וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צים מפליגה לשיאים חדשים: 1.7 מיליארד דולר רווח לרבעון

עודכן לאחרונה: 18.5.2022 / 16:44

צים מדווחת על תוצאות שיא לרבעון הראשון של 2022 וממשיכה להציג שיעורי רווחיות תפעולית מהגבוהים בענף. הנשיא והמנכ"ל, אלי גליקמן, יודע מהם הגורמים לתוצאות המרשימות: "הודות לפעולות היזומות למינוף תנאי השוק החיוביים ולאסטרטגיה המבדלת"

לעובדה שצים מככבת בעונת הדוחות של השנתיים האחרונות, נדמה שכבר התרגלנו. ובכל זאת, החברה שעד לרכישתה על ידי עידן עופר, הייתה שוריה במשבר מתמשך, לא רק שעלתה - כבר לפני שנים - על דרך המלך, ולא רק שהונפקה בהצלחה בניו יורק, אלא מפליאה לנצל את תנאי השוק הייחודיים כדי למקסם את הרווחים עבור בעלי המניות שלה.

ברבעון הראשון של 2022, השיגה החברה תוצאות שיא רבעוניות: רווח נקי של 1.7 מיליארד דולר ו-EBITDA מתואם של 2.5 מיליארד דולר; ממשיכה להציג שיעורי רווחיות תפעולית מהגבוהים בענף
עלייה של 5% בנפח ההובלה ברבעון הראשון בשנת 2022 לעומת התקופה המקבילה אשתקד, שיעור עלייה גבוה משמעותית מהממוצע בשוק.

דגשים עיקריים לרבעון הראשון של שנת 2022:

• הרווח הנקי ברבעון הראשון הסתכם ב-1,711 מיליון דולר (לעומת 590 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד), עלייה של 190%, או רווח מדולל למניה בסך 14.19 דולר (לעומת 5.13 דולר בתקופה המקבילה אשתקד)
• ה-EBITDA המתואם ברבעון הראשון הסתכם ב-2,533 מיליון דולר, עלייה של 209% מהתקופה המקבילה אשתקד
• הרווח התפעולי (EBIT) ברבעון הראשון הסתכם ב-2,243 מיליון דולר, עלייה של 228% מהתקופה המקבילה אשתקד
• מחזור ההכנסות ברבעון הראשון הסתכם ב-3,716 מיליון דולר, עלייה של 113% מהתקופה המקבילה אשתקד
• צים הובילה 859 אלף מכולות (TEU) ברבעון הראשון, עלייה של 5% מהתקופה המקבילה אשתקד
• מחיר ההובלה הממוצע למכולה (TEU) ברבעון הראשון עמד על 3,848 דולר, עלייה של 100% מהתקופה המקבילה אשתקד
• יחס מינוף נטו1 (Leverage ratio) של 0.0x ליום 31 במרץ 2022 (בדומה ליחס המינוף ליום 31 בדצמבר 2021); מזומנים והשקעות נטו1 (Net cash) הגיעו לכדי 779 מיליון דולר
• החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד בסך של כ-342 מיליון דולר, או 2.85 דולר למניה, סכום המייצג 20% מהרווח הנקי לרבעון הראשון
• החברה התקשרה במספר הסכמים לחכירה של 17 אוניות חדשות, אשר 3 מתוכן הן אוניות "ירוקות", המונעות בגז טבעי (LNG)

מכולת קירור על משאית צים בניו זילנד. Anthony Gussenhoven,
בכל העולם: מכולת קירור של צים על משאית בניו זילנד/Anthony Gussenhoven

אלי גליקמן, נשיא ומנכ"ל צים אמר: "בהמשך לשנה המצוינת שדיווחה צים ב-2021, אנו מתמידים במגמה החיובית גם ברבעון הראשון של שנת 2022, תוך עמידה בהתחייבות החברה להצגת ביצועים יוצאי דופן וצמיחה רווחית. הודות לפעולות היזומות למינוף תנאי השוק החיוביים ולאסטרטגיה המבדלת של צים, שוב השגנו נתוני שיא בהכנסות, רווח נקי ו-EBITDA מתואם, תוך הצגת שיעורי רווחיות תפעולית מהגבוהים בענף.

אנו ממשיכים להתמקד בזיהוי הזדמנויות רווחיות חדשות בשוק, ומתוך ראייה זו השקנו 10 קווי סחר חדשים מאז תחילת 2022, תוך הגדלת נפח ההובלה לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בזמן שנפח ההובלה הכולל בענף ירד. מאזן החברה נותר חזק מאד, עם סך מזומנים והשקעות גבוה מחוב החברה והון המיוחס לבעלי המניות של כ-4.3 מיליארד דולר בסוף הרבעון".

גליקמן הוסיף, "אנו ממשיכים למצב את צים להצלחה ארוכת טווח, תוך חיזוק העתיד המסחרי של החברה ושיפור מבנה ההוצאות שלה. מאז תחילת 2022, דיווחנו על עסקאות אטרקטיביות לחכירה של 17 אוניות חדשות, יעילות וחדשניות, המתאימות במיוחד לרשת הנרחבת של קוי השירות המהירים של החברה.

אנו נשמור על גמישות כדי להתאים את גודל הצי של החברה לתנאי השוק ולהציב את צים בחזית המגמה להפחתת פליטות פחמן בענף הספנות הגלובלי. הרוב המוחלט של כושר ההובלה שהתווסף לצי שלנו מונע בגז טבעי, מהלך המבטיח לחברה יעילות בהפחתת פליטות הפחמן ובניהול עלויות, ומאפשר לחברה להציע ללקוחותיה פתרון הובלה המתאים ליעדי הפחתת הפחמן שלהם עצמם.

אנחנו גם ממשיכים לשפר את הכלים, הפלטפורמות והפתרונות דיגיטליים שאנו מציעים ללקוחותנו, במטרה לשפר את ההצעה המסחרית שלנו ולהעניק חווית לקוח מעולה".

אלי גליקמן, מנכ"ל ונשיא צים. איתי רפפורט, חברת החדשות הפרטית,
אלי גליקמן, נשיא ומנכ"ל צים. החברה מציבה בכל פעם רף גבוה - ומצליחה לעבור אותו/איתי רפפורט, חברת החדשות הפרטית

התוצאות עד כה מחזקות את הביטחון לגבי השנה כולה

גליקמן סיכם, "התוצאות החזקות של החברה עד כה, לצד החוזים ארוכי הטווח שנחתמו עם לקוחותינו ב-2022 עם תעריפים גבוהים משמעותית ממחירי 2021, תורמים לביטחון שלנו בתוצאות 2022 והיכולת שלנו ולהשיג רווחיות מצוינת. על בסיס אלה, אנו מעלים את התחזית שלנו לשנת 2022, ועתה אנו צופים EBITDA מתואם בטווח של 7.8-8.2 מיליארד דולר ו-EBIT מתואם בטווח של 6.3-6.7 מיליארד דולר.

הביצועים המעולים של החברה מאפשרים לצים להמשיך להחזיר הון משמעותי לבעלי המניות, לרבות דיבידנד בסך 2.85 דולר למניה בגין הרבעון הראשון של 2022. אנו נרגשים להמשיך את התנופה יוצאת הדופן של החברה, להוציא לפועל את אסטרטגית ה-global-niche שלנו, ולקדם את מעמדה של צים כמובילה בחדשנות דיגיטלית וטכנולוגיה בענף הספנות והשירותים הלוגיסטיים, ולהשאת ערך ארוך טווח לבעלי המניות".

עידן עופר. סיון פרג',
עידן עופר. מי האמין, כשרכש את צים כחברה כושלת, שהיא עוד תפליג למחוזות רחוקים כל כך?/סיון פרג'

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully