האם המאבק ביוקר המחיה יאחד בין תומכי נתניהו למתנגדיו?

מה משותף לשר האוצר לשעבר ויו"ר ועדת הכלכלה הנוכחי? לח"כים מש"ס ומיש עתיד? לח"כים אמילי מואטי ודודי אמסלם? היום תושק בכנסת השדולה למאבק ביוקר המחיה, שבה חברים חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה. אלא שבעוד אלה מתאחדים, בקבוצות המחאה פרץ מאבק בין ימין לשמאל

14/02/2022

האם השאלה שמטריפה את המערכת הפוליטית בישראל, כן או לא נתניהו, תפנה את מקומה לשיתופי פעולה בין חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה, דווקא על רקע - סליחה על המילה - אידיאולוגי?

בהזמנה חגיגית שנשלחה לארגונים האזרחיים והחברתיים מאת ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) ומיכאל ביטון (כחול לבן) נכתב כי היום תושק בכנסת השדולה למאבק ביוקר המחיה.
הנושא הראשון בו תדון השדולה הוא הקשיים וההתמודדות של אזרחי ישראל עם גל ההתייקרות בענפים רבים במשק הישראלי.

אך עם כל הכבוד למאבק ביוקר המחיה, מה שמעניין כאן הוא שמדובר בשני חברי כנסת שנמצאים בגושים מנוגדים, בוסו מהאופוזיציה וביטון מהקואליציה, הם החתומים על ההזמנה.וזה עוד לא הכל: לצידם ניתן היה למצוא עוד שמות מפתיעים למדי כדוגמת ח"כ אמילי מואטי ממפלגת העבודה לצד שר האוצר לשעבר ישראל כץ והשרים לשעבר דוד אמסלם ואמיר אוחנה, שלושתם מהליכוד. עוד בין הח"כים שיגיעו לכנס, גם ח"כ ענבר בזק מיש עתיד.

עוד בוואלה!

קל, מהיר, קומפקטי ומלא בסטייל: הקורקינט של OKAI משנה את חוקי המשחק

בשיתוף בנדא מגנטיק
שר האוצר לשעבר ישראל כ"ץ, הדמות הבולטת ביותר בכנס שייערך היום, דווקא על רקע חילופי העלבונות בינו לבין מחליפו בתפקיד(צילום: ראובן קסטרו)

האם מדובר בהתרופפות הגדר שהפרידה עד כה בין "גוש השינוי" לבין "הבלוק" המפורסם? ימים יגידו. אנו נציין כי הדברים מתרחשים לא הרבה אחרי יוזמות כלכליות-חברתיות משותפות לח"כם שלמה קרעי מהאופוזיציה ומיכאל ביטון, שהוא גם יו"ר ועדת הכלכלה מטעם הקואליציה.

ח"כ מיכאל ביטון, יו"ר ועדת הכלכלה וממובילי השדולהלמאבק ביוקר המחיה. האם בממשלה יגלו אופזיציה פנימית על רקע עליות המחירים?(צילום: ראובן קסטרו)

בשטח עדיין רבים

עם זאת נראה שהאידיליה בין שתי המחנות היריבים בכנסת לא הצליחה להדביק את חלק מהפעילים החברתיים שמוזמנים להשקה היום. באחת מקבוצות הווטסאפ של פעילים במחאת האפודים הצהובים שניסתה להתרומם בשבועות האחרונים (בהצלחה חלקית מאוד, לפחות בינתיים) ניטש ויכוח עז בין פעילים שמזהים את עצמם כימניים אל מול פעילים שמזהים את עצמם כשמאל.

ח"כ דוד אמסלם, מהמבקרים הבוטים ביותר של הקואליציה, האם ישתף פעולה עם יריביו הפוליטיים כדי להילחם במונופולים?(צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

הריב הווירטואלי כלל החרמות של אירועים שארגנו חלק מהחברים, פוסטים זועמים, איומים בהרחקה מקבוצת הווטסאפ ועוד. האם הגענו ליום שבו נבחרי הציבור יהיו מי שיהוו אות וסימן לשיתופי פעולה חברתיים ללא זיהוי פוליטי מובהק? עוד מוקדם לדעת. בכל מקרה נוכחותם של בכירים מהאופוזיציה בכנס שבו משתתפים גם נציגי הקואליציה, מציין שלב חדש בפעילות הפרלמנטרית בכנסת הנוכחית: הם אולי לא מסכימים לגבי משפט נתניהו, אבל רואים עין בעין את אסם, סנו ויוניליוור...

ח"כ אמילי מואטי: אג'נדה חברתית לפני אג'נדה פוליטית?(צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully