וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התקשורת אישר את מכירת פרטנר לקבוצה בראשות אבי גבאי

עודכן לאחרונה: 30.3.2022 / 10:29

הקבוצה, שזכתה לכינוי "רודב-גבאי" תרכוש 27% ממניות פרטנר שהוחזקו בשנים האחרונות על ידי נאמן. בשעתו התארגנו עובדי החברה כדי להבטיח שחלקם לא ייגרע במקרה של מכירת השליטה בחברה. לצורך אישור הרכישה, שינה משרד התקשורת את התקנות הנוגעות לבעלות צולבת בתחום

משרד התקשורת אישר היום את העברת השליטה בחברת פרטנר לידי קבוצת רוכשים הכוללת את אבי גבאי, שלמה רודב, ארקין אחזקות, הפניקס, מנורה וכלל ביטוח. קבוצת הרוכשים תחזיק כ-27% ממניות פרטנר שהוחזקו בשנים האחרונות על ידי נאמן.

קבוצת הפניקס שמהווה חלק מקבוצת הרוכשים תחזיק אחרי העסקה כ-20% ממניות פרטנר וכ-10% ממניות סלקום. העסקה אושרה לאחר שהמשרד שקל בין היתר שיקולים של קידום תחרות ענפית בענף הסלולר.

מנכ"ל סלקום אבי גבאי. אמיר גנאים,
אבי גבאי כמנכ"ל סלקום. החליף קידומת/אמיר גנאים

כמו כן, משרד התקשורת אישר את תיקוני רישיונות חברות הסלולר העוסקים בבעלות צולבת. לפי התיקון הנוכחי, גופים מוסדיים יוכלו בתנאים מסוימים ובאישור שר התקשורת להחזיק בשיעורים גבוהים יותר של מניות בשתי חברות סלולר במקביל, עד 25% מאמצעי השליטה באחת מהן.

יועז הנדל צילום. אבי אוחיון,
שר התקשורת יועז הנדל. משרדו שינה את התקנות הנוגעות לבעלות צולבת על חברות סלולר/אבי אוחיון

על פי שר התקשורת, יועז הנדל, התעניינותם של גורמים פיננסים המבקשים להגדיל את היקף השקעותיהם בחברות הסלולר מוכיחה הבעת אמון בשוק התקשורת ובצמיחתו. כניסתם של משקיעים מוסדיים לשוק עשויה להגדיל את רווחת הציבור, בין היתר בעקבות היציבות שתוענק לחברות לפעול בראייה ארוכת טווח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully