וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג איבד 1.35% ל-4.858 שקלים

ליאור כגן

17.2.2003 / 16:34

והיורו צנח ב-2.6% ל-5.2 שקלים בעקבות דחיית המלחמה בעיראק; סוחרים: ללא קיצוץ חד בתקציב, הדולר עשוי לעלות לרמת ה-5 שקלים


שבוע המסחר בשוק המט"ח נפתח בהמשך מגמת הייסוף בשער השקל - מגמה שהחלה ביום שישי ונמשכה גם אתמול במהלך המסחר באופציות הדולריות ששיקפו שער של 4.874 שקלים בסיום המסחר בבורסה. שערו היציג של הדולר נקבע על 4.858 שקלים - ירידה של 1.35% לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי.

שערו היציג של היורו נקבע על 5.204 שקלים - ירידה חדה של 2.3% לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי.

סוחרים מסבירים את הייסוף החד בשקל - מרמה של 4.945 שקלים לדולר עד לרמה הנוכחית בהערכות כי פתיחת המלחמה בעיראק היא עניין של שבועות ולא עניין של ימים - כמו שהעריכו הפעילים בשוק בסיום המסחר ביום חמישי האחרון. גם העליות החדות שנרשמו בבורסה בשעות הצהריים תמכו בשקל.

אי הוודאות הגבוהה בשוק המט"ח באה לידי ביטוי בסטיות התקן הגבוהות. בסדרת האופציות הדולריות של פברואר עומדת סטיית התקן על רמה גבוהה של כ-10%, זאת בשל התנודתיות הרבה בשער החליפין של הדולר. אתמול פירסם בנק ישראל מאמר לפיו סטיות התקן בשוק השקל/דולר עלו בשנה האחרונה לרמות המקובלות במטבעות העיקריים בעולם.

מלבד המלחמה בעיראק, הסוחרים מייחסים חשיבות לנפילה בגביית המסים ולגירעון גדול המסתמן גם בפברואר. סוחרים מציינים כי ללא קיצוץ חד בתקציב בתקופה הקרובה מאוד ישנה סכנה לפיחות מואץ מעבר ל-5 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully