טלפון מהבנק: מיהם הבנקים הכי ידידותיים לעסקים הקטנים בישראל?

משרד הכלכלה: מרכנתיל ומזרחי טפחות ממשיכים להיות הבנקים הידידותיים ביותר לעסקים הקטנים והבינוניים. עוד עולה מהמדד כי ישנה ירידה של רוב הבנקים בהיקף ההכנסות מריבית ביחס לאשראי לעומת השנה שעברה

19/04/2022

משרד הכלכלה מפרסם את מפרסם את מדד ידידותיות הבנקים לעסקים קטנים ובינוניים לשנת 2021. לפי המדד, הבנקים מרכנתיל ומזרחי טפחות ממשיכים להיות הבנקים הידידותיים ביותר לעסקים הקטנים והבינוניים.

לפי המדד, בשנה האחרונה ירד שיעור האשראי לעסקים קטנים מסך האשראי העסקי ב 1.8 נקודות אחוז. עוד עולה מהמדד כי ישנה ירידה של כל הבנקים (למעט מזרחי טפחות) בהיקף ההכנסות מריבית ביחס לאשראי לעומת השנה שעברה, בשל השפעות הקרן בערבות מדינה וכי ניתן לראות ירידה באשראי בסיכון כתוצאה, בין היתר, מגידול הפעילות העסקית במשק לאחר משבר הקורונה.

בנוסף, עולה מהנתונים כי ישנה עליה במחיר האשראי ביחס לסיכון ירידה עקבית בנטל התפעולי של שלוש שנים ברציפות.

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
מזרחי טפחות, ידידותיים לעסקים קטנים ובינוניים(צילום: ShutterStock)

"לבנקים תפקיד מכריע"

מדד ידידותיות הבנקים לעסקים קטנים ובינוניים, המתפרסם מאז מאי 2018 על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, נועד לעודד את המודעות והתחרותיות בתחום האשראי לעסקים קטנים ובינוניים.

המדד מסתמך על הנתונים הפיננסים המפורסמים על ידי הבנקים, על סקר שביעות רצון של העסקים ועל סקר משוב שערכה הסוכנות בקרב יועצים פיננסיים שמסייעים לעסקים לקבל שירותים שונים מהבנקים. המדד מתייחס לעסקים עם מחזור של עד 50 מיליון שקל.

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי: "בתקופה שבה המשק נמצא שוב בצמיחה גבוהה, לבנקים, כמקורות מימון עיקריים לעסקים קטנים ובינוניים, יש תפקיד מכריע בהעמדת אשראי איכותי והוגן להקמת עסקים, לצמיחתם, לצרכים השוטפים וגם לאלו הזקוקים עדין לאשראי לשם הישרדות. המדד מהווה אינדיקטור לעסקים ותמריץ לבנקים להשתפר במתן השירות והיחס לעסקים קטנים והבינונים"

בנק מרכנתיל, גם הוא בצמרת דירוג הידידותיות לעסקים קטנים ובינוניים(צילום: יחצ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully