וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשמל בקיבוץ: באילות החליטו לנצל את משאב הטבע הכי זמין בערבה

עודכן לאחרונה: 10.5.2022 / 16:20

קבוצת "תדמיר שיאון אנרגיה" חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם קיבוץ אילות להקמת מערכות סולאריות ומתקני אגירה וטעינה בהשקעה משותפת של כ-25 מיליון שקל

נחתם הסכם שיתוף פעולה בין קיבוץ אילות לחברת תדמיר שיאו אנרגיה. הקבוצה תקים מערכות סולאריות ומתקני אגירה וטעינה.

במסגרת ההסכם תוקם מערכת לאגירת אנרגיה לקראת השינוי התעריפי הצפוי במחירי החשמל בישראל כבר בינואר 2023

מתקן האגירה יאפשר את הגדלת ייצור החשמל הסולארי וגם חיסכון כספי משמעותי לקיבוץ בעלויות החשמל שמשלם הקיבוץ

בהתאם לכיוון "הירוק" אליו צועדת השותפות יחד עם קיבוץ אילות ייבנו מערכות תעריפיות נוספות למערכות הקיימות היום במסגרתן ישופצו מבנים, כמו גם גדר הקיבוץ, ויתבצע קירוי של מגרשי חנייה ומשחקים

אורי גנני, מנכ"ל ושותף-מייסד קבוצת תדמיר שיאון אנרגיה: "גם באילות בדומה לקיבוצים נוספים נצעד ביחד קדימה ונתייצב בחזית תחום האנרגיה המתחדשת בישראל. עם מערכות מונה נטו, תעריפיות ומכרזיות במגוון שימושים ברחבי הקיבוץ. התהליך יאפשר לשותפות ולקיבוץ לייצר מקורות הכנסה לטווח ארוך, לחסוך כסף לשדרג תשתיות ולשפר את איכות חיי התושבים. הקמת השותפות היא החלטה אסטרטגית של קיבוץ אילות, אנחנו גאים להיות חלק ממנה ולהיות חלק מהשותפות הזו ומאמינים בה מאוד. זו שותפות שבה שני הצדדים מרוויחים, מכל הבחינות, וכך יהיה"

במסגרת ההסכם - מוקמת מערכת לאגירת אנרגיה שתשרת את צרכני החשמל השונים בקיבוץ. מערכת האגירה תוטען מתוך הייצור השוטף של מערכת מונה נטו גדולה הפועלת בקיבוץ. המהלך נדרש לקראת השינוי התעריפי הצפוי במחירי החשמל בישראל כבר בינואר 2023. האגירה תאפשר את הגדלת הייצור של החשמל הירוק ממערכת המונה נטו והמערכות התעריפיות שנוספו אליה, ותיצור חיסכון כספי משמעותי לשותפות ולקיבוץ.

מטרת השותפות להגיע לעצמאות אנרגטית של הקיבוץ בשעות הפסגה. שהן שעות הערב לאורך חודשי הקיץ והחורף, שבהן צפוי החשמל - לאורך שבעה חודשים בשנה - להיות יקר משמעותית מתעריפי החשמל הקיימים היום.

אילות. אתר רשמי, אתר רשמי
קיבוץ אילות. המטרה: עצמאות אנרגטית בשעות השיא של צריכת החשמל/אתר רשמי, אתר רשמי

לדברי אלעד בן דרור מנהל נכסים ותשתיות קיבוץ אילות: "באזורנו החם ושטוף השמש שיתוף הפעולה עם קבוצת תדמיר שיאון הוא חלק משמעותי מהתוכנית האסטרטגית של הקיבוץ. ההסכם נחתם מול תדמיר שיאון לאחר שמצאנו בה גורם מקצועי ומומחה בתחומי האנרגיה המתחדשת. התהליך יסייע לשיפור תשתיות ומבני הקיבוץ ויתרום לשיפור איכות חיי התושבים. באמצעות שיתוף הפעולה, הקיבוץ יוכל להגדיל את צריכת החשמל ויהפוך עם הזמן לעצמאי אנרגטית".

קבוצת תדמיר שיאון אנרגיה, יזמית בתחום האנרגיות המתחדשות וחברת בת של קבוצת תדמיר ניהול והפעלה (2006) בע"מ, שבראשה עומד רון ארצי, עוסקת ביזמות בתחום האנרגיות המתחדשות : התקנת מערכות סולאריות על גגות, חממות, גדרות, מבני ציבור קירוי מגרשים וחניות וכן מתקני אגירה בכל הארץ, במגזרי התעשיה הקבוצים והמושבים.

החברה מציעה מספר מסלולים בהתאם לבחירת בעל הנכס. מסלולים המאפשרים ייצור אנרגיה ירוקה ואגירתה ללא סיכונים או השקעות של בעל הנכס בתהליך. בעלי הנכסים נהנים מהכנסה פאסיבית קבועה, צמצום התלות במחירי החשמל והשבחת הנכס. קבוצת תדמיר שיאון אנרגיה תמשיך לפעול ולהוביל באמצעות שיתופי פעולה ועסקאות להקמת מתקנים נוספים לייצור חשמל ואגירת אנרגיה. על מנת להתקרב ליעדי הממשלה. ולהיות שותפה להתמודדות עם משבר האקלים העולמי, צמצום פליטת גזי החממה ומעבר לאנרגיות מתחדשות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully