וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האוצר מתכוון לדחות את עדכון תעריפי בזק בשלושה חודשים

ערן גבאי

19.2.2003 / 13:18

האינפלציה בתקופת העדכון 4.3% - גבוהה ממקדם ההתייעלות; הדחייה בעקבות העיכוב בהגשת המלצות ועדת גרונאו לבחינת תעריפי בזק וחילופי השרים באוצר ובתקשורת

האוצר מתכוון להביא בפני ועדת הכספים של הכנסת בקשה לדחיית עדכון התעריפים של בזק בשלושה חודשים לפחות, מה-1 במארס ל-1 ביוני - כך נודע ל-TheMarker. זאת בשל העיכוב בהגשת המלצות ועדת גרונאו לבחינת תעריפי בזק, וחילופי השרים במשרדי האוצר והתקשורת. העדכון מצריך את אישור ועדת הכספים של הכנסת, אך אם לא יושג עד אוגוסט השנה, יאשרו את העדכון שרי האוצר והתקשורת.

בינתיים, דו"ח ועדת גרונאו טרם הוגש, ואישורו צפוי להתעכב לאור החלפת הממשלה ושרי האוצר והתקשורת. מסקנות הוועדה לא צפויות להיקבע בחודש הקרוב ולאחר מכן, גם אם יונח הדו"ח על שולחן השרים, הרי שייקח עוד זמן רב עד שהשרים החדשים ילמדו ויאשרו אותו.

העדכון האחרון בתעריפי בזק בוצע במאי 2002, בגין שנת 2001 עד מארס 2002. ממארס 2002 עד סוף ינואר 2003, תקופת העדכון הנוכחית, הסתכמה האינפלציה בכ-4.3% - בעיקר לאור המדדים הגבוהים של החודשים אפריל-יוני 2002. למעשה, עליית המדד מאז העדכון האחרון של תעריפי בזק גבוהה ממקדם ההתייעלות של בזק - 3.5%, ועל כן במונחים ריאליים צפוי עדכון של כ-0.8% כלפי מעלה בתעריפי בזק.

ועדת גרונאו הקודמת קבעה לבזק מקדם התייעלות שנתי, שאמור להבטיח את הפיקוח על מחירי בזק כך שתעריפי החברה ייקבעו בהתאם לדרישת התייעלות השנתית הקבועה ממנה - 3.5% - ולא יבואו על חשבון הצרכן.

הבעיה היא שכל עוד ועדת גרונאו לא פירסמה את מסקנותיה, הרי שלא ניתן לדעת אם ישונה מקדם ההתייעלות, האם ייכללו החובות האבודים של בזק במסקנות ועדת גרונאו, ומה יהיה היקף ההפחתה של תשלומים שקיבלה בזק בעבר. במשרד האוצר טוענים כי בזק תזכה בפיצוי האינפלציה המגיע לה. בזק סירבה להגיב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully