וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ש"סניקים עם פנקס אדום: המהלך המפתיע של עובדי מעיין החינוך התורני

עודכן לאחרונה: 24.3.2022 / 16:48

6,200 עובדי רשת מעיין החינוך התורני בארץ ישראל בני יוסף התאגדו בהסתדרות. ההתאגדות כוללת מורים, מורות, מנהלים, עובדי מנהלה, מזכירות ויועצים בכ-300 בתי ספר של הרשת בכל הארץ. זו הפעם הראשונה בה מצטרפת רשת חינוך חרדית לארגון עובדים

אם מישהו היה צריך הוכחה לשינוי פניה של ההסתדרות בתקופת כהונתו של היו"ר ארנון בר דוד - מארגון פוליטי מזוהה מפלגתית ולעומתי, לארגון מקצועי שמייצג עובדים מתוך התנהלות קונסטרוקטיבית מול המעסיקים, הרי שנדמה כי הצעד הבא מספק לכך הוכחה:

במהלך מורכב ותקדימי התאגדו 6,200 עובדי ועובדות רשת מעיין החינוך התורני בארץ ישראל בני יוסף בהסתדרות. המהלך, אותו יזמו 15 מעובדי ועובדות הרשת, כולל מורות, מנהלים, עובדי מנהלה, מזכירות ויועצים בכ-300 בתי ספר של הרשת בכל הארץ, קיבל את ברכתם ועידודם של הרבנים המלווים את עובדי הרשת.

במהלך שבוע וחצי פקדו חברי וחברות ועד הפעולה ונציגי האגף להתאגדות בהסתדרות את בתי הספר של הרשת, במטרה להחתים ולצרף את העובדות והעובדים להתאגדות.

זו הפעם הראשונה בה מצטרפת רשת חינוך חרדית לארגון עובדים, וזאת על מנת לדאוג לשיפור תנאיהם של העובדים והעובדות בהשוואה למקביליהם במערכת החינוך הממלכתית והממלכתית-דתית.
את המהלך ליוו יו"ר האגף לקידום תעסוקת חרדים בהסתדרות דן סיידה ומנהל האגף אשר בלעיש.

מעיין החינוך התורני מתפקד להסתדרות. דוברות ההסתדרות,
נציגי רשת מעיין החינוך התורני מתאגדים בהסתדרות. מהלך חסר תקדים/דוברות ההסתדרות

"מאושרים שהגענו לרגע הזה שאנו מאוגדים בהסתדרות העובדים"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אני מברך על ההתאגדות ההיסטורית של רשת מעיין החינוך התורני בארץ ישראל בני יוסף בהסתדרות. ההסתדרות היא הבית של כלל העובדים במשק - חרדים, דתיים וחילונים כאחד - ופועלת לשמור על זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי. אני מודה לכל מי שהיה מעורב במהלך ההתאגדות החשוב ומברך את עובדי הרשת על הצעד התקדימי שביצעו".

מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עמיחי סטינגר: "אנחנו באגף להתאגדות עובדים גאים ונרגשים על ההתאגדות פורצת הגבולות של עובדי רשת החינוך 'מעיין החינוך התורני בארץ ישראל בני יוסף'. למדנו להכיר עובדים ועובדות נחושים, מסורים, אוהבי תורה וחינוך שמגיע להם בדיוק כמו לכל אחד אחר במערכת החינוך. אנו מאחלים לוועד בהצלחה ומאושרים על הזכות ללכת איתם בדרך המשותפת".

יו"ר האגף לקידום תעסוקת חרדים בהסתדרות דן סיידה: "התאגדותם של עובדי רשת החינוך התורני 'בני יוסף' היא אירוע מכונן ומרגש בימים אלו. ועד הפעולה פעל בחריצות ובנמרצות כדי להגיע למטרה זו והרצון לפתח ולהרחיב את מפעל החינוך האדיר.

יחד נדאג ונפעל לשיפור תנאי העסקתם ולרווחתם של העובדים החרדים. כאן המקום להודות לצוות האגף להתאגדות בהסתדרות ולמנהל האגף לקידום תעסוקת חרדים אשר בלעיש על העבודה, המסירות והנחישות להשגת מטרה זו. ברצוני לברך את העובדים והעובדות ברשת החינוך התורני 'בני יוסף' על הצטרפותם להסתדרות, הבית של העובדים בישראל".

מנהל האגף לקידום תעסוקת חרדים בהסתדרות אשר בלעיש: "אני רוצה להודות אישית לצוות המדהים של אגף ההתאגדות ולחברות וחברי ועד הפעולה על הסיוע, ההירתמות, המסירות, המקצועיות ושיתוף הפעולה המדהים יום ולילה כל הדרך מרגע התנעת התהליך ועד להשגת המטרה".

ועד הפעולה של ההתאגדות: "אנחנו, עובדים ועובדות מכל דרגי השטח ברשת החינוך התורני 'בני יוסף', מאושרים שהגענו לרגע הזה שאנו מאוגדים בהסתדרות העובדים".

יו"ר ההסתדרות הנכנס,  ארנון בר דוד. אורן כהן, דוברות ההסתדרות, אתר רשמי
"ההסתדרות היא הבית של כל העובדים במשק", יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד/אתר רשמי, אורן כהן, דוברות ההסתדרות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully