וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כרטיס לתחרות? כלל חתמה על הסכם הבנות לרכישת Max

עודכן לאחרונה: 11.4.2022 / 8:48

כלל החזקות חתמה על מסמך הבנות עם קרן ההשקעות Warburg Pincus: תרכוש את קבוצת Max תמורת 2.47 מיליארד שקל. קבוצת האשראי תעבור להחזקה מלאה של כלל החזקות, לצד כלל חברה לביטוח. על אף ההבנות, העסקה עדיין טעונה חתימה סופית וכן אישור הגורמים הרגולטורים

מנכ"ל קבוצת כלל ביטוח ופיננסים, יורם נוה, הודיע היום על כוונתה של כלל החזקות לרכוש בעלות מלאה בקבוצת Max, מידי קרן ההשקעות האמריקאית Warburg Pincus ושותפיה.

החברה דיווחה על חתימת מסמך הבנות שיהווה בסיס להמשך המו"מ, עד לחתימה על הסכם מחייב. על פי הסיכום, קבוצת Max, תימכר לכלל החזקות תמורת שווי פעילות של כ-2.47 מיליארד שקל.

על אף ההבנות, אין וודאות בהשלמת העסקה, והיא כפופה לחתימה על הסכם מחייב ולקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים. עם השלמת העסקה תהווה Max זרוע של כלל החזקות לטובת קידום התחרות בתחום האשראי, לעסקים קטנים ובינוניים ובתחום האשראי הצרכני.

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים. סיון פרג',
יורם נוה, מנכ"ל קבוצת כלל ביטוח ופיננסים/סיון פרג'

"הנעת התחרות בתחום האשראי החוץ בנקאי"

יורם נוה, מנכ"ל קבוצת כלל ביטוח ופיננסים: "קבוצת כלל חתמה היום על מסמך הבנות, שהוא חלק ממהלך אסטרטגי, שמטרתו להרחיב את פעילות הקבוצה, מעבר לפעילות הביטוח והפיננסים המרוכזת בחברת הבת, זאת לאחר שבחנה מספר חלופות ובחרה להתקדם עם קבוצת Max, חברה איכותית המנוהלת במקצועיות רבה, אשר בנתה בשנים האחרונות פלטפורמה פיננסית מגוונת וצומחת.

אנו מצטרפים היום למהלכים אחרים שנעשו כבר בקרב הגופים המוסדיים, ההופכים גורם משמעותי להנעת התחרות בתחום האשראי החוץ בנקאי.

כלל פרסמה לאחרונה את תוצאותיה הכספיות לשנת 2021, הטובות ביותר מאז היווסדה, ואני שמח כי בסמוך לפרסום התוצאות, ואחרי גיוס הון המוצלח שביצענו בתחילת השנה, אנו מציגים היום את כוונתנו לחזק את חברת ההחזקות בזרוע חדשה ומשלימה, שתתמקד באשראי חוץ בנקאי ותהווה את הקפיצה האסטרטגית הבאה של הקבוצה".

חיים סאמט, יו"ר כלל החזקות וכלל ביטוח: "מסמך ההבנות המתייחס לרכישת Max, עולה בקנה אחד עם שאיפת החברה ליצור מוקד רווחיות חדש ובעל ערך, בחברת ההחזקות, לצד הפעילות הנרחבת בתחומי הביטוח. אם וכאשר תצא העיסקה אל הפועל, יהיה בכך חיזוק משמעותי ורב חשיבות לפעילות הקבוצה ונדבך נוסף שישיא ערך למחזיקי העניין של החברה לאורך זמן".

חיים סאמט, יו"ר כלל החזקות עסקי ביטוח. עמי ארליך,
חיים סאמט, יו"ר כלל החזקות וכלל ביטוח/עמי ארליך

ירון בלוך, יו"ר Max ויועץ בכיר ל-Warburg Pincus בישראל: "לאור ביצועי החברה החזקים, התקבלו בחודשים האחרונים פניות שונות מגופים מוסדיים ופרטיים המעוניינים לרכוש את השליטה בחברה.

בחרנו להתמקד במו"מ בעיתוי הנוכחי מול קבוצת כלל בשל רצינות כוונותיה, כפי שהשתקפה במגעים בין הצדדים ובשל ההתאמה העסקית אסטרטגית לקבוצת Max.

אני מאמין שהחיבור של Max לקבוצת כלל יקדם את התחרות בשוק האשראי ובשוק התשלומים בישראל, ויאפשר להציע לציבור מניפה רחבה ומגוונת של מוצרים בעלי ערך ובמחירים תחרותיים. Max עם יכולותיה המתקדמות והקשר ההדוק שלה עם הלקוחות, הפרטיים והעסקיים, מהווה פלטפורמה מצוינת לקידום התחרות במערכת הפיננסית בשוק הישראלי.

אני שמח על חתימת מזכר ההבנות, ומקווה להשלים את המו"מ לטובת חתימה על הסכם מחייב, ובהמשך לקבל את האישורים הנדרשים לטובת השלמת העסקה בחודשים הקרובים".

ירון בלוך. הדר דולן,
ירון בלוך, יו"ר Max ויועץ בכיר ל-Warburg Pincus בישראל/הדר דולן

הצדדים להסכם ההבנות

קבוצת כלל החזקות עסקי ביטוח: מניות כלל החזקות עסקי ביטוח מוחזקות בידי הציבור, ללא בעל שליטה, ונסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

נתח השוק של הקבוצה במונחי פרמיות שהורווחו ברוטו עומד על כ-15% משוק הביטוח, והיקף הנכסים המנוהלים על ‏ידה עומד על כ-286 מיליארדי שקלים (נכון לסוף דצמבר 2022).

כלל חברה לביטוח בע"מ מדורגת בדירוג‎) ilAA+ ‎תחזית יציבה) על ידי ‎ S&Pמעלות, ובדירוג Aa1.il (אופק יציב) על ידי מידרוג. הקבוצה מחזיקה בסוכנויות ביטוח, ‏קרנות‎ ‎פנסיה‎ ,‎קופות גמל, קרנות השתלמות וחברה לביטוח אשראי.

קבוצת Max: הקבוצה מורכבת מחברת Max, חברת תשלומים ושירותים פיננסים שעוסקת בהנפקת וסליקת כרטיסי אשראי, אשראי חוץ בנקאי צרכני לציבור הרחב ולעסקים קטנים ובינוניים, וחברת Hyp שעוסקת בפתרונות תשלום מתקדמים לבתי עסק.

כיום Max היא החברה המובילה במתן אשראי חוץ בנקאי מבין חברות כרטיסי האשראי, עם תיק של למעלה מ- 7 מיליארד שקל והיא הצומחת ביותר במחזורי כרטיסי האשראי החוץ הבנקאיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully