וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חודשים לאחר שהושק: עובדי נמל הדרום התאגדו בהסתדרות

עודכן לאחרונה: 14.3.2022 / 18:56

עובדי נמל הדרוםהחדש באשדוד הצטרפו להסתדרות, מתוך רצון לחתום על הסכם קיבוצי. האם המהלך יעשה טוב לסחורות הממתינות בים מול נמלי ישראל? אם לשפוט לפי ההצהרות החגיגיות שנמסרו במעמד החתימה, התשובה היא כן

עובדי נמל הדרום התאגדו בהסתדרות. היום הושלם מהלך התארגנות של העובדים והעובדות בנמל הדרום החדש שממוקם באשדוד, ופעילותו החלה לפני מספר חודשים. יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, ויו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות חיים שייב - הודיעו על כך למנכ"ל הנמל אייל ברוך.

מהלך ההתאגדות קרם עור וגידים על רקע רצונם של עובדי נמל הדרום להבטיח את עתידם התעסוקתי ולדאוג לשיפור זכויותיהם. המטרה כרגע היא להיכנס למשא ומתן עם ההנהלה, לקראת חתימה על הסכם קיבוצי ראשון בנמל.

נמל הדרום הוקם כחלק מתוכנית כוללת של משרד התחבורה, משרד האוצר וחברת נמלי ישראל, לתת מענה לצורכי המשק בתחום הסחר הימי, הגידול בממדי האוניות וכדי לחזק את כלכלת ישראל התלויה בשעריה הימיים כיום.

נמל הדרום באשדוד. אפריל 2016. לירון מולדובן
תחילת הקמת נמל הדרום באשדוד, 2016. האם התאגדות עובדי הנמל השני בהסתדרות היא בשורה טובה לתעשיינים וליבואנים?/לירון מולדובן

"אינטרס משותף, טובת לקוחותינו"

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "אני מברך את העובדות והעובדים שהצטרפו להסתדרות - הבית של העובדים בישראל, ומודה לכל השותפים שהובילו את המהלך. נפעל כדי לשמור על זכויות העובדים, למען הצלחת הנמל, ובשיתוף פעולה עם כל הצדדים".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מסר: "אני גאה בעובדי נמל הדרום שלקחו את עתידם התעסוקתי בידיהם. נביא את כל העוצמות והניסיון של ההסתדרות למו"מ מול הנהלת הנמל, לטובת העובדים והחברה כאחד".

יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות, חיים שייב, מסר: "מדובר במהלך היסטורי שיבטיח את הביטחון התעסוקתי של העובדים, גם בנמל החדש. מי שחשב לתפעל נמל עם עובדים לא מאורגנים - התבדה היום".

מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עמיחי סטינגר, מסר: "העובדים התאגדו על רקע רצונם להיות בבית גדול כמו ההסתדרות, המאגד את עובדי הנמלים בארץ".

יו"ר ועד הפעולה בנמל הדרום, אלון אלימלך, מסר: "אנחנו בטוחים שההנהלה תשתף איתנו פעולה, מתוך הבנה שיש לנו אינטרס משותף: טובת לקוחותינו וקיצור ההמתנה שקיימת כיום מחוץ לנמלי הים של ישראל".

ארנון בן דוד. מערכת וואלה!, אתר רשמי
ארנון בן דוד/אתר רשמי, מערכת וואלה!

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully