וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלוני חץ וגזית גלוב הגדילו השקעתן באקוויטי 1:

אלי דניאל

13.2.2003 / 11:24

הזרימו לקופתה כ-79.4 מיליון דולר; הושלם המיזוג בין אקוויטי 1 ל-IRT

חברות הנדל"ן המניב, אלוני חץ וגזית גלוב , הגדילו אתמול באופן ניכר את השקעתן באקוויטי 1 , לאחר שזו האחרונה השלימה את עסקת המיזוג עם IRT.

כך, אלוני חץ השקיעה, באמצעות החברה הבת AH Investments, כ-21.4 מיליון דולר ברכישתן של כ-1.6 מיליון מניות ואילו גזית גלוב השקיעה כ-58 מיליון דולר ברכישתן של כ-4.3 מיליון מניות. שתי החברות ביצעו את הרכישות במסגרת ההקצאה הפרטית אותה ביצעה אקוויטי 1, ותמורת כל מניה שולם ע"י הרוכשות מחיר של 13.47 דולר - מחיר הזהה למחיר השוק הנוכחי של המניה.

AH Investments תממן כ-65% מההשקעה באמצעות הלוואה בנקאית. הלוואה זו, שאלוני חץ תערוב לה, תהיה לתקופה של 5 שנים. עיקר קרן ההלוואה - 78% ממנה, תיפרע בתום התקופה, ואילו יתרת הקרן תיפרע במהלך חמש השנים הקרובות.

בעקבות השלמת המיזוג בין אקוויטי 1 ל-IRT, מחזיקה כעת אלוני חץ בכ-8.7% מהון המניות של החברה הממוזגת בעוד שגזית גלוב מחזיקה בכ-24% ממניות אקוויטי 1. עם זאת, לשתי החברות הישראליות החזקה נוספת באקוויטי 1 באמצעות חברת FCR הקנדית, המחזיקה בכ-20.8% ממניותיה (אלוני חץ מחזיקה בכ-19.3% ממניות FCR וגזית גלוב מחזיקה ב-68% ממניות FCR). FCR עצמה השקיעה כעת כ-13.9 מיליון דולר במניות אקוויטי 1.

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ המשמש גם כדירקטור באקוויטי 1, התייחס לעסקת המיזוג עם IRT והקצאה הפרטית ומסר כי "אלוני חץ רואה בעסקת רכישת IRT בדרך של מיזוג, הישג משמעותי ואבן דרך לבאות באקוויטי 1. כשהשקענו בחברה לראשונה, בשלהי שנת 2000, האמנו כי אקוויטי 1 צריכה, כיעד אסטרטגי, להגיע לשווי נכסי של מיליארד דולר, לפחות, בתוך תקופה של 5 שנים, וזאת על מנת שהיא תוכל לייצר ולהציף ערך אמיתי לבעלי מניותיה. היום, בתום תקופה של שנתיים וחצי בלבד, אקוויטי 1 היא בעלת נכסים בשווי של למעלה מ-1.6 מיליארד דולר, כך שהיעד האסטרטגי שנקבע הושג בחצי מהזמן".

חץ הוסיף כי, "הכפלת עסקי אקוויטי 1, אגב הגדלת פיזור השוכרים והפיזור הגיאוגרפי של הנכסים, מגדילה עוד יותר את רמת הביטחון שלנו בתזרים המזומנים הצפוי לנו, תזרים הנובע מהדיווידנד אותו מחויבת אקוויטי 1 לחלק מדי רבעון לבעלי מניותיה". לדברי חץ, "עסקת המיזוג עם IRT הופכת את אקוויטי 1 לחברה בעלת שווי שוק של כ-800 מיליון דולר והיא צפויה להגדיל באופן משמעותי את רמת הסחירות במניותיה בבורסת ניו-יורק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully