וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפידיון של רשתות השיווק גדל בשנת 2021 ב-5.1%, ירידה ברשתות המזון

עודכן לאחרונה: 31.1.2022 / 13:09

צוחקים כל הדרך לקופה: למרות גל ההתייקרות עושה רושם שרשתות השיווק הרוויחו יפה בשנה החלופת עם זאת לפי הלמ"ס בשנת 2021 חלה ירידה של 3.0% במחירים קבועים בפדיון של רשתות המזון. במילים אחרות: האשם ביוקר המחייה אינו בהכרח בסופרמרקט

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מפרסמת את נתוני פדיון המכירות של רשתות השיווק לשנת 2021. לפי הלמ"ס, בשנת 2021 גדל סך הפדיון של רשתות השיווק במחירים קבועים ב-5.1%, בהשוואה ל-2020, הנתון הזה מהווה המשך לעלייה של 3% בשנת 2020.

לעומת זאת, בשנת 2021 חלה ירידה של 3.0% במחירים קבועים בפדיון של רשתות המזון בהשוואה ל-2020, זאת לעומת עלייה של 10.1% בשנת 2020.

כאשר בוחנים את סך פדיון המוצרים בחודשים אוקטובר עד דצמבר מגלים כי ישנה ירידה של 1.9% במחירים קבועים בסך כל פדיון רשתות השיווק. זאת לאחר יציבות במחירים קבועים בשלושת החודשים יולי עד ספטמבר.

ביחס לפדיון רשתות המזון, בין החודשים אוקטובר עד דצמבר נרשמה ירידה של 2.4% במחירים קבועים בפדיון של רשתות המזון. זאת לאחר ירידה של 7.8% במחירים קבועים בחודשים יולי עד ספטמבר 2021.

סופרמרקט בישראל. ShutterStock
מדף מוצרי טיפוח בסופרמרקט. רשתות המזון דווקא ירדו בפידיון, אך בכלל רשתות השיווק הפידיון עלה/ShutterStock

אם במזון חלה ירידה בפדיון, מהיכן העלייה?

נתוני הפדיון ברשתות השיווק מתייחסים לרשתות המתמחות במזון ולרשתות המתמחות במוצרים אחרים: מוצרי טקסטיל והלבשה, הנעלה, מוצרים בני קיימה, כלי בית ו"שונות" - מוצרי קוסמטיקה, תרופות, צעצועים, ספרים, ציוד משרדי ואופטיקה.

פדיון הרשתות המוגדרות כרשתות מזון כולל את הפדיון גם ממכירת חומרי ניקוי ומוצרים אחרים.

השינויים בערך המכירות ברשתות אלה אינם משקפים בהכרח את השינויים בערך המכירות של מוצרי צריכה בכלל המסחר הקמעוני. זאת, כאשר יש מעבר של קונים ממסגרת המסחר הקמעוני האחר למסגרת חנויות של רשתות השיווק הנחקרות, מסיבות שונות, למשל: פתיחת סניפים חדשים, רכישה של חנויות קיימות וסגירת סניפים.

הנתונים, הנאספים מדי חודש מרשתות השיווק על ידי סוקרי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משמשים כאינדיקטור לצריכה הפרטית. נתונים אלה מקדימים בחודש את הנתונים של פדיון המסחר הקמעוני ממקורות מע"מ, המשמשים גם הם כאינדיקטור נוסף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully