וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מקדונלד'ס ובורגר ראנץ' פנו לממונה על ההגבלים בבקשה לאשר להן לרכוש במשותף את נכסי ברגר קינג

איילה צורף

13.2.2003 / 16:58

ברגר קינג הודיעה היום על סגירת הסניף במרכז שוסטר ברמת אביב; בורגר ראנץ' טרם החליטה האם תתמודד לבד על נכסי ברגר קינג, או יחד עם מקדונלד'סמקדונלד'ס ישראל ובורגר ראנץ' פנו, כל אחת בנפרד, לממונה על ההגבלים, עו"ד דרור שטרום, וביקשו את אישורו לניהול מגעים אחת עם השנייה לרכישה משותפת של נכסי ברגר קינג.
"קיבלנו מהממונה על ההגבלים אישור עקרוני לנהל שיחות עם בורגר ראנץ' בדבר רכישה משותפת של נכסי ברגר קינג" - כך אמר ל-TheMarker עמרי פדן, מנכ"ל מקדונלד'ס בישראל. "ביקשנו לקבל את חוות דעתו של הממונה על ההגבלים בדבר האפשרות שהציעה מקדונלד'ס לרכישה משותפת של נכסי ברגר קינג" - אמר יוסי לובטון, מנכ"ל בורגר ראנץ'.
יש לציין כי עד כה לא הוגשה לנאמן ברגר קינג, עו"ד דורון טישמן, בקשה רשמית מצד אחת החברות - או שתיהן יחד.כפי שנכתב לראשונה ב-TheMarker, אחת האפשרויות העומדות על הפרק בכל הקשור לרשת ברגר קינג היא מכירת הנכסים, בעיקר סניפי החברה, למתחרותיה - בורגר ראנץ ומקדונלד'ס, השולטת ביותר מ-50% משוק המזון המהיר בקטגוריית ההמבורגרים - ולכן לא יכולה לרכוש לבדה את פעילותה של ברגר קינג, בשל איסור הממונה.בורגר ראנץ' יכולה לרכוש לבדה את ברגר קינג, והיא תיכנס ככל הנראה בקרוב למשא ומתן על רכישתה כשחקנית בודדת - כפי שעשתה כמה פעמים בעבר - או ביחד עם מקדונלד'ס.
בתגובה לשאלה ענה אז שטרום: "מבחינה משפטית, אין מניעה להוציא את רעיון הרכישה המשותפת אל הפועל. קודם צריך לוודא שאין גורם אחר שירצה לקחת את המותג, ולהיות שחקן שלישי בענף. אם לא יהיה גורם שלישי שירצה בכך, וכל עוד מקדונלד'ס ובורגר ראנץ' שומרות על תחרות ביניהן - אין מניעה לפעילות משותפת".שתי החברות יכולות להרוויח משמעותית מקנייה משותפת ומחלוקת סניפי ברגר קינג ביניהן. כ-36 סניפים של ברגר קינג, מתוך 56, יכולים לשרת את אחת החברות. החברות יכולות לחלק ביניהן את הסניפים, ולמחוק את המותג - בעיקר בכל הקשור לסניפים הנהנים כיום מבלעדיות בקניונים בהם הם יושבים. 36 הסניפים צפויים להתחלק בין בורגר ראנץ' למקדונלד'ס. שאר 20 הסניפים צפויים להיסגר בשל מיקום לא אטרקטיווי, או מכיוון שלאחת משתי החברות הרוכשות יש סניף במקום.בתוך כך הודיע היום משה אברהם, מ"מ מנכ"ל רשת ברגר קינג ישראל, כי על פי החלטת נאמן החברה - גם סניף ברגר קינג במרכז "שוסטר" רמת אביב תל-אביב ייסגר, "לאחר שמוצו כל הדרכים והמאמצים לצמצם הוצאות, לצורך הבראת המסעדה".סניף מרכז "שוסטר" ברמת אביב נפתח במרץ 1995, ועבדו בו כ-14 עובדים. "רשת ברגר קינג תעשה כל מאמץ לנסות ולקלוט עובדים אלו במסעדות הרשת", נמסר מהחברה.
כפי שנכתב אתמול ב-TheMarker, צפויים להיסגר שלושה סניפים נוספים - בנוסף לזה ולסניף דיזנגוף. כעת, לאחר סגירת שני הסניפים, מונה רשת ברגר קינג 54 מסעדות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully