וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"יום היסטורי עבור תושבי הדרום": נפתח המרכז הרפואי החדש לשיקום

5.7.2022 / 11:21

שערי המרכז הרפואי החדש לשיקום בכפר השיקומי "עדי נגב - נחלת ערן" נפתחו לראשונה, המטופלים הראשונים והנרגשים בירכו על פתיחתו ועל תרומתו בשיפור שירותי הבריאות לתושבי הדרום

המרכז הרפואי לשיקום ע"ש גלוריה והארווי קיילי אשר נחנך לאחרונה בשטח הכפר השיקומי "עדי נגב - נחלת ערן", הממוקם בתחום המועצה אזורית מרחבים ומופעל על ידי עמותת "עדי", פתח היום את שעריו באופן רשמי והחל לאכלס את המטופלים הראשונים והנרגשים בחדרי מחלקת האשפוז הראשונה, ובמכוני הטיפול המגוונים והחדשניים אשר הוקמו במתחם.

בין המטופלים הראשונים אשר צעדו מבעד לדלת המחלקה החדשה היה ליאון קארו בן ה- 84, עולה ותיק מצרפת ופעיל חברתי מבאר שבע. קארו הגיע אל המרכז הרפואי על מנת לעבור טיפולי פיזיותרפיה וכן טיפולי הידרותרפיה המוענקים במסגרת פעילות הבריכה הטיפולית הפועלת בכפר. "אני רוצה לומר תודה לצוות הנהדר של "עדי נגב - נחלת ערן" שעושה עבודת קודש. מדובר בעבודה קשה וסזיפית הדורשת מסירות ומקצועיות רבה. זה הוא יום היסטורי עבור כולנו".

מטופל נוסף אשר חנך את המחלקה הוא חמודי חוברה, בן 32, אב לשלושה ונהג משאית במקצועו. חמודי הגיע אל הכפר השיקומי לאחר שנפצע קשה במהלך תאונת עבודה בשעה שעבד על המשאית ונפל מגובה רב. "אני מתרגש להיות אחד מהמטופלים הראשונים שנכנסו אל המחלקה החדשה. אנחנו עדיין חווים חבלי לידה ולומדים להכיר את המערכת. החדרים החדשים הם ממש חדרי vip, מאוד מרגש להיות פה ובכלל מדובר בבשורה של ממש לכל תושבי הדרום". ביקש להגיד חבורה עם כניסתו אל המבנה החדש.

המרכז הרפואי החדש כולל בשלב הראשון 2 מחלקות אשפוז המכילות 36 מיטות כל אחת. כמו גם מכון פיזיותרפיה, מכון ריפוי בעיסוק, מכון קלינאות תקשורת, מרכז ספורט פראלימפי וכן מרכז מחקר והוראה בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון שבנגב. פתיחתו תאפשר לתושבי הדרום הנדרשים לטיפולים ולאשפוז למטרת שיקום, לקבל את השירותים האיכותיים והמתקדמים ביותר המוצעים בתחום ובמרחק הקרוב אל ביתם.

עדי נגב נחלת ערן. יחצ,
המרכז השיקומי החדש/יחצ

בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון שבנגב. פתיחתו תאפשר לתושבי הדרום הנדרשים לטיפולים ולאשפוז למטרת שיקום, לקבל את השירותים האיכותיים והמתקדמים ביותר המוצעים בתחום ובמרחק הקרוב אל ביתם.

דורון אלמוג, יו"ר הכפר השיקומי והמרכז הרפואי "עדי נגב - נחלת ערן": "פתיחת המחלקה הראשונה במרכז הרפואי על שם גלוריה והארווי קיילי מהווה רגע היסטורי ומרגש. מחזון למציאות. יום שבו אנו נשבעים שוב להעניק אהבה וטיפול מקצועי מהטובים בעולם לאדם הפצוע, הנכה והמוגבל. יום נוסף שבו נגד עיני דמותם של ערן אחי וערן בננו הפונים בתחינה לתיקון עולם. זהו יום של תודה לכל העושים במלאכה, לצוותים הרפואיים הנפלאים והמסורים שלנו העושים לילות כימים באהבה ומקצועיות אין קץ. שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה".

אבי וורצמן, מנכ"ל הכפר השיקומי והמרכז הרפואי "עדי נגב - נחלת ערן": "זו זכות גדולה להיות חלק מתהליך משמעותי עבור עתיד הנגב ומדינת ישראל. אנו פותחים פרק חדש, בו נאפשר את הטיפול המיטבי ביותר עם ציוד וטכנולוגיות חדישות לצד צוות מקצועי ומסור. אנחנו מודים למטופלים שכותבים יחד איתנו את ההיסטוריה של הנגב והכפר השיקומי".

ד"ר צאקי (יצחק) זיו נר, מנהל המרכז הרפואי לשיקום "עדי נגב - נחלת ערן": "בימים אלו מתגשם חלום של צוות המרכז הרפואי לשיקום "עדי נגב - נחלת ערן" - עברנו לביתנו החדש, בית חולים חדש אשר ישכן ברווחה את מטופלי השיקום. זו בשורה לתושבי הנגב והדרום, אשר תגדיל בהדרגה את הזמינות לשיקום, ותעניק טפול באמות מידה גבוהות עם טכנולוגיות מתקדמות בסביבה נעימה ואווירה משקמת".

עדי נגב - נחלת ערן. יחצ,
שידרוג גדול לתושבי הדרום/יחצ

שי חג'ג' ראש המועצה האזורית מרחבים ויו"ר מרכז השלטון האזורי: "בית החולים השיקומי פותח את שעריו בתקופה שבה המשבר במערכת הבריאות והמחסור במיטות אשפוז ובצוותי רפואה מגיע לשפל. אני מקווה שפתיחת בית החולים מבשרת מפנה ואת ראשיתה של התאוששות במערכת הבריאות. זו בשורה אדירה לתושבי הדרום ובגדר מהפכה בשירותי הבריאות. לא עוד נסיעות מתישות לטיפולים במרכז הארץ.

  • עוד באותו נושא:
  • בית חולים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully