וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת הטכנולוגיה GoTo Global צפויה להיסחר בתל אביב

עודכן לאחרונה: 9.2.2022 / 9:03

GoTo Global תמוזג לתוך החברה הציבורית נרהטק מדיה; העסקה משקפת לחברה הממוזגת שווי של כחצי מיליארד שקל

חברת GoTo Global (בשמה הקודם CAR2GO) מחלוצות תעשיית התחבורה השיתופית בארץ ובעולם הפועלת על בסיס מודל ייחודי של שירות Multimodal המספק פתרון לכלל שירותי התחבורה באמצעות פלטפורמה טכנולוגית אחודה, תתמזג לתוך החברה הציבורית נרהטק מדיה. שתי החברות חתמו על מזכר כוונות לפיו לאחר השלמת בדיקות נאותות הדדיות והתקיימות מספר תנאים מתלים, ייחתם הסכם מחייב במסגרתו תמוזג כלל פעילות GoTo לתוך נרהטק מדיה הנסחרת בבורסה של תל אביב. עם השלמת העסקה, החברה הממוזגת תיקרא גוטו גלובל מוביליטי וסימן המסחר שלה בבורסה ישתנה בהתאם.

בהתאם למזכר ההבנות, נרהטק תרכוש את מלא (100%) הון המניות של חברת GoTo Global לפי שווי חברה של כ-120 מיליון דולר, וזאת כנגד הקצאת מניות רגילות של נרהטק, אשר יהוו כ-74% מהונה של נרהטק. יחס חלוקת המניות במיזוג עשוי להשתנות במקרה של גיוס, שינוי במזומן ו/או בחוב של כל אחת מהחברות. בהתאם לדיווחיה האחרונים של נרהטק, בקופתה של חברת נרהטק מדיה מזומן בהיקף של 12 מיליון דולר. במקביל, ועל פי מזכר ההבנות, GoTo מתחייבת למזומן של לפחות 18 מיליון דולר ביום הסגירה, כך שלחברה הממוזגת יהיה סך מזומן של 30 מיליון דולר, לפחות. עוד מתחייבת נרהטק כי תמכור את כל או מרבית החזקתה בחברת טריניטי אודיו בתוך 18 חודשים מיום סגירת העסקה.

את נרהטק מייצגים בעסקה עורכי הדין אילן גרזי, עליזה גביזון וגל פרציגר ממשרד פרל כהן.

יוסי בן שלום. סיון פרג',
יו"ר Go To Global יוסי בן שלום/סיון פרג'

GoTo הינה חברה טכנולוגית וגלובאלית עם התרחבות מהירה בשווקי היעד המרכזיים: גרמניה, ספרד, ישראל ומלטה. החברה נהנית מביקוש גובר לשירותים שהיא מספקת הודות לצורך של לקוחות התחבורה השיתופית בגמישות מרבית ובהתאמה מיטבית של כלי הרכב והעלויות לדרישות ולצרכים היומיומיים שלהם. מודל ה-Multimodal הייחודי של GoTo מאפשר לראשונה מערכי שיתוף לכל סוגי כלי התחבורה: מכוניות, אופניים, קורקינטים וקטנועים חשמליים באמצעות מנוי אחד ואפליקציה אחת. שירות ה-Multimodal מספק גמישות מלאה, תוך הבטחת ההצעה המשתלמת ביותר ללקוח, בהשוואה לכל חלופה, בדגש על עלויות אחזקה של כלי תחבורה פרטי.

בפתרון של GoTo נעשה עד היום שימוש על ידי יותר מ-450 אלף משתמשים, כאשר רק בשנת 2021 נעשו קרוב ל-3 מיליון נסיעות בשירות. ברבעון השלישי של 2021 הגיע מספר הנסיעות הכולל שבוצע באמצעות השירות של GoTo לשיא של יותר מ-1 מיליון נסיעות ברבעון, עם 75 אלף משתמשים פעילים בשירות בכל חודש. כחלק מיישום אסטרטגיית הצמיחה, רכשה GoTo את חברת emmy הגרמנית, חברה לשיתוף קטנועים חשמליים בעלת פתרון שיתופי לכ-300 אלף משתמשים. מנוע צמיחה מרכזי זה, כבר פעיל בשלוש הערים המרכזיות בגרמניה: מינכן, המבורג וברלין, בהן בוצעו עד היום 1.3 מיליון נסיעות לצד גידול חד בהכנסה הממוצעת לחודש למנוי. במדריד שבספרד ובמלטה נרשם גידול עקבי בהכנסות, המתבסס, בין היתר גם על גידול בהכנסה הממוצעת לחודש ממנוי כחלק מהעברת הלקוחות למודל ה-Multimodal.

בכוונת GoTo להאיץ את פעילותה תוך כניסה לשווקים חדשים, הגדלת נתח השוק, העמקת פעילותה בשוק העסקי (B2B), ומכירה של מוצרים ושירותים נוספים.

גיל לייזר. גלעד בר שלו,
מנכ"ל Go To Global גיל לייזר/גלעד בר שלו

בחברת GoTo השקיעו עד היום קבוצת DBSI בראשות יוסי בן שלום באמצעות חברת שגריר מערכות, היזם של WeWork אדם נוימן, משפחת אונגר מיבואניות הרכב הגדולות בישראל, DQuadrat Equity Partner, IBB Ventures ו-Bonventure. מנכ"ל GoTo Global הינו גיל לייזר.

מנכ"ל טלקאר יבואנית קיה, גדי אונגר: "הפיכתה של GoTo Global לחברה ציבורית היא נקודת ציון משמעותית בהגשמת חזונה של GoTo בהובלת תחום התחבורה השיתופית בארץ ובעולם. עולם התחבורה משתנה, ופתרונות כמו של GoTo הם חלק חשוב במהפכה. טלקאר, יבואנית קיה בישראל, מחפשת דרכים להשתלב בחזונה העולמי של Kia, שמעמיקה את קשריה עם עולם התחבורה השיתופית. כבעלי מניות ושותפים לדרך, טלקאר מברכת על המהלך ומאמינה בהצלחתו".

יו"ר GoTo Global, יוסי בן שלום: "הפיכתה של GoTo Global לחברה ציבורית מביאה את בשורת התחבורה השיתופית לציבור המשקיעים בישראל. לאחר שנה משמעותית בה GoTo הרחיבה את פעילותה הבינלאומית ותקעה יתד בדרכה להפוך למובילת תחום באירופה, כעת ישנה הזדמנות לגופים נוספים להיות חלק מחזון התחבורה של העתיד. אני מוביל את החברה למעלה מעשור וראיתי אותה הופכת מחברה מקומית קטנה לחברה גלובלית מצליחה. אני מאמין במוצר ובצוות העובדים שידעו להמשיך לייצר ערך הן ללקוחות והן לבעלי המניות".

מנכ"ל GoTo Global, גיל לייזר: "GoTo נמצאת במסע לשנות את עולם התחבורה. אנו בשלב שהוכחנו שהמודל שלנו עובד ואנו מצליחים לייצר שינוי בערים הגדולות באירופה. אחרי שנה משמעותית בחיי החברה, בה הרחבנו את פעילותה למדריד ובהמשך לגרמניה, כעת יתאפשר גם לציבור המשקיעים להיות חלק מעתיד עולם התחבורה ולהביע אמון בחברה ובטכנולוגיה הייחודית שלנו, שמסוגלת לייצר נאמנות והכנסה גבוהה יותר מכל שחקן אחר בשוק התחבורה. תחבורה מבוססת מולטי-מודל על מספר אפשרויות התניידות היא העתיד ואנו נושאים את הבשורה הזו. המהלך הזה יאפשר לנו להמשיך לשנות את העולם ולצמוח בכל השווקים הקיימים".

תחת הנהגתם של יו"ר נרהטק שוקי אברמוביץ ואסי יצחיאק מנכ"ל החברה, החברה ביצעה בשנים האחרונות מספר מיזוגים ורכישות בתחומים טכנולוגיים וידעה להחזיר לבעלי המניות דיבידנדים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בנוסף, החברה פיצלה את סומוטו לשתי חברות ציבוריות, האחת חברת נוסטרומו, הפועלת בתחום אגירת האנרגיה והשניה, חברת נרהטק מדיה המחזיקה נכסים משמעתיים ואת טריניטי אודיו, פעילות און ליין בתחום האודיו.

מנכ"ל נרהטק, אסי יצחיאק: "נשארנו כל העת מחויבים ליצירת ערך נוספת לבעלי המניות של נרהטק, כפי שבא לידי ביטוי בשנים האחרונות. בתהליך הקפדני של סינון החברות למיזוג עם נרהטק וקופת המזומנים הגבוהה שלה, פגשנו מספר רב של חברות ומצאנו ב-GoTo Global Mobility, חברה טכנולוגית בוגרת, עם הכנסות משמעותיות ומודל עסקי מאוד מעניין של פעילות צומחת בזירה הבינלאומית. בנוסף, לחברת GoTo בעלי מניות חזקים והנהלה מנוסה ובעלת מוניטין ויכולת להמשך יצירת ערך עבור בעלי המניות של נרהטק. GoTo פיתחה טכנולוגיה שמשרתת אותה ברמה הגלובלית תוך יישומה בשווקי ענק. אנו מאמינים כי הטכנולוגיה, לצד רגולציה תומכת, הפיכת החברה לציבורית, עם מימון משמעותי, תאפשר את מימוש התוכנית העסקית שלה".

  • עוד באותו נושא:
  • בורסה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully