וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכון המחקר של מכבי וממשלת בחריין, חתמו על הסכם שיתוף פעולה

עודכן לאחרונה: 9.5.2022 / 17:36

KSM - מכון המחקר והחדשנות של מכבי, ובתי החולים הממשלתיים של בחריין חתמו על הסכם אסטרטגי לקידום מחקר אזורי משותף. ההסכם יקדם טכנולוגיות רפואיות חדשות ומחקר משותף בין שתי המדינות

הסכם מחקר רפואי משותף נחתם בין KSM (קאהן-סגול-מכבי), מכון המחקר והחדשנות של מכבי שירותי בריאות, ובתי החולים הממשלתיים של בחריין במטרה לעודד מחקרים בתחום הבריאות ולטפח חדשנות רפואית משותפת בין שתי המדינות.

ההסכם נחתם בתחילת השבוע בבחריין, במעמד שגריר בחריין בישראל, מר חאלד יוסף אל-ג'לאהמה ושגריר ישראל בבחריין מר איתן נאה. ההסכם נחתם על ידי ד"ר טל פטלון, מנהלת KSM- מכון המחקר והחדשנות של מכבי, לבין מנכ"ל בת החולים הממשלתי של בחריין, ד"ר אחמד אל-אנאסארי. עוד נכחו בטקס, מנכ"לית הרשות הרגולטורית של בחריין, ד"ר מרים אל-ג'לאהמה ובכירים אחרים בתחום הבריאות.

ההסכם מתמקד בשיתוף פעולה מחקרי עם בתי החולים הממשלתיים בבחריין והוא יכלול מחקרי ביג דאטה ומחקרים קליניים שונים המתמקדים ברפואה דיגיטלית ומותאמת אישית ברפואת נשים, כלכלת בריאות, קורונה, טראומה, רפואת חירום ומחלות אופייניות לאזור.

בנוסף, שיתוף הפעולה שואף לעודד פיתוח משותף ויישום של כלי חדשנות רפואיים, פיתוח תשתיות למידה ואירוח סמינרים משותפים, כנסים אזוריים ועוד. כל המחקרים המשותפים יהיו כפופים לדרישות רגולטוריות וכל מחקר ייערך בפרטיות מלאה תוך הסרת פרטים מזהים ושמירה על הסודיות והפרטיות של המטופלים.

KSM מבית מכבי שירותי בריאות ובכירים בחריינים, חותמים על הסכם שת"פ. נדיה עבדולה חלפה איסא,
שגריר בחריין בישראל, חאלד יוסף אל-ג'לאהמה, ד"ר אחמד אל אנאסארי, מנכ"ל בתי החולים הממשלתיים בבחריין, ד"ר טל פטלון, מנהלת KSM ושגריר ישראל בבחריין, איתן נאה/נדיה עבדולה חלפה איסא

ד"ר טל פטלון, מנהלת KSM מכון המחקר והחדשנות של מכבי, אמרה כי: "אני נרגשת להקים גשר למחקרים משותפים בין המדינות ולפתח אקוסיסטם של חדשנות משותפת.

אנו שואפים לקדם מחקר ופיתוח רפואי תוך יצירת ערך מוסף למזרח התיכון כולו. העמים שלנו חולקים הרבה במשותף ובסלילת דרך זו באמצעות המדע, אנו בוחרים להתקדם עם מה שמאחד אותנו, חזון משותף של קידמה ובריאות משופרת לכולם".

ד"ר אחמד אל אנאסארי, מנכ"ל בתי החולים הממשלתיים בבחריין, אמר: "אנו שמחים לצאת למסע של שיתוף פעולה במחקרים רפואיים בין בתי החולים הממשלתיים של בחריין וקופת חולים מכבי בישראל. אני בטוח שביחד נוכל להמשיך לפתח את תחום הרפואה במזרח התיכון על ידי קידום טכנולוגיות רפואיות חדשות ועריכת מחקר פורץ דרך בין שתי המדינות".


KSM (קאהן-סגול-מכבי) - מכון למחקר וחדשנות של מכבי שירותי בריאות שהוקם ב- 2016 בשיתוף מוריס קאהן וסמי סגול, ומנוהל על ידי ד"ר טל פטלון. החזון של KSM הינו לעצב מחדש את עתיד הבריאות על ידי מתן מענה הוליסטי לכלל צרכי המחקר הרפואי והעצמת מטופלים ומטפלים.

ב-KSM פותחה פלטפורמת ביג דאטה חדשנית, המאפשרת לחוקרים מרחבי העולם לבצע מחקר, אנליזה וניבוי רפואי באמצעות אלגוריתמים מתקדמים, על בסיס מאגר נתונים מקוון ושעבר תהליך התממה (אנונימיזציה).

כמו כן פועלת במכון יחידת מחקרים קליניים ויחידת מחקרים אפידמיולוגים. בנוסף הוקם בKSM בנק הדגימות הגדול בישראל (BioBank).למכון שותפויות אסטרטגיות עם חברות טכנולוגיה מובילות, חברות סטארט אפ, מוסדות אקדמיים ומדענים ברחבי העולם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully