וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ידע הוא כוח: הכירו את ההלוואה בריבית קבועה

בשיתוף כאל

עודכן לאחרונה: 31.5.2022 / 16:13

אם אתם זקוקים להלוואה, כדאי לדעת שבעוד שרוב הגופים מציעים הלוואות בריבית משתנה - מה שצופן בחובו לא מעט הפתעות ושינויים, לכאל יש הלוואות בריבית קבועה ויציבה, מה שמקנה יתרון בתכנון הפיננסי ובעיקר שקט נפשי

אומרים, ובצדק, כי ידע הוא כוח. ברגע שיודעים לקראת מה הולכים - יותר קל לקבל החלטות, להתנהל בחיים, לתכנן תוכניות, להגשים חלומות (חופשה, שיפוץ, לימודים, רכב, השקעה ועוד ועוד) ובגדול להיות יותר רגועים ואופטימיים. כל זה נכון במיוחד כשמדובר בכסף שלנו. תיאום ציפיות הוא לא רק מושג ערטילאי ומעורפל אלא ממש דרך חיים, בטח כשזה נוגע לכסף ולמחיר של הכסף, כלומר - לריבית. תארו לכם שאתם מבקשים הלוואה ומקבלים אותה עם ידיעה מרגיעה כמה תשלמו מראש. כן, בלי תלות בריבית המשתנה במשק (שעולה ונראה שתוסיף לעלות), בלי תנודות, בלי חוסר ודאות, בלי דאגות בלילות ובימים. ככה פשוט - לקבל את התמונה הפיננסית שלכם באופן גלוי, מדויק וידוע. במקרה הזה אין ספק כי ידע הוא כוח. כעת עומדת ריבית הפריים שנקבעת על ידי בנק ישראל על 2.25%, אליה מתווספת ריבית בהתאם לנתונים האישיים של כל לווה בעת קבלת הלוואה.

מה צריך לדעת על עליות הריבית? ובכן, מלבד העובדה שהריבית עולה ושצפויות עוד עליות ריבית לאורך השנה, במקרה של הלוואה בריבית קבועה, אפשר להפסיק לדאוג ביחס לריבית.

בין שלל ההלוואות שמצאנו בשוק האשראי המציעות הלוואות בריבית משתנה, מצאנו דרך כאל הלוואה בריבית קבועה לאורך כל חיי ההלוואה בסכום של עד 200 אלף ₪.

יש כיום כלים רבים לניהול תקציב המשפחה - מאפליקציות דרך דוחות - כך שריבית קבועה עם סכום החזר קבוע וידוע מראש הם ללא ספק עוגן משמעותי בתכנון הכלכלי. כמו למשל הלוואה בריבית קבועה ובלי שינויים בתנאים דרך כאל.

זוג לוקח הלוואה מהבנק. ShutterStock
אם בחרת במסלול הריבית הקבועה, לא מתגלות הפתעות בכל חודש/ShutterStock

כן, חשוב להבין כי ברגע שמסכמים על הלוואה בריבית קבועה - התנאים נותרים ללא כל שינוי גם במקרים של עדכוני ריביות, מה שעל פי כל ההערכות צפוי לקרות בזמן הקרוב. אם יש תחום שבו אנחנו לא אוהבים הפתעות - הוא התחום הפיננסי. ועל כן ההלוואה בריבית קבועה של כאל היא לא רק מוצר פיננסי מצוין, אלא גם אי של יציבות בים של חוסר ודאות.

איך עליות הריבית משפיעות עליך? ובכן, במקרה הזה הן לא משפיעות כלל! ריבית קבועה היא בבחינת "נגעת - נסעת", בלי בלת"מים, הפתעות, שינויים או תנודות. יודעים כמה כסף לווים, מהי הריבית, כלומר - המחיר של הכסף - ובעיקר - כמה כסף מחזירים מדי חודש, עם פריסה של עד 84 תשלומים חודשיים קבועים.

כן, יש דבר כזה וכדאי לאמץ אותו בשתי ידיים בהבנה ש עם ריבית קבועה יותר קל לתכנן את העתיד הקרוב ואת העתיד הרחוק, להכניס לטבלת אקסל או לאפליקציה ייעודית שעוזרת בניהול השוטף של ההכנסות מול ההוצאות ולהימנע מהפתעות לאורך כל תקופת החזר ההלוואה.

יש ברשת מחשבונים לחישוב החזרי ההלוואה ואפשר להשוותנתונים ולהתרשם מכל אפיק. בכל מקרה אפשר וכדאילהשוות את הריביות , ואם בחרתם במסלול של ריבית קבועה כפי שמציעים בכאל, הרי שתיהנו מההישג שלכם לאורך כל זמן החזר ההלוואה.

מי יכול ליהנות מההלוואה?

בכאל כל מי שמחזיק כרטיס אשראי יכול לבקש הלוואה חוץ בנקאית של עד 200,000 שקלים, להחזר עד 84 תשלומים בלחיצת כפתור - ולקבל את הסכום בטווח זמנים של בין 36 שעות (ללקוחות כאל) ועד לשלושה ימים בלבד (ללקוחות אחרים, בהתאם לתנאים). בקישור תוכלו לראות מה ההחזר החודשי בכל סכום ובכל פריסת תשלומים>>

איך עליית הריבית משפיעה על בחירת ההלוואה? ובכן, במקרה של הלוואה בריבית קבועה, היא אינה משפיעה עליה כלל. אם בחרת במסלול הריבית הקבועה, לא מתגלות הפתעות בכל חודש. לעומת, לקיחת להלוואה בריבית משתנה שעלולה להכניס אותנו, כבר מרגע קבלת הכסף, לאי ודאות באשר לסכום שאותו נצטרך להשיב בכל חודש. אבל מהי הריבית על ההלוואה? הריבית בכאל נקבעת לפי נתוניו האישיים של כל לקוחחשוב לדעת שהריביות על הלוואות בכאל הן קבועות ואינן משתנות עם שינוי המע"מ (במידה שיהיה כזה) ו/או הפריים, בניגוד להלוואות של גופים אחרים.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. המלווה: כאל מימון בע"מ. כפוף לתנאי החברה ולעמידה בתנאי החיתום.

בשיתוף כאל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully