וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רילוקיישן למדבר כבר שקלת? פארק אד-טק שהוקם בירוחם, מציע קהילה

עודכן לאחרונה: 6.6.2022 / 9:21

קהילה מדברית: בחסות הקורונה והשלכותיה, הבינו מעסיקים רבים כי עבודה מרחוק אינה בהכרח חסם ליעילות ואף מהווה לעיתים הקלה בתהליכי גיוס. פארק אד-טק שהוקם לאחרונה בירוחם, מציע למועסקים בהייטק, שלא מוכנים לגור במרכז רילוקיישן למדבר עם חיי קהילה מלאים ואיכות חיים

MindCET מבית מטח, חוגגת עשור, מקימה קרן ומציעה רילוקיישן במדבר לעובדי חברות הייטק.

במסגרת ציון עשר שנות פעילות של MindCET - זרוע החדשנות של מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית, הושק "פארק תעשיית האד-טק" הישראלי בירוחם, המאפשר ליזמים, מפתחים, אנשי טכנולוגיה וחינוך - אקוסיסטם מקצועי, חיי קהילה מלאים, ואיכות חיים של המדבר והנגב.

חזון הקמת פארק האד-טק מתאפשר לאור ההתפתחויות של השנים האחרונות בחסות הקורונה: מעסיקים הבינו שעבודה מרחוק אינה בהכרח חסם ליעילות בעבודה ולעיתים מהווה פתרון לקושי גיוס אנשי פיתוח ומהנדסים שאינם רוצים לגור במרכז הארץ. מנגד- כוח האדם האיכותי שקיים בירוחם וסביבתה לא נדרש לוותר על מקום עבודה נחשק, ויכול לשלב גם איכות חיים וגם תעסוקה בחברת טכנולוגיה מובילה הממוקמת במרכז הארץ.

יוסי בידץ - מנכ"ל מטח, קרין מאייר רובינשטיין מנכ"לית- איגוד הגג הישראלי של התעשיות המתקדמות,  אבי ורשבסקי מנכ"ל מיינדסט, וטל אוחנה ראשת ירוחם. ספי שלווין,
יוסי בידץ - מנכ"ל מטח, קרין מאייר רובינשטיין מנכ"לית- איגוד הגג הישראלי של התעשיות המתקדמות, אבי ורשבסקי מנכ"ל מיינדסט, וטל אוחנה ראשת ירוחם/ספי שלווין

שתי חברות משמעותיות כבר בחרו להקים את מרכז הפיתוח שלהן בפארק הד-טק בירוחם, הראשונה זו מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית ארגון האם של MindCET שבחר להקים בירוחם את מרכז הפיתוח ולצידו חברת thrive DX, המעסיקה כ-2000 עובדים ברחבי העולם כולל בישראל והיא מיזוג של שתי חברות, אשר אחת מהן היא Cybint שהשתתפה בתוכנית האקסלרטור של MindCET ופיתחה עם מטח משחקים לימודיים לעולם הסייבר.

בנוסף לחברות הממוקדות בתחום האד-טק, התמקמו בפארק גם מספר אנשי טכנולוגיה שבחרו לעשות רילוקיישן למדבר ומועסקים בחברת מיקרוסופט.

הייטק מכון לנדר. ShutterStock
פארק האד-טק יציע למועסקים בהייטק, חיי קהילה מלאים, ירוחם/ShutterStock

המטרה: הקמת קהילה

MindCET בשיתוף תנועת אור, יקדמו הקמת תשתיות אזרחיות הכוללות חבילה של דיור, תעסוקה, חיי קהילה ועוד. המטרה היא לאפשר ליזמים מפתחים ואנשי טכנולוגיה לקיים חיי קהילה מקצועיים וחברתיים מלאים, באזור נקי ופתוח בנגב.

תנועת אור פועלת להפיכת הנגב והגליל למרכזי חיים עצמאיים כחלק מפעולותיה עוסקת התנועה בהצמחה וביסוס של יישובים קיימים במישור הכלכלי, הקהילתי ותשתיתי על מנת להפוך אותם לאבן שואבת לאוכלוסיות חדשות ולחזק אוכלוסייה קיימת.

אבי ורשבסקי מנכ"ל MindCET ציין שהמשבר של השנתיים האחרונות האיץ את כל מה ש-MindCET עושה גם בעבודה עם המשתמשים וגם בעבודה עם סטרטאפים, היקף ההשקעות באדטק ב-2021 זינק לשיא 20 מיליארד דולר, והצמיח כ-30 חדי קרן ברחבי העולם, גם בישראל ראינו השקעה בתחום שלנו בהקיף של 100 מיליון דולר.

"הצמיחה הזו פוגשת קהל משתמשים שאחרי שתי שנות קורונה מבין טוב יותר את הציפיות שלו מפתרונות טכנולוגיים, שתי המגמות האלה יסייעו להאיץ פיתוח פתרונות טכנופדגוגיים פורצי דרך, ולשנות את האופן שבו ילדים, מורים והורים חווים את בית הספר ואת חווית הלימוד, שלא השתנתה עידנים".

"אנו שואפים להכפיל את מספר העובדים במתחם במהלך השנה הקרובה, ולהגיע לכ200 אנשי פיתוח בטווח של שלוש השנים הקרובות", הוסיף ורשבסקי.

עובדת בהייטק. ShutterStock
קהילה מלאה לאנשי חינוך, מפתחים, יזמים ואנשי טכנולוגיה, פארק אד-טק בירוחם/ShutterStock

"נעמיק השקעות במיזמים טכנולוגיים"

יוסי בידץ מנכ"ל מטח: "העשור החולף ביסס את מטח ו- MindCet כמובילי קהילת ה-EdTech בישראל ושותפים מיוחדים גם בקהילה הבינלאומית. באמצעות הקמת קרן ייעודית, מטח תעמיק את השקעותיה במיזמים טכנולוגיים כמשקיע עוגן".

"מטח תופש את יעודו כמלכ"ר הפועל לקידום החינוך הרלוונטי בעידן הדיגיטלי, כמי שפועל בקרב המגזר השלישי, ויוצר שיתופי פעולה הן עם גורמי הממשלה ובראשם משרד החינוך, הן עם מובילי קהילה ומנהיגים חינוכיים והן עם המגזר הפרטי והעסקי".

אבני הדרך המרכזיות של MindCET ראשית ב-2012 בפעילות צנועה של האקסלרטור בתחומי ה- ed-tech ובמהלך השנים צמחה וקידמה חברות בחממה.

MindCET פועל במודל היוצר מעורבות עמוקה של המשתמשים, מורים, תלמידים ובתי ספר בתהליכי הפיתוח, בהקשר הזה ירוחם וישובי הנגב המזרחי מהווים שותפי פיתוח חשובים.

בין המיזמים שצמחו ב- MindCET ניתן למנות את קוד מנקי-CodeMonkey שנמכרה ב 2018 לחברה סינית ציבורית, Cybint: סביבה לחינוך והכשרה בתחום הסייבר ואבטחת המידע, פלתורה: משחק לפיתוח חשיבה חישובית ופתרון בעיות, ו-ConnecTeam ללמידה ותקשורת פנים ארגונית.

ב- 2013 יזם ורשבסקי את התחרות הבינלאומית GESA AWARDS שצמחה להיות תחרות הסטרטאפ הגדולה בעולם בתחום האדטק. בתחרות של 2021 השתתפו 1300 סטארטאפים מ-136 מדינות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully