וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הגשם גרם נזק לרכב? כך תוזילו את הביטוח לפני הגשם הבא

עודכן לאחרונה: 5.2.2022 / 10:07

תנאי מזג האוויר בחורף מגדילים את הסיכוי לאירוע ביטוחי בתחום הרכב - ממעורבות בתאונות דרכים ועד לנזקים של הצפות, פגיעות מנפילות חפצים, מכות ברק או אולי הזדקקות לחילוץ. כיצד נוזיל את עלויות הביטוח ואיך ניערך לסופה הבאה?

החורף הזה מסתמן כמרובה משקעים, מה שטוב מאוד לחקלאות ולמשק המים של מדינת ישראל, אבל מעט פחות טוב לרכוש שלנו, בין אם מדובר בדירה או ברכב. הפעם נתמקד דווקא ברכב, זה שנמצא כל העת בחוץ, חשוף לא רק לתאונות חלילה, בשל פגעי מזג האוויר, אלא גם להצפה או פגיעה כתוצאה מברד, קריסת עצים ועוד.

אתי אלישקוב, מנכ"לית חברת ליברה, מציעה חמישה כללי ברזל שישמרו אתכם מבוטחים נכון וזול כל החורף וגם עם בואה של הסופה הבאה:

תקבלו הנחה על תחזוקה שוטפת

1. תחזוקה נכונה של הרכב עשויה להוזיל את פוליסת הביטוח - טיפול ותחזוקת הרכב אינו משפיע על גובה ההשתתפות העצמית, אולם בעת עריכת הפוליסה, במידה והמבוטח מצהיר כי הוא מתחזק את הרכב, כדאי לבדוק, האם חברת הביטוח שלך מעניקה לך הנחה על תחזוקה שוטפת של הרכב לפיכך, אין להקל ראש בצורך בבדיקת הבלמים, הצמיגים, הנורות, המגבים, מערכת ההיגוי, בדיקת מפשיר אדים וכדומה.

צמיגים. ShutterStock
תחזוקה נכונה של הרכב עשויה להוזיל את פוליסת הביטוח/ShutterStock

התקנת מערכות בטיחות מצילות חיים

2. התקנת מערכת בטיחות ומערכות למניעת תאונות דרכים עשויות להוזיל את הפוליסה בעד 10% - התקנה של מערכות למניעת תאונות דרכים עשויות להפחית את עלות הפוליסה בביטוח רכב חובה, מקיף וצד ג'.

החל מינואר 2018 מחויב כל רכב חדש המיובא לישראל בהתקנת מערכות בטיחות מצילות חיים. כיום מותקנות מערכות בטיחות מצילות חיים פסיביות ואקטיביות בכ-12% מכל כלי הרכב הפרטיים והמסחריים עד 3.5 טון.

הכדאיות הכלכלית ברכישת מערכות שכאלה אינה קשורה רק בהטבות המס הניתנות, אלא היום חברות הביטוח מציעות תעריפים בהתאם למאפייני הנהג ובהתאם לסיכון שאותו מבוטח מייצר אחרי שהוכח שהתקנת מערכות שכאלה עשויות להוריד את הסיכוי לתאונה בעשרות אחוזים.

sheen-shitof

בדקו התאמה לטיפול

פיתוח ישראלי: פתרון מדעי לאקנה בגוף עם מעל 90% הצלחה

בשיתוף מעבדות רבקה זיידה
מערכות בטיחות והתראה מפני תאונה ברכבי אודי. אתר יצרן
ייתכן והתקנת מערכות בטיחות והתראה מפני תאונות, יוזילו את הפוליסה/אתר יצרן

חשיבות הכיסוי המקיף הייעודי לחורף

3. מומלץ לדאוג לכיסוי ביטוח מקיף וצד ג' לכיסוי במצבים ייחודיים שקורים בחורף - לאור תנאי מזג האוויר בחורף, הרכב חשוף ליותר מפגעים חיצוניים. פוליסת הביטוח המקיף לרכב מכסה נזקים כתוצאה מפגעי מזג אוויר כמו הצפות, ברד, מכות ברק, סופות שגורמות לקריסת עצים ועמודי חשמל ולכן חשוב להקפיד על כיסוי זה.

במידה ואין לך ביטוח מקיף, חשוב לדאוג לפחות לכיסוי צד ג' למקרה שבו גם גורם שלישי מעורב בתאונה. כיסוי שכזה חשוב למשל במקרים בהם נדרש שחברת הביטוח "תיכנס לנעליו" של המבוטח ותנהל תביעה מול רשות מקומית או מול גורם רלוונטי שלישי (במידה והמבוטח רכש ביטוח מקיף לרכב, כיסוי צד ג' כלול כבר במסגרת פוליסה זו).

עץ קרס על רכב באשדוד, 17 בפברואר 2021. ללא, פלאש 90
בחורף, הרכב חשוף ליותר מפגעים חיצוניים כמו הצפות, מכות ברק וקריסת חפצים/פלאש 90, ללא

וודאו מי ספק שירותי החילוץ

4. וודאו שאתם יודעים מיהו ספק שירותי החילוץ וההצלה מולו חברת הביטוח שלכם עובדת - שירותי חילוץ נחוצים לאורך כל השנה, אולם בחורף הסיכוי שתזדקקו לשירותי חילוץ גבוהים יותר.

כדאי לדעת שבחלק מחברות הביטוח ניתן לקבל שירותים ייחודיים נוספים כמו למשל קבלת רכב חלופי עד למקום התאונה או עד הבית. התנעה נוספת במקרה הצורך ועוד. לכן כדאי לברר מראש מי הגוף שייתן לכם שירות ומהם התנאים הייחודיים בפוליסה של החברה שמבטחת אתכם.

חילוץ מטיילים בנחל ארזה 16 בינואר 2022. דוברות כב"ה
מיהו ספק שירותי החילוץ שעובד עם חברת הביטוח שלכם?/דוברות כב"ה

חשוב לתעד את הגורם לנזק

5. תיעוד נכון - מפתח לקבלת ההחזר והפיצוי המלא והמהיר - צילום הנזק, צילום הגורם לנזק (רכב אחר/הצפות/בעיית תשתיות), הודעה בזמן לחברת הביטוח על הנזק.

שמירת דברים שיוכלו לעזור לשמאי לקבוע מה גובה הנזק (לא לזרוק למשל חפצים שגרמו לנזק - זו סיטואציה שמאפיינת מקרה קצה - צריך לראות אם רלוונטי להשאיר את עניין שמירת החפצים שגרמו לנזק), בדיקה שקיימת התייחסות שמאי גם לנזקים עתידיים כמו קורוזיה וחלודה ופיצוי על ירידת ערך, שמירה ותיעוד כל מסמך הקשור בתיקון, דוח שמאי וכדומה - כל אלה יסייעו בתמחור נכון של גובה הפיצוי שמגיע לכם ויזרזו את תהליך קבלת הפיצוי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully