וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבחירות של הבכירות: שאלון מיוחד לקראת יום האישה

אילנה שטוטלנד

עודכן לאחרונה: 4.3.2022 / 7:39

הן נמצאות בהייטק, בפיננסים, בבריאות, בתקשורת, בתיירות ובספורט: לקראת יום האישה הבינלאומי שיחול בשבוע הבא, הלכנו לשמוע את הנשים המצליחות בישראל נזכרות בתפקידן הראשון, מגלות מה היה הצעד החכם שלהן ומנדבות טיפים לקרייריסטית המתחילה

עדי סופר תאני, מנכ"לית Meta בישראל

עדי סופר תאני, 50, מנכ"לית Meta בישראל. נשואה, אם לשתי בנות, בוגרת תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ותואר שני בתוכנית קלוג-רקאנטי למנהל עסקים.


התפקיד הראשון: "אחרי שסיימתי את התואר במשפטים והחלטתי שאני לא רוצה להיות עורכת דין אלא לעבוד במגזר העסקי, התחלתי לעבוד כעוזרת אישית למנכ"ל ובעלים של קבוצת 'קידום', שתחתיה מספר חברות בנות שעסקו בתחומים של הדרכות, הכשרות ולימודים במגזר הפרטי. הפוקוס העיקרי של התפקיד היה פיתוח עסקי וליווי עסקאות רכישה, מה שיצר את ההזדמנות אחרי פחות משנה בתפקיד להתמנות לתפקיד המנכ"לות הראשון שלי של חברת בת בקבוצה שהקמנו באותה תקופה מאפס. מאז ניהלתי הרבה חברות, אבל שום דבר לא יכול להחליף את החוויה הזאת של הפעם הראשונה".

צעד חכם: "כשהבנתי שהשנים המשמעותיות של הקריירה שלי הן גם אלה שבהן שתי הבנות שלי נולדו, היה לי ברור שההשקעה בעזרה בבית זאת הדרך הכי טובה שאני יכולה להשקיע בעצמי ובקריירה שלי, כדי להיות מסוגלת לעשות גם וגם. הדבר הזה נכון לא רק כשיש תינוקות בבית, אלא גם כשהילדים גדלים - אפילו יותר. יש לנו הרבה פעמים נטייה לחשוב על לימודים או על נדל"ן בתור השקעות שהתשואה עליהן מגיעה לאורך הרבה שנים, אבל היום אני יודעת שההשקעה בעזרה בבית היא זו שהתשואה עליה היא הכי גבוהה כשחושבים על הקריירה שלנו".

טיפ לקרייריסטית המתחילה: "הבדל משמעותי שאני רואה הרבה פעמים בין בנים לבנות, זה שכשבנים רואים מים עמוקים וקרים הם לא מפחדים לקפוץ וללמוד לשחות תוך כדי, ובנות הרבה פעמים לא יקפצו עד שהן בטוחות שהן אלופות בשחייה. הבעיה היא שאם נחכה עד שנדע לעשות משהו באופן מושלם לפני שננסה, לעולם לא נעז לעשות את הדברים הגדולים באמת. רק כשקופצים למים למרות הפחד ועם מספיק אמונה בעצמנו, עושים את ההתקדמות הכי משמעותית בקריירה. רק ככה מנפצים תקרות זכוכית, ורק ככה, כשמוכנים לקחת את הסיכון להיכשל, אפשר להצליח".

עדי סופר תאני. רמי זרנגר,
עדי סופר תאני, מנכ"לית Meta בישראל/רמי זרנגר

רות רלברג, מנכ"לית שירותי בריאות כללית

רות רלבג, 61, מנכ"לית שירותי בריאות כללית. נשואה, אמא לשני ילדים, סבתא לשני נכדים. בעלת תואר ראשון ושני של האוניברסיטה העברית בירושלים בכלכלה, מנהל עסקים ומדיניות ציבורית.

התפקיד הראשון: "לאחר שירותי הצבאי ובמהלך לימודי האקדמיים הקמתי בין השאר גינות הידרופוניות ושזרתי פרחים באופן מקצועי. בגיל 25, אחרי סיום הלימודים, התחלתי בלימודי מסלול ניהול בבנק הבינלאומי הראשון. קיבלתי את תפקידי הראשון אחרי 18 חודשים כמנהלת מחלקת סחר חוץ ומטבע חוץ אזורית בסניף הראשי בירושלים".

צעד חכם: "צעד חכם בתחילת דרכי המקצועית היה כאשר מוניתי למנהלת סניף בנק בשכונת תלפיות באזור התעשייה בירושלים. הייתי אז מנהלת צעירה מאוד והתבקשתי לסגור את הסניף שהיה לא רווחי. חשבתי שיש הרבה פוטנציאל לסניף ובביקור השנתי של המנכ"ל בסניף הסברתי לו זאת. הוא אכן קיבל את דעתי. הסניף עבר מקום על פי הצעתי והפך להיות הסניף המצטיין למשך שלוש שנים ולסניף עם תרומת הרווח השנייה במחוז אחרי הסניף הראשי.

"כמו כן, החלטה מקצועית שגיבשתי במהלך השנים הייתה שכאשר מיציתי תפקיד החלטתי לזוז מיד ולעבור לתפקיד המאתגר הבא, מוטו שהולך איתי לאורך כל הקריירה".

טיפ לקרייריסטית המתחילה: "לשמוח ולהיות מסופקת במה שאת עוסקת, להיענות לאתגרים, ללמוד, להקשיב וליזום. אם את מאמינה בכיוון מקצועי מסוים, אל תחששי להביע את עמדתך ולקדמה".

רות רלברג. רמי זרנגר,
רות רלברג, מנכ"לית שירותי בריאות כללית/רמי זרנגר

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל, מחקר ופיתוח

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח. נשואה, אם לשתי בנות, בוגרת תואר שני במדעי המחשב מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק.

התפקיד הראשון: "את תפקידי הראשון כמהנדסת תוכנה עשיתי במרכז המחקר T.J Watson בניו-יורק, תוך כדי לימודיי באוניברסיטת קולומביה. בהמשך, הבנתי שהצד העסקי מרתק אותי יותר, ועברתי לתפקידי ניהול מוצר אחרי לימודי ניהול באוניברסיטת תל אביב. בהמשך נפתלי בנט שכנע אותי להצטרף לסטארטאפ שלו 'סאיוטה', כ-COO.

לאחר ש'סאיוטה' נרכשה על ידי RSA, בנט עזב לפוליטיקה והחלפתי אותו כמנכ"לית. ב־2013 הצטרפתי למיקרוסופט, להקמת מרכז הסייבר של החברה העולמית, ויזמתי וניהלתי כמה ממוצרי האבטחה המתקדמים ביותר של מיקרוסופט. ב-2017 מוניתי לסמנכ"לית הטכנולוגיה העולמית לאבטחת ענן ובינה מלאכותית של החברה, וב-2020 מוניתי למנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח ול-Corporate Vice President (סגנית נשיא תאגידית במיקרוסופט העולמית)".

צעד חכם: "המעבר לניהול מוצר בנוסף לניהול פיתוח. נהניתי ללמוד מדעי המחשב ולעבוד כמהנדסת תוכנה, אך הבנתי שתפקידים ניהוליים, שמשלבים טכנולוגיה וניהול אסטרטגי, מאפשרים לי למצות את היכולות שלי ולהשפיע באופן רחב יותר על העולם שבו אני חיה.

כשמנכ"ל מיקרוסופט העולמית, סאטיה נאדלה, הציע לי לעשות רילוקיישן, סירבתי וביקשתי להקים פה בישראל את אחד ממרכזי הסייבר המשמעותיים של מיקרוסופט. תפקידי כמנכ"לית נותן לי גם את ההזדמנות לפעול למען גיוס אוכלוסיות מרקעים שונים, לעודד קיימות ושמירה על הסביבה, ולקחת חלק בפיתוח טכנולוגיה מתקדמת שמשפיעה על מאות מיליונים בעולם".

טיפ לקרייריסטית המתחילה: "העזי לנסות ולקחת סיכונים, אל תחששי ללכת אחרי התשוקות שלך. לקיחת סיכונים היא יכולת קריטית לצורך התקדמות מקצועית והשגת הישגים. מחקרים מראים שמגיל צעיר מאוד בנים מקבלים חיזוק חיובי על תעוזה, ואילו בנות מקבלות חיזוק חיובי על היותן זהירות. כאן בדיוק מתחיל פער בין המינים.

גם אני לקחתי סיכונים ונכשלתי - ולא פעם אחת. זה היה קשה, אבל משם צמחתי. לכן אני פועלת היום על מנת לעודד בנות צעירות לפתח תעוזה, ללכת אחר תחומי העניין שלהן ולא לתת לאחרים לרפות את ידיהן רק משום היותן בנות".

מיכל ברוורמן-בלומנשט. יוסי זליגר,
מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל, מחקר ופיתוח/יוסי זליגר

רקפת רוסק עמינח, שותפה מנהלת ב-Team8

רקפת רוסק עמינח, 56, שותפה מנהלת ב-Team8 שמקימה ומשקיעה בחברות טכנולוגיות בעולמות הסייבר, דאטה ופינטק. נשואה, אמא לשתי בנות, בעלת תואר ראשון בכלכלה - חשבונאות, תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

התפקיד הראשון: "כשהתלבטתי תוך כדי לימודי התואר השני אם להמשיך לקריירה אקדמית ולעשות דוקטורט, או לצאת לעולם העסקי, התייעצתי עם חבר. לשאלתו: 'מה את רוצה להיות כשתהיי גדולה?', התשובה שלי הייתה חד משמעית: 'אני רוצה להיות כמו גליה מאור', אז משנה למנכ"ל בנק לאומי, מהנשים (המעטות) המובילות במשק הישראלי באותם ימים.

הוא הכיר אישית את גליה וארגן לנו פגישה. היא מצדה הציעה לי לבוא לעבוד איתה, והשאר היסטוריה. זכיתי להתבונן מקרוב וללמוד מגליה בשנים המשמעותיות ביותר שלה כמנהלת. ללא ספק, התפקיד היווה עבורי את בית הספר הטוב ביותר לניהול".

* צעד חכם: "בגיל 29 התמניתי לשותפה במשרד רואי החשבון סומך חייקין (KPMG), מהמשרדים המובילים בישראל. למדתי חשבונאות, השלמתי את ההתמחות ואף שימשתי כמרצה לתחום באוניברסיטת תל אביב, אבל לא רציתי לעסוק ישירות במקצוע, עד שהגיעה הצעה שאי אפשר היה לסרב לה: ההצעה לשותפות מגד סומך, אז השותף המנהל של המשרד, אותו הכרתי במסגרת עבודתי עם גליה מאור. גד היה מהראשונים לזהות את הפוטנציאל בי ולהמר עלי. לימים, מוניתי למנכ"לית המשרד והשאר הסטוריה".

* טיפ לקרייריסטית המתחילה: "אין דרך קלה להצלחה. מאחורי כל סיפור נוצץ וקריירה מוצלחת היו אתגרים רבים לאורך הדרך, ואפילו כשלונות. ההבדל בין אלו שהצליחו לבין אלו שלא, טמון בנחישות. הדרך דורשת התמדה, לדעת להתמודד עם אתגרים ולא להישבר".

רקפת רוסק עמינח. רון קדמי,
רקפת רוסק עמינח, שותפה מנהלת ב-Team8/רון קדמי

אביה מגן, מנכ"לית רשת מלונות פתאל ישראל

אביה מגן, 44, מנכ"לית רשת מלונות פתאל ישראל. גרושה, אמא לשלושה ילדים, בעלת תואר ראשון במשפטים.

התפקיד הראשון: "העבודה הראשונה שלי, מיד כשהשתחררתי מהצבא, הייתה פקידת קבלה במלון 'פור פוינטס' אילת (היום לאונרדו קלאב). לא חשבתי על קריירה בתחום, אבל ברגע שהכרתי את ענף המלונאות, החיידק דבק בי".

צעד חכם: "ההצלחה שלי מורכבת מהרבה צעדים קטנים ושאיפות גדולות. בבית לימדו אותי לעשות כל דבר בצורה הכי טובה שאני יכולה ובעיקר ליהנות מהדרך. כשהתחלתי לעבוד בתחום המלונאות, כמשוחררת טרייה, לא חשבתי שזו תהיה הקריירה שלי אבל היה לי ברור שאתמסר ואבצע את התפקיד בצורה הראויה ביותר. בזכות זה, לא רק התאהבתי בתחום, אלא גם זכיתי להוקרה שהובילה בכל פעם מחדש, לקידום.

"אם בכל זאת להתמקד בהחלטה נבונה במהלך הקריירה, אחת כזו הייתה כשכיהנתי כסמנכ"לית מלון מרידיאן וקיבלתי הצעה מדוד פתאל להיות מנכ"לית של מלון קלאב מד, לימים מלון יו קורל ביץ' באילת. הייתי אז בת 27 בלבד והאינסטינקט הראשוני שלי היה לומר 'לא', ממקום של פחד שטמן בחובו מחשבות של חוסר מוכנות.

ככל שהקדשתי מחשבה בהצעה, הבנתי שאמנם מדובר בתפקיד גדול, אבל אם אתעל את הרצון, הניסיון והידע שלי לתוכו, אוכל להצליח. ואם לא אקח את ההצעה, כנראה שלעולם לא אדע. נטרלתי את החששות ורעשי הרקע והלכתי על זה. בדיעבד זה היה בית ספר מצוין שכיוון אותי אל השלב הבא בסולם".

טיפ לקרייריסטית המתחילה: "מאחורי כל סיפור הצלחה קיים חזון גדול שהתחיל בצעד קטן. בררי מה החזון שלך, תכנני את הדרך ואז צאי להגשים. צעד אחר צעד. והכי חשוב, הישארי נאמנה לעצמך ולעקרונותיך. נשיא ארה"ב תיאודור רוזוולט אמר: 'שמור את מבטך פונה אל הכוכבים ואת רגליך על הקרקע', משפט שמלווה אותי מאז, וכנראה כבר לתמיד".

אביה מגן. דנה קופל,
אביה מגן, מנכ"לית רשת מלונות פתאל ישראל/דנה קופל

טל גרנות-גולדשטיין, מנכ"לית HOT

טל גרנות-גולדשטיין, 44, מנכ"לית HOT. נשואה, אמא לשני ילדים, בעלת תואר ראשון במנהל עסקים מהמכללה למנהל.

• התפקיד הראשון: "לאחר הצבא עבדתי כנציגת מכירות באינטרנט זהב ומשם התקדמתי את כל המסלול למנכ"לות דרך תפקידים מעצבים במכירות, שירות ומשאבי אנוש".

צעד חכם: "אני חושבת שתמיד סמכתי על האינטואיציות שלי ולא אפשרתי לפחד לנהל אותי בבחירות שעשיתי. אחד הדברים החשובים ביותר שלמדתי בתחילת דרכי היה לזהות בזמן את התרבות הארגונית והחזון של מקומות העבודה בהם אני נמצאת: אם לארגון יש נשמה והוא חותר לתוצאות, אני אהיה שם במלוא הכוח. אף פעם גם לא פחדתי לשנות או לקחת סיכונים. אני תמיד אומרת לעובדים, ואפילו לילדים שלי, שאנחנו לא בחדר ניתוח. צריך לעשות טעויות, ללמוד מהן ולהמשיך הלאה חכמים יותר".

טיפ לקרייריסטית המתחילה: "תסמכי על עצמך שאת טובה, עושה עבודה נפלאה ולכי על זה בכל הכוח. אומץ הוא חלק בלתי נפרד מהעבודה והוא יאפשר לך להמשיך לצעוד קדימה ולהתקדם. ההבנה שלכל אחת מאתנו יש ערך מוסף שהיא יכולה להביא לארגון היא חשובה לאין שיעור. חשוב לזכור שהגדרת התפקיד שאנחנו מקבלות היא כותרת בלבד ואילו הדרך בה נבחר לבצע אותו היא שהופכת אותנו לעובדות מקצועיות ובולטות".

טל גולדשטיין גרנות. רמי זרנגר,
טל גרנות-גולדשטיין, מנכ"לית HOT/רמי זרנגר

יעל אלמור ליאון, מנכ"לית בפועל של המועצה להסדר ההימורים בספורט

יעל אלמור ליאון, 47, מנכ"לית בפועל (מ"מ) של המועצה להסדר ההימורים בספורט. נשואה, אמא לשלושה ילדים, בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול

התפקיד הראשון: "מפקדת להקות צבאיות במסגרת שרותי כקצינת חינוך. תפקיד סופר חוויתי שהכין ועיצב אותי לחיים. לאחר שהשתחררתי, עבדתי בחברת האמרגנות 'קוטלר אשר', שניהלה את כל אמני המוסיקה הגדולים בישראל. כאן התחברתי לעולם העסקי דרך התרבות".

צעד חכם: "הדבר שהזניק לי את הקריירה לעולם החדש, הוא התמחות בתחומי ה- e-commerce, ה-big data, הmarketing- והטכנולוגיה תוך יצירת החיבור הנכון בין העולם הקמעונאי הישן לחדש".

טיפ לקרייריסטית המתחילה: "לאור המציאות העסקית המשתנה באופן תדיר, תוך חוסר וודאות, ארגז הכלים והמתודולוגיות הניהוליות הקיימים אינם מספקים מענה מקצועי מספק ורלבנטי לעולם הניהול הבכיר. מגפת הקורונה כמובן האיצה את דרך המחשבה ואופן ההתמודדות בקרב מנהלים בסיטואציה של אי וודאות לתקופת זמן ארוכה.

לעניות דעתי קיבלנו, אנחנו המנהלים, שיעור מצוין במנהל עסקים למתקדמים שכן נאלצנו להפשיל שרוולים ולתכנן מהלכים יצירתיים חודשיים על מנת לעבור את התקופה באופן מוצלח. לכן עצתי למי שנמצאת בתחילת הקריירה שלה היא להתעקש לפתח יכולות מקצועיות חדשות במגוון תחומי רוחב. לפתח יכולת התמודדות עם מצבי קיצון ושינויים, ובמקביל להיות קשובה לטרנדים ומגמות עולמיים תוך ניתוח ההצלחות, הכשלונות וההיבטים העסקיים החדשים".

יעל אלמור. עופר חגי,
יעל אלמור ליאון, מנכ"לית בפועל של המועצה להסדר ההימורים בספורט/עופר חגי

פרויקט הבכירות לקראת יום האישה, מתפרסם גם במוסף "עסקים" של מעריב, 4.3

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    6
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully