וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חגיגות המי מונה: מי בא ומי הלך השבוע?

עודכן לאחרונה: 14.3.2022 / 10:39

סמנכ"ל סחר חדש לדור אלון, מנהלת אגף פתרונות אינטגרציה במטריקס ועוד. המינויים, השינויים והתזוזות השבוע במגזר העסקי

רועי הכוכבי (43) נשוי+4, שכיהן עד כה כסמנכ"ל המכירות של פעילות האנרגיה בדור אלון, מונה לסמנכ"ל הסחר של קבוצת דור אלון. הכוכבי בעל תואר ראשון במנהל עסקים ותקשורת, ניהל בעבר מערכי מכירות וסחר בחברות גלובליות מובילות כגון אסם סחר (נסטלה) וקימברלי קלארק.
במסגרת תפקידו החדש, ינהל רועי הכוכבי את כלל פעילות הסחר של הקבוצה בפורמטים השונים - סופר אלונית, חנויות מיני סופר אלונית, חנויות הנוחות ורשת המרכולים העירונית am:pm.

הכוכבי יחליף בתפקידו את אלי גידור שהשלים מעל לשלוש שנות כהונה כסמנכ"ל הסחר של הקבוצה ומנהל הסופרים ולאחרונה ביקש לסיים את תפקידו בשל תחושת מיצוי ורצון לצאת לאתגרים חדשים, מקצועיים וציבוריים. במהלך 3 השנים הוביל אלי אסטרטגיה קמעונאית מעודכנת, פיתוח המיני סופר כחנות נוחות מורחבת וחדשנית, הכנסת מותגים מובילים ויישום חידושים קמעונאיים בכל החנויות.

מנכ"ל דור אלון, עודד גולן, ברך את הכוכבי על מינויו וציין כי לרועי ניסיון רב בעולמות הסחר, השיווק והמכירות. "בתפקידו כסמנכ"ל המכירות של הקבוצה, פיתח רועי ערוצי מכירה והקים תשתית איתנה לשימור ולחיזוק הבכורה של דור אלון בפעילויות האנרגיה. אני סמוך ובטוח, שכך הוא גם ישכיל למצות את יכולותיו המוכחות וניסיונו הקמעונאי העשיר הן בשוק המאורגן והן בשוק הפרטי, להמשך צמיחה של מותגי הקמעונאות של דור אלון וביסוסם כגורם משמעותי - גם לנוכח התחרות הגוברת בתחום וכניסת מותגי קמעונאות בינלאומיים נוספים למרכזי הערים".

גולן הודה לאלי גידור על תרומתו החשובה לפיתוח פעילות הקמעונאות בקבוצת דור אלון ועל עשייתו המקצועית הפורייה.

רועי הכוכבי. יחצ,
רועי הכוכבי/יחצ

רוית דניאלי (48) מונתה למנהלת אגף פתרונות אינטגרציה במטריקס דיגיטל ופינטק. האגף עוסק ביישום, ליווי והטמעה של מוצרים ופתרונות מובילים בתחומי ה-Middleware עבור מגוון חברות במשק ומעניק שירותי ייעוץ ו-Delivery של פרויקטים בעולמות האינטגרציה וה-Hyper Automation. האגף מתמחה במגוון טכנולוגיות וכלים מתקדמים ובפיתוח פתרונות ופרויקטים מבוססי Java, ומוגדר כבר יותר מעשור כמוביל בתחומו בישראל על ידי האנליסטים. במסגרת תפקידה, דניאלי תהיה אחראית על הובלת פעילות האגף והרחבת סל הכלים והשירותים המוצעים ללקוחות.

בתפקידיה הקודמים עבדה דניאלי בטלדור במשך שבע שנים ובתפקידה האחרון הייתה מנהלת האגף הביטחוני. דניאלי בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע ממכללת נתניה ובעלת תואר ראשון בניהול מהאוניברסיטה הפתוחה.

רוית דניאלי. ליאת מנדל,
רוית דניאלי/ליאת מנדל

חברת אפסטרים, Upstream, המובילה בתחום אבטחת סייבר וניתוח נתונים לכלי רכב מקושרים ותחבורה חכמה, הודיעה על מינויו של עודד ירקוני לסמנכ"ל חדשנות בחברה. במסגרת תפקידו עודד מוביל תהליכי חדשנות ופיתוח כלים ואבי טיפוס של מוצרים חדשים המסייעים לייעל את התהליכים עם לקוחות החברה, מאפשרים להם לאמץ שינוי וחדשנות באופן מהיר יותר ולתמוך בצמיחה של אפסטרים.

עודד הוא אחד מעובדיה הראשונים של החברה והמינוי החדש מגיע לאחר שכיהן ארבע שנים בחברה בתפקיד סמנכ"ל שיווק שבהן הקים והוביל את מערך השיווק בחברה. במהלך תקופה זו עודד גם הוביל מיזמים ופיתח כלים אשר הפכו להיות מובילים בתעשיה - דוח הסייבר סקיוריטי העולמי השנתי לאוטומטיב המציג תמונה מקיפה של איומי הסייבר על תעשיית הרכב; פלטפורמת מודיעין איומי הסייבר (Threat Intelligence) ייעודית לתחום הרכב, ®AutoThreat, המנגישה מידע עדכני לגבי חולשות ומתקפות סייבר בתעשיית הרכב ומאפשרת לחברות השונות באקוסיסטם להישאר מעודכנות ולוודא שהן מגנות על הנכסים והמוצרים שלהן באופן היעיל ביותר.

לעודד למעלה מ-15 שנות ניסיון בתחום אבטחת סייבר. לפני הצטרפותו לאפסטרים עודד הוביל פרויקטים טכנולוגיים חדשניים לתמיכה בארגון המכירות בחברת צ'ק פוינט וכן כיהן בתפקידי שיווק, ניהול מוצר ו- Sales Operations במזרח הרחוק. עודד שירת ביחידת 8200, הוא בעל תואר שני ביזמות, חדשנות ועיצוב מהמכללה למנהל ותואר ראשון במדעי הרוח והחברה מאוניברסיטת תל אביב.

"תעשיית הרכב המסורתית עוברת שינויים טכנולוגיים מאסיביים ועומדת בפני אתגרי איומי סייבר שהולכים ומתרחבים מדי שנה, תקנות רגולציה חדשות ותחרות מצד יצרניות רכב חדשניות כגון טסלה, וינפאסט, ולוסיד מוטורס. ההחלטה להקים חטיבת חדשנות בסטארט אפ, שכל כולו עוסק בפיתוח חדשנות, תסייע לנו להרחיב את פעילות החברה לעולמות הביג דאטה ואנליטיקס ולהעניק ללקוחות שלנו כלים לאמץ ולהאיץ את הטרנספורמציה שהתעשיה עוברת" אמר יואב לוי, מנכ"ל אפסטרים. "אנחנו שמחים שעודד מוביל את הקמת החטיבה שכבר מייצרת ערך ללקוחותינו ותומכת בצמיחה של החברה".

"אני שמח על האמון שאני מקבל מהנהלת אפסטרים להוביל את חטיבת החדשנות של החברה, בשלב הסקייל-אפ בו היא נמצאת. אנחנו פועלים בשני מישורים במקביל, האחד לייעל את התהליכים מול הלקוחות ולקצר באופן משמעותי את תהליכי המכירה הארוכים והמורכבים המאפיינים את תעשיית הרכב. האפשרות שלנו להנגיש את החדשנות באופן פשוט יותר וברור יותר עוזרת לנו לבנות ערך מובהק כבר בשלבי המכירה הראשוניים, לאבחן באופן מדויק את האתגרים של הארגון ולהאיץ את הלקוחות להתקדם להוכחות היתכנות (POC). המישור השני, לייצר ערך מוסף ללקוחות באמצעות כלים ומוצרים חדשניים בנוסף לפעילות הסייבר סקיוריטי של אפסטרים, כגון בתחומי הביטוח והדאטה אנליטיקס", אמר עודד ירקוני. "אני רואה את תפקיד החדשנות בחברה כחיבור נקודות באופן יצירתי לכדי יצירת כלים חדשים שמקנים ערך מוסף. שילוב של הבנת צרכים ואתגרים, הן פנים ארגוניים והן של הלקוחות, הבנה טכנולוגית והבנת השוק, לצד יכולת יישום בבניית אבי טיפוס (MVP) להוכחת התועלת והערך לארגון וללקוחות" הוסיף עודד.

חברת אפסטרים ממשיכה בצמיחה המאסיבית שלה ומגייסת עובדים לתפקידים רבים בתחומי הפיתוח, תמיכה, שיווק, מחקר, DevOps ועוד.

עודד ירקוני. דיוויד גארב,
עודד ירקוני/דיוויד גארב

שב"א (שירותי בנק אוטומטיים), מנהלת מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, מודיעה על מינויה של רונית טישלר פיטי לתפקיד סמנכ"לית תפעול וקשרי שותפים בחברה. טישלר פיטי (41, נשואה +3) בעלת ניסיון עשיר בתחום מערכות הפיננסים והיא מילאה בשורה של תפקידים במהלך 17 השנים בהם עבדה בחברת כרטיסי האשראי MAX. בין היתר, ביצעה שם מגוון תפקידים ניהוליים ומקצועיים בתחום ניהול הפרויקטים וניתוח מערכות.

מנכ"ל שב"א, איתן לב טוב, ציין כי "רונית מביאה עמה לתפקיד ניסיון מצטבר משמעותי בתחום הטכנולוגיה והמערכות הפיננסיות והיא תסייע לשב"א רבות בהמשך פיתוח מערכת התשלומים הישראלית והכנסת טכנולוגיות חדשות לטובת כלל המשתמשים - חברות פיננסיות, כלל העסקים והלקוחות".

רונית טישלר פיטי. יחצ,
רונית טישלר פיטי/יחצ

aQurate, מקבוצת UCL, ספקית מובילה בפתרונות ניהול נתונים, הודיעה על מינויו של תום משה למנהל מוצרי Trifacta. במסגרת תפקידו יהיה אחראי משה על בניית אסטרטגיה, פיתוח וניהול מוצרי Trifacta בישראל. משה מביא אתו ניסיון בתחום ניהול נתונים, ניהול הפרויקטים, בינה מלאכותית, Big Data ו- Data Analysis.

לפני הצטרפותו של משה ל- aQurate הוא שימש כData Analyst- בחברת CLEW Medical. במסגרת תפקידו היה אחראי על תהליכי איסוף נתונים רפואיים, עיבודם וניתוחם לטובת זיהוי מגמות והזדמנויות עסקיות בחברה. לפני כן שימש משה כמנהל פרויקטים ביחידה 8200 הצה"לית, לאחר שירות כData Analyst- באותה היחידה.

תום משה. רייצ'ל אהרונוב,
תום משה/רייצ'ל אהרונוב

חברת VMware הכריזה היום על קידומו של שמוליק ענתבי לתפקיד סגן נשיא VMware לאזור אגן ים התיכון ומזרח אירופה (MEE). ענתבי הצטרף אל חברת VMware העולמית באפריל 2007 והיה העובד הראשון להקים את הסניף האזורי (ישראל, טורקיה ויוון) ומאז התקדם לתפקידים בכירים באזור. אזור MEE מהווה דוגמא למעבר מוצלח ל-SAS ולמודל צמיחה מתפתח של החברה. "המינוי של שמוליק ענתבי מהווה הכרה במנהיגותו ובהצלחתו בניהול האזור שהוא תרם להקמתו. אני שמח מאד להיות חלק מהמסע הזה יחד עמו", כך מסר ארמין מיולר, ארמין מיולר, מנהל VMware, אזור CEMEA.

במהלך השנים היה ענתבי אחראי על פעילות החברה, ניהול מכירות, תמיכה, יישום אסטרטגיות שיווק ומינוף הצמיחה העסקית של החברה באזור אגן ים התיכון כולל מדינות מזרח אירופה, יוון, קפריסין ומלטה. התפקיד החדש באזור MEE כולל ניהול של מעל 20 מדינות.

שמוליק ענתבי. ניב קנטור,
שמוליק ענתבי/ניב קנטור

עורכי הדין דן אלדד ומשה פרץ, יוצאי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, הקימו פירמת עורכי דין חדשה "אלדד-פרץ ושות'". המשרד החדש יתמקד בסניגוריה בעבירות הצווארון הלבן ויעסוק גם במשפט כלכלי, אזרחי ומנהלי. המשרד ממוקם במגדל הכשרת הישוב, במתחם העסקים בבני ברק.

עו"ד דן אלדד עבד במשרד המשפטים כשלושים שנה, ושימש כמנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה משנת 2013. עד לפרישתו לפני כחצי שנה. לפני שנתיים כיהן גם כממלא מקום פרקליט המדינה. המחלקה הכלכלית בהובלתו נחשבה ליחידת איכות בפרקליטות הפלילית, וטיפלה בפרשיות העבירות הכלכליות המורכבות והסבוכות ביותר. לפני כן עסק בתחום הביטחוני, הפלילי והמנהלי ובתחום הדין המשמעתי.

עו"ד משה (מושיקו) פרץ שימש כפרקליט במחלקה הכלכלית, טיפל במגוון פרשיות של עבירות שחיתות, הלבנת הון ומרמה, ועסק גם בתחום הבטחוני. הוא מתמחה בתחומי המקרקעין ותכנון ובניה.

עו"ד דן אלדד: "אני מאמין במקצוענות משפטית ובכך שצדק צריך להיעשות ולהיראות. מטרתי לעמוד על כך שכל אדם יזכה להליך תקין, הוגן וצודק, ובלי קיצורי דרך. נעמוד על כך, כסניגורים, עבור האנשים שנייצג. אני גאה בשותפות עם מושיקו פרץ, אחד מעורכי הדין המוכשרים והאיכותיים שעבדתי איתם. הבנתי שאני רוצה את המחוייבות שלו ואת המקצועיות שלו לצד לקוחותינו ולצידי.

עו"ד משה פרץ: "תמיד הבטנו בהערכה ובעניין על עבודתם של חברינו הסנגורים, ותמיד חשבנו ששליחותם, בשם חשודים ונאשמים, היא שליחות חשובה אך שונה משלנו. כעת נשקיע את כל מה שלמדנו ואת כל ניסיוננו בשליחות זו, ואני מאמין שנגיע לתוצאות הנכונות".

דן אלדד ומשה פרץ. סיון פרג',
עו"ד דן אלדד ומשה פרץ/סיון פרג'

ד"ר ליאורה פסקל מונתה לסגל מכון שכטר למדעי היהדות בתפקיד מנהלת תכנית מנהיגות קהילתית מקב"י. לד"ר פסקל רקע עשיר ומגוון במחקר ובקידום חינוך וחברה בישראל. בעשרים השנים האחרונות במחקר, הערכה ומדידה בחינוך. שימשה כחוקרת ומעריכה במשרד החינוך ובמט"ח. בעברה ניהלה את המועצה הפדגוגית של מחוז מרכז במשרד החינוך והובילה להקמת מנהלות חינוך יישוביות, במקביל הובילה את בניית תכנית העבודה של הנהלת המשרד ליישום דו"ח דברת. כן עסקה בהוראה ובהכשרת מורים במסגרת המחלקה לפסיכולוגיה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה. בשנים האחרונות, עוסקת גם במחקר אקדמי בתחומים הבאים: התחדשות יהודית בישראל, עיצוב זהות יהודית, דתיות ורוחניות בחברה הישראלית. מייסדת ומנהלת תחום מחקר, הערכה ומדידה בקרן אבי חי ישראל משנת 2006 ועד לסגירת הקרן בשנת 2019. מאז סגירת קרן אבי חי, ד"ר פסקל משמשת כמרצה אקדמית במדעי היהדות, חינוך וחברה ועורכת מחקר אקדמי למדידת תכניות אקדמיות וארגונים בתחום יהדות ישראלית. ד"ר פסקל חברה פעילה בהתנדבות בארגון הנשים הבינלאומי "מומנטום" (Momentum).

ד"ר פסקל היא בעלת תואר שלישי בחינוך מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בהצטיינות בשיטות מחקר, מדידה והערכה מאוניברסיטת תל אביב. בוגרת החוג לחינוך (שיטות הוראה והערכה) והחוג לספרות עברית מאוניברסיטת תל אביב. בוגרת בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית (קרן מנדל). בעלת תעודת הוראה בספרות. את שירותה הצבאי עשתה בחיל האוויר כקצינת חינוך.

"תכנית מקב"י משלבת בין עולמות תוכן שונים, בין מדעי הרוח למדעי החברה. הקורסים הקהילתיים עוסקים בשאלות של זהות בתקופה הפוסט־מודרנית, בחברה הישראלית ובמרחב הקהילתי היהודי ומכשירים ליזמות, לחדשנות, להעצמה של קהילות ולפיתוחן. הקורסים המדרשיים מכשירים לקריאה ולהתמצאות בספרות חז"ל וחושפים את הלומדים לעולמם הערכי והרעיוני של החכמים", מסבירה ד"ר פסקל את ייחודה של תכנית מקב"י, ומוסיפה "הלימודים בתכנית עוסקים בזיקה הטבעית בין היהדות לקהילה ומעניקים לבוגריהם את כל הכלים והמיומנויות ליישומה ולהגשמתה".

ליאורה פסקל. יחצ,
ד"ר ליאורה פסקל/יחצ

חברת הסטארט-אפ דמוסטאק מודיעה היום על מינויה של קארין ציגלר למנהלת המכירות של אזור EMEA בחברה. לפני Demostack, מילאה קארין מספר תפקידי מכירות בכירים, כולל חמש שנים בתפקידי מפתח בחברת -Similarweb.

Demostack מציעה לחברות תוכנה כלי הדגמה (דמו) מקורי וחדשני לשימוש אנשי הפרודקט והמכירות. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מסוגלת "להקליט" את הפרונטאנד של כל אתר, להפרידו מהבק-אנד וליצור הדמייה המשקפת את הגרסה המקורית. באופן הזה, המוצר של החברה מאפשר לאנשי המכירות לבצע בקלות שינויים בדמו בהתאם לצרכים של כל לקוח הפוטנציאלי. הסטארטאפ הוקם בשנת 2020 על ידי יהונתן פרידמן, אהרון בר חכים וגלעד אבידן, וגייס עד כה למעלה מ-20 מיליון דולר. החברה מתפתחת במהירות, ומעסיקה כיום יותר מ-65 עובדים בישראל, ארה"ב ואירופה. במהלך שנת 2022, צפויה החברה לגייס עשרות עובדים נוספים למרכז הפיתוח בישראל.

עם הצטרפותה לחברה, קארין ציגלר תהיה אמונה על בניית והובלת מחלקת המכירות החדשה של Demostack באזור EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה). ציגלר מחזיקה בניסיון מגוון בהובלת מכירות של מוצרי טכנולוגיה מקוריים, כולל חמש שנות פעילות ב-Similarweb, שם כיהנה בתפקידה האחרון כמנהלת מכירות בכירה במחלקת לקוחות גלובאליים אסטרטגיים. החזון של ציגלר למחלקה החדשה כולל בניית מודעות למוצר ברחבי אירופה, במטרה להאיץ את חדירת החברה לשוק, להגדיל את קצב צמיחת המותג ואת הכנסות החברה מלקוחות בינלאומיים.

קארין ציגלר, מנהלת המכירות באזורי EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה) ב-Demostack:
"בתהליך מכירת תוכנה לארגונים, אנשי המכירות מתבקשים לקדם את הטכנולוגיות החדשות ביותר, אך הם לא תמיד מצוידים בכלים הטובים ביותר כדי למכור אותן בפועל. טכנולוגיות חדשות, כמו של דמוסטאק, מאפשרות ליצור הדגמות טובות יותר מבעבר, באופן שמבוסס על נתונים אמיתיים. ולספר את הסיפור של המוצר באופן שמשפר משמעותית את חוויה ההתרשמות והרכישה של הטכנולוגיה שעומדת מאחוריה.

המוצר של דמוסטאק משנה את חוקי המשחק בעולם המכירות ואני מתרגשת להצטרף לצוות החברה".
יהונתן פרידמן, מייסד שותף ומנכ"ל דמוסטאק, "הטכנולוגיה שלנו משנה את האופן שבו אנשים מכירות מספרים את הסיפור של התוכנה שלהם, ואנו רואים עניין עצום בקרב חברות מסביב לעולם לאמץ את הפלטפורמה שלנו. בשנה האחרונה חווינו צמיחה מהירה בפעילותינו בארה"ב, ולכן השנה אנחנו שואפים לשכפל את הצמיחה הזו גם באזורי EMEA. אנו שמחים על הצטרפותה של קארין לצוות ובטוחים שבמסגרת תפקידה היא תתרום משמעותית לחדירה שלנו לשווקים חדשים".

קרין ציגלר. יחצ,
קארין ציגלר/יחצ

חברת סיינט הודיעה על מינויו של ברונו דרמון, לשעבר סמנכ"ל מכירות EMEA של צ'קפוינט, למנהל אסטרטגיה ראשי. בתפקידו החדש בסיינט, חברת אבטחת המידע הישראלית המספקת פלטפורמת אבטחת מידע ושירות אבטחת מידע לארגונים עם משאבים מוגבלים וצוותי אבטחת מידע קטנים, דרמון יוביל את אסטרטגיית השוק של סיינט ויוזמות אסטרטגיות שנועדו להרחיב את החדירה הגלובלית של החברה, תוך התמקדות בצפון אמריקה, אירופה ואסיה.

"ברונו הוא מוביל בתחום אבטחת המידע, בעל הבנה עמוקה של התעשייה וניסיון מוכח בסיוע לארגונים להתפתח ולגדול" מסר אייל גרונר, מייסד ומנכ"ל סיינט. "הניסיון שלו בבנייה, פיתוח והובלת צוותי מכירות באירופה ואסיה, הוא בעל ערך אדיר לסיינט ויסייע לנו לצמוח בשווקים הללו. אנחנו מתרגשים מכך שהוא הצטרף לצוות הבכיר של החברה".

דרמון הצטרף לצ'קפוינט בשנת 1999 ובתפקידו האחרון לפני שהצטרף לסיינט כיהן כסמנכ"ל מכירות אירופה, המזרח התיכון ואפריקה משנת 2004 ועד 2021., . בתפקיד זה הוביל את צמיחת המכירות של צ'קפוינט באמצעות הגדלת נתחי השוק שלה בכל המגזרים: עסקים קטנים, בינוניים ותאגידים גדולים.

"סיינט היא חברה חדשנית שמשנה את סדרי העולם של שוק אבטחת המידע ומביאה גישה רעננה לארגונים" מסר דרמון, סמנכ"ל האסטרטגיה בסיינט. "התרשמתי מאוד מהפלטפורמה הרחבה והאוטומטית שסיינט פיתחה המשולבת עם שירותי MDR. היכולות הללו הם בדיוק מה שצריכים ארגונים שאין להם משאבי אבטחת מידע בהיקף של תאגידי ענק כדי להתמודד עם איומי הסייבר העדכניים. אני מאמין שסיינט נמצאת בנתיב הנכון להפוך לסטנדרט החדש דה פקטו של אבטחת חברות קטנות ובינוניות בשוק".

פלטפורמת ה XDR האוטומטית של סיינט פותחה במיוחד עבור ארגונים עם צוותי אבטחת מידע רזים ולאחרונה זכתה במקום השני ברשימת "חברות אבטחת המידע האהובות ביותר ע"י לקוחות" של אתר G2.COM. החברה מונה 250 עובדים בישראל, ברחבי אירופה ובארה"ב, ומשרתת אלפי לקוחות ושותפים ברחבי העולם.

חזון החברה חותר לכך שהמוצר והשירות שלה יחוללו מהפכה בעולם אבטחת המידע דומה לזו שחוללה מערכת הטייס האוטומטי בעולם התעופה המסחרית, שהפכה את הטייס ממי שמתפעל את הטיסה בכל דקה ודקה, למי שמנהל את הטיסה, מפקח על המערכות ומתערב רק בעת הצורך. בדומה לטייס האוטומטי, הפלטפורמה והשירות של סיינט מאפשרים לצוותי אבטחת מידע רזים לפקח על מערכת סיינט במקום לתפעל ידנית כל אירוע אבטחת מידע.

ברונו דרמון. יחצ,
ברונו דרמון/יחצ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully