וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שנה מצוינת לרפאל, ציפיה לשנה טובה עוד יותר ב-2022

עודכן לאחרונה: 30.3.2022 / 12:39

השנה של רפאל: סיימה את שנת 2021 עם שיא במכירות בהיקף של כ-10 מיליארד שקל , שיא בהזמנות של מעל ל-15 מיליארדשקל, שיא בצבר הזמנות של מעל ל-28 מיליארד שקל ורווח נקי של 431 מיליון שקל. ההערכה בענף הייצוא הביטחוני: שנת 2022 תהיה טובה עוד יותר

שנת 2022 נפתחה בצל ההתחממות בגזרת רוסיה-אוקראינה, שהפכה לפלישה רוסית שבעקבותיה החלו גם מדינות אירופה השלוות, שנטו לסמוך על הגנת נאט"ו שמומנה ברובה על ידי ארה"ב, להגדיל את תקציבי הביטחון שלהם. בתוך כך צפוי כי משקלה של ישראל כיצואנית נשק, תחמושת ומערכות הגנה - מתחומי הבליסטיקה ועד לסייבר, ייגבר מאוד.

למעשה ההנחה היא כי התעשייות הביטחוניות של ישראל יצטרפו לענף ההייטק ויכניסו למידנה מיליארדים רבים כתוצאה ממכירות בחו"ל. אלא שעוד לפני שמקללים את נתוני 2022, הרי שברפאל, כמו במערכות אחרות של פיתוח אמצעי לחימה, מסכמים בחיוב ובחיוך את שנת 2021.

מחברת רפאל מפרסמת את תוצאותיה הכספיות לשנת 2021, כפי שאושרו בישיבת הדירקטוריון של החברה, עם מכירות בהיקף של 9.931 מיליארדן שקל ורווח נקי של 431 מיליון שקל. היקף ההזמנות עומד על סך 15.421 מיליארדי שקלים וצבר ההזמנות עומד על 28.760 מיליארדי שקלים המהווה 2.5 שנות מכירה. לראשונה, החברה איחדה את דוחות חברות הבת אירונאטיקס וקונטרופ.

בשנת 2021 רשמה רפאל מספר הישגים משמעותיים כמו מכירת מערכת ההגנ"א ספיידר לצ'כיה, מה שמציב את רפאל בחזית יצרניות מערכות ההגנ"א בעולם עם כניסה למדינת נאט"ו בתחום זה, וכן גם חוזה ענק לאספקת חליפות לחימה לספינות קרב במדינה באסיה. עוד השלימה בהצלחה החברה בשיתוף עם צבא ארה"ב ניסוי ירי של סוללת 'כיפת ברזל'.

בנוסף, רפאל חשפה באמצע 2021 ה Sea Breaker-טיל לוחך-ים מדור 5, אוטונומי, שמסוגל לתקוף מטווח של 300 ק"מ, וחתמה על הסכמי שת"פ עם חברת לוקהיד מרטין לפיתוח מערכות הגנה מבוססת לייזר ושיווק ואינטגרציה של מערכות 250 SPICE לצבא ארה"ב.

בשבוע שעבר קיבלה רפאל הזמנה ממשרד הביטחון לפיתוח ייצור ואספקת מערכת "מגן-אור"- מערכת לייזר רב-עוצמה ליירוט איומים אוויריים שתהווה יכולת משלימה ל'כיפת-ברזל'. פיתוח המערכת מהווה פריצת דרך טכנולוגית ברמה העולמית ותצטרף למערכות נוספות של רפאל בעלות טכנולוגיה יחידה מסוגה בעולם כמו 'כיפת-ברזל, 'קלע-דוד', מעיל-רוח ועוד.
בנוסף, רפאל זכתה השנה בשלושה פרסי ביטחון ישראל.

במהלך השנה שחלפה, המשיכה רפאל להוות גורם מהותי בתעסוקה, בחברה ובכלכלה בעיקר באזור הצפון- ואף חנכה שלוחת ייצור חדשה בשלומי, זאת לצד הכפלת פעילותה בשלוחות תל-אביב, ירושלים ובאר-שבע.

רפאל כמו כל המשק ספגה השנה אתגרים משמעותיים בתחום שימור כח-האדם, אך במקביל נרשמה שנת שיא בגיוס: רפאל גייסה כ-1,000 עובדים חדשים השנה- שיא של כל הזמנים. חברת רפאל הנה המעסיק התעשייתי הגדול ביותר בצפון הארץ, עם כ-8,000 עובדים באופן ישיר ועוד כ-20 אלף בתי-אב באופן עקיף ורכש שנתי של למעלה מ-4 מיליארד שקלים מקבלני משנה חיצוניים, בעיקר בצפון הארץ.

מאז הפיכתה לחברה עסקית, העבירה רפאל למדינה דיבידנדים בסך של מעל ל-2 מיליארד שקל.

כ-9.3% מסך מכירותיה של החברה מוקצים להשקעה במחקר ופיתוח. ההשקעה כוללת גם פעילויות משותפות עם מוסדות אקדמיה בארץ ובעולם ומעורבות בפעילויות אזרחיות שונות, כולל שיתופי פעולה עם סטארטאפים ומרכזי חדשנות.

צמרת רפאל ושר הביטחון בוחנים מנגנון מתוצרת החברה. דוברות רפאל,
בכירים ברפאל מציגים לשר הביטחון, בני גנץ, מערכת נשק מתקדמת/דוברות רפאל

עם סיכום שנת העבודה 2021, אמר מנכ"ל רפאל, האלוף (במיל') יואב הר-אבן: "שנת 2021 הייתה שנה מוצלחת מאד בכל תחומי העשייה של החברה, שבאו לידי ביטוי גם בתוצאות הכספיות המרשימות על אף פרמטרים מאתגרים אובייקטיבים, כמו המשך השפעות מגפת הקורונה על הכלכלה העולמית, משבר שרשרת האספקה הגלובאלי, שחיקת שער החליפין וגורמים נוספים אשר השפיעו על הפעילות והנתונים הכלכליים שלנו.

המשך ההשקעה הרבה בטיוב, שימור וגיוס כ"א, השקעה במחקר ופיתוח יחד עם היערכות נכונה בנושאים השיווקיים והתפעוליים, סייעו לנו לממש את היעדים והאתגרים הלאומיים והבינלאומיים שניצבו לפתחנו, ולבטח יסייעו לנו אל מול אתגרים צפויים בעקבות האירועים המדיניים-ביטחוניים אותם אנו חווים כיום. אבל יותר מכל, רפאל היא עוגן מרכזי בביטחון הלאומי של מדינת ישראל, עם תרומה מהותית לכלכלה, לחברה ולתעסוקה בעיקר בצפון הארץ.

גם השנה המשכנו ואפשרנו את העליונות הטכנו-מבצעית לצה"ל ולמערכת הביטחון, מה שבא לידי ביטוי ביתר שאת במהלך מבצע "שומר החומות" במסגרתו ראינו שוב את המחויבות, המסירות והמקצועיות היוצאת דופן של עובדי רפאל. הם היו ויהיו הכוח המניע את גלגל התנופה הרפאלי".

ד"ר עוזי לנדאו, יו"ר דירקטוריון רפאל: "רפאל השכילה גם בשנה מורכבת ומאתגרת זו להמשיך ולהוות נדבך מרכזי בביטחון המדינה, עם תרומה מכרעת לצה"ל ולמערכת הביטחון כולה. ההשקעה הרבה שלנו במחקר והפיתוח והמשאב האנושי האיכותי שלנו היא זו המאפשרת לנו להגיע להישגים טכנולוגיים מבצעיים פורצי דרך, לצד הישגים עסקיים ושיווקיים בינלאומיים, ועל כך תודתנו והערכתנו הרבה לעובדים ולשותפים שלנו בארץ ובעולם.

עם סיכום שנת עשייה מוצלחת זו ,אני מבקש להודות בשם הדירקטוריון להנהלה, לעובדי החברה ולבני משפחותיהם".

מערכת מתוצרת רפאל 2. דוברות רפאל,
2021 הייתה מצוינת, 2022, שהגבירה מאוד את הביקוש לתוצאת התעשיות הביטחוניות מישראל, צפויה להיות טובה עוד יותר/דוברות רפאל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully