וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יובל גביש מונה ליו"ר פעיל של חברת המימון החוץ בנקאי אמפא קפיטל

19.5.2022 / 9:56

גביש יוביל את אסטרטגיית הצמיחה של אמפא קפיטל והסינרגיה עם חברות האם, אל מול האתגרים וההתפתחויות בשוק המימון החוץ בנקאי

יובל גביש, המשנה למנכ"ל וראש החטיבה העסקית בבנק דיסקונט עובר לתחום המימון החוץ בנקאי. גביש מונה לתפקיד יו"ר פעיל של אמפא קפיטל ויחליף את שלומי פוגל, מבעלי קבוצת אמפא, שכיהן גם כיו"ר חברת המימון. פוגל ימשיך ויכהן כדירקטור בחברה.

במסגרת תפקידו, גביש יוביל את אסטרטגיית הצמיחה של אמפא קפיטל והסינרגיה עם חברות האם, אל מול האתגרים וההתפתחויות בשוק המימון החוץ בנקאי. בכלל זה יוביל את האסטרטגיה שתתמוך בפיתוח העסקי של החברה ובפיתוח מוצרי אשראי חדשניים. כמו כן יוביל את פיתוחם של מגוון ערוצי הפעילות של החברה, בדגש על ערוצי הדיגיטל וקיצור תהליכים להענקת אשראי איכותי לעסקים.

ארי קלמן, מנכ"ל מנורה מבטחים, יובל גביש, היו"ר הנכנס של אמפא קפיטל, שלומי פוגל, מבעלי קבוצת אמפא, יו"ר ומנכ"ל הקבוצה. יחצ,
ארי קלמן, מנכ"ל מנורה מבטחים, יובל גביש, היו"ר הנכנס של אמפא קפיטל, שלומי פוגל, מבעלי קבוצת אמפא, יו"ר ומנכ"ל הקבוצה/יחצ

יובל גביש הצטרף לדיסקונט בשנת 2011 כחבר הנהלה ומנהל החטיבה הבנקאית. גביש כיהן במגוון תפקידים בכירים בחברות בנות ובינואר 2020 מונה לתפקיד המשנה למנכ"ל הבנק וראש החטיבה העסקית, המונה למעלה מ-400 עובדים. במסגרת זו הוביל גביש את אסטרטגיית הבנק מול המגזר העסקי והמסחרי ובכלל זה ניהול תיק אשראי כולל של 68 מיליארד שקל וכ-213 מיליארד שקל בתיק השקעות והפיקדונות של לקוחות החטיבה. בתקופת כהונתו כראש החטיבה הוביל גביש מהלך אסטרטגי למיצוב הבנק כבנק מוביל במימון פרויקטי תשתית לאומיים, כגון: הנמל הדרומי, תחנת הכוח רמת חובב, תחנת הכח חגית ופרויקט טורבינות רוח של אנרג'יקס בצפון הארץ.

בין השנים 2011-2019 כיהן גביש כראש החטיבה הבנקאית בדיסקונט וכאחראי על המגזר הפרטי, עסקים קטנים, המסחרי ובנקאות פרטית. בכלל זה ניהול של כ-3,000 עובדים בלמעלה מ-100 סניפים וניהול אשראי כולל של כ-60 מיליארד ש"ח. בתקופה זו הוביל גביש מהלכי רוחב אסטרטגיים ובכללם שינוי פניי הבנקאות הקמעונאית העתידית, הובלת תהליכי התייעלות מאסיביים, הגברת השימוש בערוצים הדיגיטליים וקידום מודלים מתקדמים לאשראי. מהלכים אלו באו לידי ביטוי בתוצאות העסקאות של החטיבה הבנקאית אשר הציגה ביצועי שיא שנה אחרי שנה, הן בצמיחה ביתרות אשראי ופיקדונות והן בגידול בהכנסות. בנוסף, גביש מילא תפקידים בכירים בחברות בנות בקבוצת דיסקונט. בין היתר: יו"ר דירקטוריון בנק דיסקונט למשכנתאות, יו"ר דירקטוריון דיינרס קלאב לישראל בע"מ ויו"ר דירקטוריון כרטיסי אשראי לישראל בע"מ.

שלומי פוגל, מבעלי קבוצת אמפא: "אנו שמחים לצרף לנבחרת שלנו את אחד השחקנים הבכירים בישראל בתחום האשראי לעסקים. אנו בטוחים כי שילוב העוצמות של קבוצת מנורה מבטחים וקבוצת אמפא, יחד עם הנסיון הרב והיכולת המוכחת של גביש, יסייעו להרחיב את היקפי פעילותה של אמפא קפיטל ויאפשרו לה להיכנס במהירות לפעילות בתחומים ובשווקים נוספים".

ארי קלמן, מנכ"ל קבוצת מנורה מבטחים: "אנו מברכים על הצטרפותו של יובל גביש ומינויו כיו"ר פעיל של אמפא קפיטל. הצטרפותו של גביש מהווה תוספת כוח משמעותית לחברה ואני בטוח כי יתרום רבות מניסיונו הרב לקידום עסקי החברה והובלתה להישגים ושיאים חדשים".

  • עוד באותו נושא:
  • יובל גביש

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully