וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המנכ"ל המליץ, בנק הפועלים יעבור שינוי מקיף במבנה הארגוני

26.6.2022 / 11:19

חשבות הבנק תופרד מהחטיבה הפיננסית, והחשבונאי הראשי גיא כליף יוכפף ישירות למנכ"ל הבנק. משנה למנכ"ל הבנק גולן שרמן ייצא לחל"ת לאחר 27 שנים, הממונה על החטיבה העסקית צחי כהן יפרוש ובמקומו ימונה איתמר פורמן

דירקטוריון בנק הפועלים אישר הבוקר את המלצת מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר, לבצע שינויים במבנה הארגוני ובהנהלת הבנק, וזאת על מנת לייצר מיקוד טוב יותר של הפיתוח העסקי ולקדם את יעדי הבנק, בדומה לפעילות החטיבות בבנקים בינלאומיים.

יחידות חטיבת החדשנות והאסטרטגיה יפוצלו בין חטיבות הבנק. חטיבת שווקים פיננסים ובנקאות בינלאומית, בראשות המשנה למנכ"ל ידין ענתבי, תרכז את זרוע ההשקעות והפיתוח העסקי האסטרטגי של הבנק, ובנוסף לפועלים אקוויטי (זרוע ההשקעות הריאליות של הבנק) היא תקבל לאחריותה גם את יחידות הפיתוח העסקי התאגידי וביט. יחידות האסטרטגיה, דאטה ואנליטיקה יועברו מחטיבת החדשנות והאסטרטגיה לאחריות החטיבה הפיננסית, בראשות המשנה למנכ"ל רם גב.

חשבות הבנק תופרד מהחטיבה הפיננסית, והחשבונאי הראשי גיא כליף יוכפף ישירות למנכ"ל הבנק.

דב קוטלר. גדי דגון,
המטרה: מיקוד טוב יותר של הפיקוח העסקי. דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים/גדי דגון

משנה למנכ"ל הבנק גולן שרמן, המכהן כממונה על חטיבת החדשנות והאסטרטגיה וחבר הנהלת הבנק ב-4 וחצי השנים האחרונות, ייצא לחל"ת בתום 27 שנות עבודה בבנק. בתפקידו זה הוביל את מהפכת התשלומים בביט: מאפליקציה של העברת כספים בין אנשים לאפליקציית התשלומים המובילה והפופולרית בישראל המשרתת כ-3 מיליון לקוחות פעילים, המאפשרת תשלום בקניות און ליין, קבלת זיכויים בביטוח, תשלומי חשבונות כגון ארנונה, ואף בגיוס כספים למען הקהילה. שרמן הוביל את פיתוח האנליטיקה בבנק, את הפיתוח העסקי ויצירת שיתופי פעולה עם פינטקים. בתוך כך, גיבש את תוכניות העבודה הבנקאיות לשנים הבאות במסגרת החזון האסטרטגי. בתפקידו הקודם עמד בראש האגף הקמעונאי בחטיבה הקמעונאית וניהל מעל ל-200 סניפים.

בנוסף, משנה למנכ"ל הבנק צחי כהן, המכהן כממונה על החטיבה העסקית, הודיע על כוונתו לפרוש מהבנק לאחר 28 שנות עבודה, מתוכן כעשור כחבר הנהלה. צחי כהן מילא מגוון של תפקידים בחטיבה העסקית ובשנת 2012 מונה למשנה למנכ"ל וממונה על החטיבה לניהול סיכונים. בשנת 2018 מונה לממונה על החטיבה העסקית. צחי כהן הוביל מספר מהלכים מרכזיים ומורכבים, כשהחטיבה העסקית רשמה תוצאות מרשימות. החטיבה העסקית מובילה לאורך שנים בבנקאות ובשנים האחרונות הובילה צמיחה הן באגף העסקי והן באגף המסחרי. החטיבה בהובלתו הגדילה את היקף פעילותה ואת מובילותה בתחומי הבנקאות העסקית והמסחרית במגוון ענפי המשק ובכלל זה בתחום מימון פרויקטים בתחום התשתיות, התחבורה, התעשייה, מלונאות ושוק ההון, וכן בתחומי הנדל"ן ובפרט הנדל"ן למגורים. בנוסף, הוקמה יחידת פועלים היי-טק בחטיבה העסקית.

במקומו של צחי כהן ימונה איתמר פורמן, המכהן כיום כמנהל האגף העסקי בחטיבה העסקית, ובמשך 23 שנות עבודתו בבנק כיהן גם כמנהל סקטור תשתיות, אנרגיה ושוק ההון, ובתפקידים נוספים בחטיבה העסקית ובחטיבת שווקים פיננסים. פורמן בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל-אביב. מינויו כפוף לאישור הפיקוח על הבנקים.

דירקטוריון בנק הפועלים, יו"ר הבנק ומנכ"ל הבנק הודו לגולן שרמן ולצחי כהן על תרומתם המשמעותית להצלחת הבנק ואיחלו לאיתמר פורמן הצלחה רבה בתפקידו החדש.

גולן שרמן, משנה למנכ"ל וממונה על חטיבת החדשנות והאסטרטגיה בבנק הפועלים. סיון פרג,
גולן שרמן/סיון פרג

ראובן קרופיק, יו"ר דירקטוריון הבנק: "התאמת המבנה הארגוני והתפקודי של הנהלת הבנק מהווה מענה אופטימלי הן לשינויים המחויבים בעקבות החלטות אישיות של מנהלים, והן לדפוסים העסקיים והמבניים המתגבשים בשווקים בימינו. הצעד הנוכחי הוא המשך המגמה של יעילות עסקית ושיפור השירות שהחלה עם הקמת החטיבה לשירותים בנקאיים עליה הודענו זה מכבר. דירקטוריון הבנק מביע את הערכתו הגדולה ואת תודתו המיוחדת לצחי כהן ולגולן שרמן, על תרומתם האיכותית ורבת ההישגים לאורך שנים רבות בשירות הבנק, ומאחל להם את כל ההצלחה האפשרית ביוזמותיהם העתידיות".

דב קוטלר, מנכ"ל הבנק: "לגולן שרמן ולצחי כהן תרומה משמעותית להישגי הבנק בשנים האחרונות ובמימוש יעדיו הכוללים צמיחה עסקית בבנקאות המסורתית ופיתוח הבנקאות המתחדשת בסביבה תחרותית. לגולן רקורד של עשייה רחבה והכרות מעמיקה ורב ערוצית עם העולם הבנקאי המסורתי והטכנולוגי גם יחד. יכולותיו אלה הובילו את חטיבת החדשנות האסטרטגיה להישגים ניכרים. החטיבה העסקית בהובלתו של צחי תרמה לפיתוח המשק והתשתיות בישראל. הישגי החטיבה העסקית תחת ניהולו הושגו במידה רבה בזכות כישוריו הייחודיים ויכולותיו האישיות והבינאישיות להוביל מהלכים מורכבים, תוך התאמת עולם הבנקאות למציאות המשתנה ולדרישות השוק. האתגר בתחום זה גבוה במיוחד מאחר וללקוחות הסקטור העסקי ישנם בשוק תחליפים רבים לאשראי הבנקאי. אני בטוח שפועלם ותרומתם לבנק יישאו פרי גם בשנים הבאות. בשם הנהלת בנק הפועלים, אני מאחל לשניהם הצלחה רבה בהמשך דרכם".

  • עוד באותו נושא:
  • דב קוטלר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully