וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בלנדר טכנולוגיות פיננסיות גייסה קו אשראי בהיקף 50 מיליון אירו

עודכן לאחרונה: 25.5.2022 / 14:50

לאחר רבעון משמעותי בו הכפילה פי 4 את קצב העמדת האשראי באירופה, מודיעה היום בלנדר טכנולוגיות פיננסיות (BLND@TASE) על גיוס קו אשראי חדש בהיקף של 180 מיליון שקל מגוף מוסדי בריטי

בלנדר טכנולוגיות פיננסיות (BLND@TASE) הודיעה היום על חתימת עסקה לקבלת קו אשראי חדש מגוף מוסדי בריטי בהיקף כולל של כ-180 מיליון שקל (כ-50 מיליון אירו). הסכום יועמד בהתאם לצרכי החברה ותנאי ההסכם לתקופה של עד חמש וחצי שנים.

קו האשראי ישמש להרחבת פעילות מתן אשראי צרכני במדינות הפעילות של בלנדר באירופה: פולין, ליטא ולטביה הכוללת בין היתר מתן אשראי לרכישת רכב, אשראי לרכישת מוצרים (Buy Now Pay Later) והלוואות לכל מטרה.

פעילות בלנדר באירופה משקפת מגמת צמיחה משמעותית. החברה השלימה בשנה האחרונה עסקה לרכישת תאגיד פיננסי LTL שאפשרה לבלנדר לשלש את תיק האשראי שלה ולקצר את הליך קבלת רישיון בנקאי כלל אירופאי. בנוסף הרחיבה החברה את פעילותה למדינה חדשה, פולין בנוסף לפעילות הקיימת בליטא ולטביה.

ד"ר גל אביב, בלנדר. סיון פרג',
ד"ר גל אביב, מנכ"ל קבוצת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות/סיון פרג'

גידול של פי 4 ביתרת תיק ההלוואות

בלנדר פרסמה לאחרונה את נתוני הכנסות הרבעון הראשון לשנת 2022 במסגרתם הגדילה החברה את ההכנסות ברוטו לכ-44 מיליון שקל ב-12 החודשים האחרונים.

יתרת תיק ההלוואות באירופה הציגה גידול של פי 4.2 והסתכמה בכ-201 מיליון שקל. הלוואות שהועמדו באירופה ברבעון האחרון הציגו גידול של פי 4.1 והסתכמו לכ-25.7 מיליון שקל. מספר הלקוחות המשלמים באירופה גדל ביותר מפי 2 לכ-8,900, לעומת כ-4,000 ברבעון המקביל אשתקד.

חברת בלנדר. הבורסה,
בלנדר טכנולוגיות פיננסיות/הבורסה

תשלום חוץ בנקאי, מימון והלוואה

כיום, מפעילה החברה את טכנולגיית ה-BNPL (Buy Now Pay Later) -במסגרתה היא מאפשרת לשלם באמצעות blenderPay בתשלומים בעזרת אשראי חוץ בנקאי באופן דיגיטלי ופשוט באתרי E -commerce ובנקודות מכירה. בנוסף, היא פועלת בתחום המימון לרכב ולהלוואה לכל מטרה.

ד"ר גל אביב, מנכ"ל קבוצת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות: "השנה האחרונה הייתה שנת פריצה עבור בלנדר באירופה, שנה שבה היקף האשראי המועמד גדל באופן משמעותי בכלל ערוצי הפעילות. העסקה תאפשר לחברה להאיץ את צמיחת הפעילות באירופה ולהרחיבה. בנוסף החבירה לאחד הגופים הבריטיים המוסדיים משקפת הבעת אמון רבה בפעילות בלנדר באירופה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully