וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יותר מ-15,000 משפחות: הסכם קיבוצי לעובדי המנהל והמשק במערכת הבריאות

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 3.2.2022 / 18:02

הודעה משותפת למשרד האוצר וההסתדרות: נחתם הסכם קיבוצי מיוחד לעובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים, העירוניים ובמטה משרד הבריאות

משרד האוצר, ההסתדרות החדשה והסתדרות עובדי המדינה חתמו על הסכם קיבוצי מיוחד לעובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים, במטה משרד הבריאות ובבתי החולים העירוניים (איכילוב ובני ציון). ההסכם, שיהיה בתוקף עד 1.1.2025, יחול על יותר מ-15 אלף עובדים.

לפי ההסכם, עובדי המנהל, משק וכוחות העזר בבתי החולים הממשלתיים בדירוג המנהלי, דירוג אחיד ודירוג המח"ר יקבלו במסגרת הפעימה הראשונה תוספת שקלית קבועה (רטרואקטיבית מ-1.1.2022) של 450 שקל בחודש. עובדי המנהל והמשק בדירוג טכנאים, הנדסאים ומהנדסים יקבלו במסגרת הפעימה הראשונה תוספת של 200 שקל בחודש. עובדים במשרה חלקית יקבלו תוספת יחסית לחלקיות המשרה.

עובדי מנהל ומשק במשרד הבריאות בדירוג מנהלי, דירוג אחיד ודירוג המח"ר יקבלו במסגרת הפעימה הראשונה תוספת שקלית קבועה (רטרואקטיבית מ-1.1.2022) של 450 שקל בחודש. עובדי המנהל והמשק בדירוג טכנאים, הנדסאים ומהנדסים יקבלו במסגרת הפעימה הראשונה תוספת של 200 שקל בחודש.

עובדי מנהל ומשק בבתי החולים העירוניים בדירוג מנהלי, דירוג אחיד ודירוג המח"ר יקבלו במסגרת הפעימה הראשונה תוספת שקלית קבועה החל מ-1.6.2022 של 400 שקל בחודש. עובדי מנהל ומשק בדירוג טכנאים, הנדסאים ומהנדסים יקבלו במסגרת הפעימה הראשונה תוספת קבועה של 200 שקל בחודש.

עוד נקבע בהסכם כי החל מינואר 2023 יעודכן גובה התוספת ב-60% לעומת הפעימה הראשונה. עלות התוספת תוקצה במסגרת הסכם המסגרת הבא שייחתם בין המדינה ומעסיקים נוספים לבין ההסתדרות.

בהמשך לרפורמה בבריאות הנפש והשלכותיה על עובדי המנהל והמשק במרכזים הרפואיים הממשלתיים לבריאות הנפש, וכן לאור נכונותם של עובדי המנהל והמשק במרכזים הללו לסייע במענה טלפוני בביצוע מטלות דחופות נקודתיות מעבר לשעות העבודה הרגילות, נקבע כי הם יקבלו תוספת שכר שקלית נוספת.

בנוסף, לראשונה מאז 1996 יעודכן לוח התפקוד לעובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים ובחלק מהעיסוקים יבוטלו הדרגות הנמוכות.

ההסכם כולל גם הסדרת שאלות יישומיות בעניין תמריץ עובדי כוחות העזר בבתי החולים הממשלתיים.
עוד סוכם על מיצוי תביעות העובדים לגבי מסקנות ועדת פדה לקביעת השכר בבתי חולים ממשלתיים ושל קופת חולים כללית.

חתימת הסדר קיבוצי לעובדי המנהלה והמשק במערכת הבריאות. דוברות ההסתדרות,
פתרון ליותר מ-15,000 עובדים במערכת הבריאות, חלקם מהחלשים ביותר. מעמד החתימה על ההסכם הקיבוצי בבית ההסתדרות/דוברות ההסתדרות

בגיבוש ההסכמים היו מעורבים מטעם ההסתדרות: יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי, מנהל חטיבה ארצי בהסתדרות עובדי המדינה ועוזר מקצועי ליו"ר הסתדרות עובדי המדינה עו"ד ארז אופינקרו, סמנכ"ל כלכלה בהסתדרות אדם בלומנברג ועו"ד מאיה פרנקו מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי. מטעם הממונה על השכר במשרד האוצר: הממונה על השכר קובי בר נתן, המשנה לממונה על השכר באוצר אפי מלכין, עו"ד נועם ריף ועו"ד ליאת טפירו מהלשכה המשפטית באגף השכר, וראש ענף בריאות נדב שואט.

שר האוצר אביגדור ליברמן: "ביום שנכנסתי לתפקידי כשר האוצר הגדרתי יעד ברור של שיפור התנאים והעיוותים בשכרם של קבוצות עובדים במדינת ישראל שהכי צודק ומתבקש לתת להם חיזוק, וביניהם עובדי המינהל והמשק. אוכלוסיית עובדי המינהל והמשק היא אוכלוסייה שאינה נחשפת לאור הזרקורים, אך מדובר בעובדים שעובדים קשה מאוד ומתוגמלים בשכר נמוך מאוד ואת זה אנחנו מתקנים היום. בזכות ההסכם שנחתם היום בין משרד האוצר וההסתדרות נוכל להבטיח לעובדים שכר מכבד ולא פחות חשוב מזה, להבטיח לציבור שירות משמעותית טוב יותר.

תודה לכם עובדים יקרים שמזה שנתיים אתם נלחמים כתף אל כתף עם הצוותים הרפואיים במאבק בנגיף הקורונה וההוקרה שלנו אתכם מתבטאת היום גם במעשים ובתקציבים, ולא רק במלים".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אני מברך על ההסכם ההיסטורי והחשוב הזה, שנותן לעובדים הרגשה שרואים אותם בקצה. זה יום של גאווה לכולנו ובשורה אמיתית. ההסכם פורץ הדרך מדגים הלכה למעשה עד כמה עובדי המנהל, המשק וכוחות העזר המסורים הם חלק בלתי נפרד ממערכת הבריאות ואחראים על חוסן האזרחים ובריאות המטופלים. העובדים הללו, שבתקופת הקורונה עשו ועושים עבודת קודש, אינם שקופים וההסכם הזה דואג לשיפור שכרם ותנאיהם. אני מודה להסתדרות עובדי המדינה, למשרד האוצר, לוועדים ולכל מי שתרם להשגת ההסכם החשוב הזה".

הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן: "עובדי המנהל והמשק במשרד הבריאות הם עובדים מסורים, משמעותיים וחשובים למערכת הבריאות הישראלית ולציבור הישראלי בכלל. היום הגענו להסכמות לשיפור שכרם של העובדים בבתי החולים וביחידות משרד הבריאות - ויש בכוונתנו להגדיל את השכר שוב בעוד כשנה. בנוסף, שמנו דגש מיוחד על עובדי כוח עזר בבתי החולים ועל עובדים במרכזים הרפואיים לבריאות הנפש".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי: "אני גאה שהצלחנו לתקן עוול שנגרם לעובדי מנהל ומשק, כוחות העזר והמנהל במשרד הבריאות ובלשכות הבריאות האזוריות. תיקון העוול דרש מאמץ גדול, ואני גאה בכל עובדי מערכת הבריאות ששבתו במשך שלושה ימים והביאו את הנושא לתודעת השרים החדשים. אני מקווה שזו סנונית שמבשרת את בוא האביב, ונצליח יחד בכוחות משותפים לקדם את מערכת הבריאות לטובת עם ישראל".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים אלי בדש: "אחרי שנים רבות של מאבק לא פשוט, במהלכו נאלצנו לצערנו לצאת לשביתה קשה כשלנגד עינינו אך ורק טובת העובדים, שמירה על זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי, אני שמח שהצלחנו בנחישות ובמאמץ גדול לתקן עוול של פגיעה בעובדים מוחלשים - עובדי מנהל ומשק וכוחות עזר. אני גאה על הצלחתנו להשיג הישגים שלא היו כמוהם במערכת הבריאות. אני מודה לארנון בר-דוד, לאריאל יעקבי ולעו"ד ארז אופינקרו על העזרה בהשגת ההסכם המיטיב הזה".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי משרד הבריאות ולשכות הבריאות, ניסים לוי: "אני שמח לחתום על ההסכם לעובדי משרד הבריאות ולשכות הבריאות, יחד עם בתי החולים, שהובטח לנו עוד בשנות ה-80' על ידי השר אליעזר שוסטק שמינה את ועדת פדה. אנו עומדים בגאווה כשותפים מלאים יחד עם עובדי קופות החולים ובתי החולים. זה יום חג בשבילנו. אני רוצה להודות לארנון בר-דוד, לאריאל יעקבי, לעו"ד ארז אופינקרו ולאלי בדש על ההישגים שלנו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully