וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכתשים אגן קיבלה רישוי לשיווק קוטל פטריות בארה"ב

גולן פרידנפלד

18.2.2003 / 12:26

ההכנסות הצפויות משיווק הפרופיקונזול בארה"ב צפויות להסתכם במיליוני דולרים בודדים בשנים הקרובות; סמנכ"ל כספים: "עצם החדירה לשוק האמריקאי היא החשובה"

חברת מכתשים אגן מדווחת היום כי חברה בת שלה (מכתשים אגן צפון אמריקה) קיבלה רישוי לשיווק קוטל הפטריות פרופיקונזול (Propiconazole) בארה"ב, מטעם הסוכנות לאיכות הסביבה האמריקאית (EPA).

המוצר, שישווק תחת שם המותג Bumper, ייכנס לשימוש מיידי כתכשיר המספק טיפול יעיל נגד מחלות פטרייתיות על גבי עלים. ה-Bumper מיועד להדברת מחלות בדגנים, סלרי, תירס, אגוזי אדמה, טיפולי זרעים בגידולי שדה, אננס, סוכר ומטעים. בנוסף, החומר מיועד לשיווק לשימושים תעשייתיים כגון טיפול בעץ וכתוסף לצבעים. היקף השוק העולמי של הפרופיקונזול מוערך בכ-100 מיליון דולר, שמתוכו תופש פלח השוק האמריקאי כ-25%.

"הרישוי שקיבלנו", מציין אלי אשרף, סמנכ"ל הכספים של החברה, "הוא חלק מהתוכנית הכללית של מכתשים אגן ואשר כוללת בניית פרוטפוליו רחב של מוצרים בארה"ב, שהינו השוק הגדול בעולם למוצרים שאנו מוכרים.

"השוק האמריקאי של המוצר שלגביו קיבלנו אישור מוערך בכ-25 מיליון דולר, ולהערכתנו בטווח של שנתיים-שלוש שנים אנו עשויים לתפוס נתח שוק של 20%-25% מהשוק, כך שמדובר על מיליוני דולרים בודדים שייתווספו להכנסותיה של מכתשים אגן".

אשרף הוסיף כי עצם הנוכחות של מכתשים אגן בשוק האמריקאי היא שמהותית לחברה וכי החברה עובדת כל העת על פיתוח מוצרים נוספים לשוק זה. אשרף ציין כי תהליך קבלת האישורים נמשך חודשים וכעת החברה לא קרובה לקבלת כל אישור דומה לזה שהתקבל היום.

מכירותיה של מכתשים אגן ברבעון השלישי של 2002 הצביעו על יציבות והסתכמו ברמה של 217 מיליון דולר. מנגד, רשמה החברה צמיחה של 12.4% ברווח הנקי ל-13.5 מיליון דולר. הנהלת החברה העריכה במועד הדו"חות, כי ב-2003, אחרי שתשלים את רכישת קווי המוצרים מבאייר, היא תתקרב לרמת מכירות של כמיליארד דולר, כאשר לפחות 43% מתוך המכירות הכוללות יגיעו מאזור מערב אירופה, וכ-15% מצפון אמריקה.

עוד העריכה החברה כי המכירות לאמריקה הלטינית, שב-2001 היוו כ-40% ממכירותיה, צפויות להוות ב-2002 כ-25% מהפעילות שלה, והמכירות הישירות לברזיל במטבע המקומי (שב-2002 צפויות להוות כ-13%-14% ממכירות החברה), ימשיכו לרדת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully