וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל אלווריון: 50 מ-200 עובדי אינווייב יפוטרו

גולן פרידנפלד

19.2.2003 / 13:57

צבי סלונימסקי: "בתום 2 רבעונים פעילות אינווייב צפויה לעבור לרווח"; "הנכס העיקרי של אינווייב הוא בסיס הלקוחות הרחב שלה"

"במסגרת המיזוג בין אלווריון לבין אינווייב יפוטרו כ-50 מ-200 עובדי אינווייב, כך שבסך הכל ייקלטו באלווריון כ-150 עובדים", כך אומר היום צבי סלונימסקי, מנכ"ל אלווריון, בתגובה להערכות כי צפויים פיטורים נוספים בקרב העובדים שייקלטו באלווריון. "ערב העסקה אנחנו רוכשים את אינווייב לאחר שהיא כבר ביצעה את השינויים המתבקשים בכוח האדם שלה לפני כניסתה לתוך אלווריון", אומר סלונימסקי. "למעשה, כל 200 העובדים קיבלו היום מכתבי פיטורים ו-150 מתוכם ייקלטו באלווריון".

מה מצבה הפיננסי של אינוויב ערב הרכישה?

"אינווייב היא חברה שמחזור מכירותיה הרבעוניות הסתכם בכ-6-7 מיליון דולר והיא רשמה הפסד רבעוני של כ-2 מיליון דולר. לאינווייב היו כ-10 מיליון דולר בקופה ערב הרכישה, שנשארו אצל אי.סי.איי , ונכסיה השוטפים עולים על התחייבויותיה השוטפות. מה שהיה חשוב לי הוא לא מה מצבה הכספי של החברה כיום אלא המבט לעתיד. אין לאינווייב ערב הרכישה כל התחייבויות לבנקים".

מהו הערך המוסף שאינווייב אמורה לתת לאלווריון, שמצדיק מחיר של 9.7 מיליון דולר במזומן?

"הנכס העיקרי של אינווייב הוא בסיס הלקוחות הרחב שלה, בייחוד כאשר מדובר בלקוחות שלהם צבר הזמנות מהחברה. הרכישה הזו סינרגטית לאלווריון, מכיוון שעל בסיס הלקוחות הקיים של אינווייב אני מקווה שנצליח למכור גם חלק מהמוצרים של אלווריון. הפעולה הזו תתאפשר מכיוון שהמוצרים של אינווייב ושל אלווריון פונים לאותו פלח שוק. בקשר לסכום, להערכתי הוא משקף את שווי הנכסים של אינווייב ערב המכירה".

ציינתם כי הרכישה תהיה כרוכה בהוצאות חד פעמיות בהיקף של 3 מילון דולר. על אילו הוצאות מדובר?

"רכישה אינה דבר שמושלם בתוך ימים, ולעתים היא אורכת חודשים מספר. בחודשים אלו, כאשר מתבצעים השינויים המתבקשים, יש לכך מחיר. לדוגמה, אנחנו מתכננים להעביר את כל עובדי אינווייב שייקלטו אצלנו מפתח תקווה לרמת החייל. מהרגע שהבניין יפונה ועד לרגע שנמצא שוכר חדש יש לשלם דמי שכירות. דוגמה נוספת היא תשלומים שיש לבצע לספקים שלא נעבוד עמם יותר וכו'".

מתי הרכישה הזו אמורה להבשיל ולהצדיק את עצמה?

"אני מעריך כי בתוך 2 רבעונים כל תהליך הרכישה יושלם ואינווייב תוטמע בתוך אלווריון. להערכתי, לאחר 2 רבעונים הפעילות של אינווייב תתרום באופן חיובי לשורת הרווח של אלווריון. אין שינוי בהערכה שלי כי אלווריון ללא פעילות אינווייב צריכה להגיע למחזור מכירות של 28 מיליון דולר בכדי להגיע לרווחיות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully