וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

במטרה לתמוך בפתרונות סביבתיים פורצי דרך: לוריאל מקימה קרן לחדשנות מעגלית

עודכן לאחרונה: 22.5.2022 / 16:07

מתוך הכרה בלחץ הגובר על משאבי הטבע בכל העולם ובצורך הדחוף להרחיב את פתרונות הכלכלה המעגלית למען כדור הארץ, לוריאל, מובילת שוק הביוטי העולמי, השיקה את CIRCULAR INNOVATION FUND, שתתמוך בחברות ובסטארט-אפים בצפון אמריקה, אירופה ואסיה (כולל בישראל)

קבוצת לוריאל, מובילת שוק הביוטי העולמי, מקימה קרן לחדשנות מעגלית, מתוך הכרה בלחץ הגובר על משאבי הטבע בכל העולם ובצורך הדחוף להרחיב את פתרונות הכלכלה המעגלית למען כדור הארץ. כלכלה מעגלית היא גישה כלכלית החותרת למניעת בזבוז, על ידי ניצול מרבי של חומרי גלם או אנרגיה והיא אלטרנטיבה למודל הליניארי במסגרתו משתמשים בכל חומר גלם או מוצר פעם אחת בלבד וזורקים.

במסגרת תוכנית הקיימות 'לוריאל למען העתיד', תורמת לוריאל 50 מיליון יורו לקרן החדשה, שעומדת על סך כולל של 150 מיליון אירו. הקרן, המופעלת על ידי חברות מובילות בניהול קרנות ממוקדות קלינטק Demeter ו-Cycle Capital, תיהנה ממגוון רחב של משקיעים, לרבות המשקיע האסטרטגי Axens, חברות פמילי אופיס בכללן Haltra ו-Claridge, כמו גם משקיעים ומנהלים פרטיים.

הקרן לחדשנות מעגלית תתמוך בחברות ובסטארט-אפים בצפון אמריקה, אירופה ואסיה,(כולל בישראל), המפתחים שימוש מעגלי במשאבים בתעשיות שונות, לרבות חומרים חדשים מתחום הביו-כלכלה, פתרונות מעגליים לאריזות, תהליכי מיחזור ופסולת, ותהליכים לוגיסטיים המשלבים יעילות אקולוגית. הקרן משתמשת במתודולוגיה אמינה וחדשנית למדידת השפעה של חברות הפורטפוליו, המשלבת בדיקת נאותות ומעקב מתמשך על מדדי ביצוע מרכזיים שאינם פיננסיים, לרבות הפחתת פליטות גזי חממה, שימוש במשאבים וגיוון אנושי.

הקרן לחדשנות מעגלית מתמקדת בתמיכה בפרויקטים כמו חברת הסטארט-אפ לאופנה מעגלית For Days, שירות שהתחיל מהפכה מעגלית באמצעות מיחזור בגדים ישנים של צרכנים עם התיק Take Back Bag ומציע קטלוג עשיר של 100% בגדים מעגליים, ניתנים למיחזור ובעיצוב ידידותי לסביבה. פרויקט נוסף, Aphea.Bio שמשימתו היא "שימוש בטבע עבור חקלאות טובה יותר", מפתח רכיבים חקלאיים טבעיים המופקים על מנת להפחית את השימוש בכימיקלים.

לדברי כריסטוף באבול, סגן נשיא בכיר, סמנכ"ל כספים בלוריאל, "לוריאל היא היוזמת של הקרן לכלכלה מעגלית והמשקיעה הראשונה בה עם סכום של 50 מיליון אירו. אני משוכנע שמימון יכול למלא תפקיד מכריע בהפחתת ההשפעות של שינויי האקלים ויכול להוות כלי להתקדמות. אנו מאמינים כי השקעת אימפקט היא אחת הדרכים בהן אנו יכולים לתרום לעידוד וקידום חדשנות במרחב הכלכלה המעגלית במסגרת תוכנית 'לוריאל למען העתיד'. השקעת אימפקט מהווה ביטוי למימון בר קיימא, דהיינו, היכולת לשלב יצירת ערך פיננסי עם יצירת ערך סביבתי וחברתי".

למידע נוסף>>

לוריאל משיקה קרן לחדשנות מעגלית. יח"צ,
"מאמינים כי השקעת אימפקט היא אחת הדרכים בהן אנו יכולים לתרום"/יח"צ

אודות קבוצת לוריאל:

במשך למעלה מ-110 שנים, לוריאל, שחקנית היופי המובילה בעולם, מתמסרת לדבר אחד בלבד: הגשמת שאיפות היופי של הצרכנים והצרכניות ברחבי העולם. המטרה שלנו, יצירת יופי אשר מניע את העולם, מגדירה את הגישה שלנו ליופי, גישה שהיא מכילה, אתית, נדיבה ומחויבת לקיימות חברתית וסביבתית. עם הפורטפוליו הרחב שלנו של 35 מותגים בינלאומיים והתחייבויות שאפתניות לקיימות בתוכנית שלנו 'לוריאל למען העתיד', אנו מציעים לכל אחד ואחת בכל רחבי העולם את הטוב ביותר במונחים של איכות, יעילות, בטיחות, הגינות ואחריות, בעודנו חוגגים ומפארים את היופי על כל גווניו האינסופיים שלו.

עם 85,400 עובדים מחויבים, טביעת רגל גיאוגרפית מאוזנת, ומכירות בכל רשתות ההפצה (מסחר אלקטרוני, שוק ה-Mass, חנויות כלבו, בתי מרקחת, מספרות, חנויות דיוטי-פרי), עמדו בשנת 2021 מכירות הקבוצה על 32.28 מיליארד יורו. עם 20 מרכזי מחקר ב-11 מדינות ברחבי העולם וצוות מחקר וחדשנות מסור המונה 4,000 מדענים ולמעלה מ-3,000 אנשי מקצוע בתחום הטכנולוגיה, לוריאל מתמקדת בהמצאת עתיד היופי ובהפיכתה למעצמת ביוטי טק.

למידע נוסף>>

  • עוד באותו נושא:
  • לוריאל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully