וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות ני"ע נערכת לאסדרה: היו"ר הודיעה על שינויים ארגוניים

דוד רוזנטל

עודכן לאחרונה: 23.1.2022 / 15:12

הרשות נערכת לאסדרת תחום שירותי התשלום, עם תחילת פעילותם של נותני שירותי מידע פיננסי. רו"ח אורלי קורן, מונתה לסגנית מנהלת מחלקת השקעות ומנהלת המערך, עידו טוויג, מונה לסגן מנהל המחלקה לפיקוח על הבורסה וזירות הסוחר

רשות ניירות ערך נערכת לאסדרת תחום שירותי התשלום עם תחילת פעילותם של נותני שירותי מידע פיננסי. יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה, הודיעה על שינויים ארגוניים ברשות: מערך שירותי מידע פיננסי ושירותי תשלום ימוזג לתוך מחלקת ההשקעות בראשותה של ענבל פולק. רו"ח אורלי קורן, שהובילה את צוות החקיקה ופיתוח השוק לחברות הפינטק בשנתיים האחרונות, מונתה לסגנית מנהלת מחלקת השקעות ומנהלת המערך.

שילובו של מערך שירותי מידע פיננסי ושירותי תשלום משלים את פעילותה של מחלקת השקעות להנגשה ולפיתוח של שירותים פיננסיים לאזרח הישראלי, מתוך תפיסה בה הצרכן עומד במרכז (Consumer Centric). מחלקת השקעות עברה לאחרונה תהליך רה-ארגון והתאמה על מנת לפתח ולחזק את היכולות של המחלקה להנגיש ולממש הכלה פיננסית והנגשה של השירותים הפיננסיים ובכללם השקעות בשוק ההון לצרכן הסופי. הרפורמות הצפויות להיכנס לתוקף תומכות ברעיון ההכלה הפיננסית על כל מגזרי החברה והציבור בישראל, מגוונות ומרחיבות את סוגי הצרכנים אשר יוכלו לקבל שירות פיננסי. לצורך כך הוקמו במחלקת השקעות יחידת פיתוח וטכנולוגיה, לצד יחידות יעוץ משפטי ופיקוח על בעלי רישיון ומוצרים פיננסיים, הפועלות בימים אלה כתף אל כתף כדי לאפשר את הרחבת סוגי המשקיעים הפוטנציאלים ואת מגוון המוצרים אשר ציבור המשקיעים יוכלו להיחשף אליהם.

רו"ח אורלי קורן. ענבל מרמרי,
רו"ח אורלי קורן, סגנית מנהלת מחלקת השקעות ומנהלת מערך שירותי מידע פיננסי ושירותי תשלום/ענבל מרמרי

עידו טוויג, אשר כיהן בתפקידו האחרון כסגן מנהלת מחלקת השקעות הצטרף למחלקה לפיקוח על הבורסה וזירות הסוחר ומונה לסגן מנהל המחלקה. במסגרת תפקידו טוויג יהיה שותף, לצד רו"ח איציק שורקי, מנהל המחלקה, בהובלת פעילות המחלקה להתמודדות עם האתגרים הצפויים לה ובפרט היערכות להקמתן של בורסות ייעודיות ומערכות סליקה בסביבה החדשה של חדשנות טכנולוגית.

עידו טוויג. ענבל מרמרי,
עידו טוויג, סגן מנהל המחלקה לפיקוח על הבורסה וזירות הסוחר/ענבל מרמרי

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה: "חוק שירותי מידע פיננסי שאושר לאחרונה בכנסת וחוק שירותי תשלום שמתקדם לחקיקה הוא בשורה משמחת לצרכנים ולציבור בישראל. התקדמות צפויה בקרוב גם בנושא בורסות ייעודיות שיתרמו לפתיחת השוק לתחרות בתחום הבורסות בישראל. לכן, החלטתי על שינויים ארגוניים שיספקו תשתית ארגונית תומכת להצלחתנו במימוש האתגרים המשמעותיים שלפתחנו. 2022 תהיה שנת מפנה, בה הצרכן יעמוד במרכז ויהפוך ללקוח מבוקש. כניסת הפינטקים לפעילות משמעותית בישראל תשפר את מדדי ההכלה הפיננסית ותאפשר חיבור של השכבות החלשות בעולם הצרכני והעסקי למערכת הפיננסים ולשירותים שאינם נחלת כלל הציבור הישראלי כיום. מוקד השליטה בציבור הצרכנים הפיננסיים יעבור תהליך של ביזור מתעשיית הבנקאות המסורתית הריכוזית לשחקני פינטק חדשים שיכנסו לשוק וישנו את מאזן הכוחות ואת עמדת המיקוח של הצרכן גם בקרב אוכלוסיות אשר מודרות כיום משירותים פיננסיים ונאלצות לפעול על בסיס מזומן. אסדרת תחום שירותי התשלום יחד עם תחילת פעילותם של נותני שירותי מידע פיננסי, בפיקוחה של רשות ניירות ערך, אם תתקיים בלוחות הזמנים שהוגדרו לה, צפויה לצמצם את הריכוזיות ולהגביר את התחרות במערכת הפיננסית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully