עמד בסוף שנת 2021 על כ-458 אלף כרטיסים, בשלוש חברות האשראי הפועלות בישראל (ישראכרט, כ.א.ל ומקס).

ערימת מטבעות של שקלים. ShutterStock
ממטבעות למיליונים: הסכום הממוצע לתורם עומד על כ-4 שקלים לחודש/ShutterStock

העיקר הבריאות

מפילוח התחומים המועדפים על המעגלים הישראלים עולה כי הכסף שנתרם בשנה האחרונה התפלג באופן הבא: במקום הראשון - בריאות עם 31.2%, במקום השני - אנשים עם מוגבלות 15.3%, במקום השלישי - נוער בסיכון 12.7%, ואחר כך: כלל העמותות (ללא בחירת עמותה ספציפית) - 9.4%, הגנת הסביבה ובע"ח 8.9%, אזרחים ותיקים - 7.9%, נשים במצוקה - 5%, רווחה - 4.1%, חינוך - 3.3%, סובלנות וזכויות אדם - 1.5% ותרבות - 0.8%.

ביטוח בריאות. ShutterStock
כשליש מהתורמים בחרו עמותות מתחום הבריאות/ShutterStock

תורמים כ-4 שקלים בחודש ויוצאים גדולים מהחיים

יעדי התרומה הנבחרים בשנת 2021 הן העמותות הבאות:

1 גדולים מהחיים
2 תנו לחיות לחיות
3 להושיט יד
4 עזר מציון
5 אלו"ט
6 כן לזקן
7 לתת
8 אביב לניצולי שואה
9 מרכזי הסיוע
10 עלם

מייקל לואיס. שוקה כהן
"גדולים מהחיים" היא העמותה הנבחרת במקום הראשון לתרומות ע"י הישראלים/שוקה כהן

"תורמים מעט אבל משפיעים בצורה ניכרת על עיצוב החברה"

שלומי צדקי, מנכ"ל עיגול לטובה: "עיגול לטובה פועלת מאז הקמתה במטרה לחולל שינוי בתרבות הנתינה והתרומה למטרות חברתיות באמצעות מנגנון חכם המאפשר לכל אזרח לתרום מעט אבל להשפיע בצורה ניכרת על עיצוב פניה של החברה הישראלית. כל זאת, בפעולה פשוטה באמצעות כרטיס האשראי או דרך השכר".

"בשנים האחרונות אנו עדים למגמת עלייה במספר התורמים ובהיקף התרומות, ואנו קוראים לאזרחים נוספים לקחת חלק ולהצטרף למעגל הנתינה של עיגול לטובה. מסתבר שכסף קטן יכול לחולל שינוי גדול - התרומות בשנה שחלפה היוו אי של יציבות עבור העמותות במיוחד בתקופה הכלכלית המורכבת שהקורונה יצרה וסייעו להן לצלוח אותה", הוסיף צדקי.

מהעמותה נמסר כי הכסף הנתרם מועבר לעמותות הנבחרות על ידי התורם, כשהוא יכול לבחור עד 3 עמותות או תחומים וכי העמותות עצמן עוברות תהליך סינון ופיקוח קפדניים המבטיחים שקיפות ובחירה מגוונת. הרישום הוא מהיר ופשוט ומספיקות רק 4 הספרות האחרונות של הכרטיס כדי להצטרף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully