וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טייסי אל על יחזרו לעבודה מלאה. נחתם הסכם שכר עד סוף 2025

עודכן לאחרונה: 10.7.2022 / 15:19

הודעה משותפת להסתדרות ואל על: נחתם הסכם קיבוצי מיוחד לטייסים. ההסכם מבטיח השבה מדורגת של השכר לצד צמיחה וייעול הפעילות. לפי ההסכם, שתוקפו עד סוף 2025, שכר הטייסים יוחזר עד תחילת השנה הבאה לרמתו מלפני משבר הקורונה

עוד תמונה מהחתימה על הסכם שכר באל על. דוברות ההסתדרות,
סיום אחד מסכסוכי העבודה המתוקשרים בישראל. עכשיו צריך לשקם את אמון הלקוחות/דוברות ההסתדרות

האם אחד מסכסוכי העבודה המתוקשרים ביותר במשק, שגרם סבל ללא מעט נושאים ועורר שיח ער ברשתות החברתיות בגנותה של אל על, הגיע לסיומו?

ההסתדרות, הנהלת אל על וועד הטייסים הודיעו כי נחתם הסכם קיבוצי מיוחד שמסדיר את יחסי העבודה בחברה ויאפשר לה פעילות יעילה יותר וצמיחה מחודשת מול האתגרים בענף התעופה.

לפי ההסכם, שתוקפו עד סוף 2025, שכר הטייסים יוחזר בפעימות עד תחילת שנת 2023 לרמתו מלפני משבר הקורונה, וזאת בהתאם להסכם משנת 2018. במקביל, יתבצעו אימוני סימולטור בארץ והטייסים יבצעו הכשרות מהירות על מטוסי בואינג 777. כן תתאפשר הפעלת מטוסים חכורים בהתאם להתרחבות הפעילות המסחרית.

החתימה עם הסכם העבודה החדש באל על. דוברות ההסתדרות,
טקס החתימה על הסכם השכר החדש לטייסי אל על/דוברות ההסתדרות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אל על ושאר חברות התעופה הישראליות הן נכס אסטרטגי חשוב למדינה, ואני מברך על כך שהגענו להסכמות שיאפשרו הפעלה יעילה ורצופה של מטוסי החברה, לצד החזרת שכר הטייסים לקדמותו. ענף התעופה בכלל, ואל על בפרט, עברו שנתיים קשות, וכעת כשהביקושים לטיסות בשיאם אני בטוח שההסכם יוכל להחזיר את אל על לצמיחה. אני מודה לאבי אדרי, להנהלת החברה, לוועד הטייסים ולכל מי שתרם להשגת ההסכם. נמשיך ונפעל למען העובדים בכל ענפי המשק".

מנכ"לית אל על, דינה בן-טל: "המטרה העליונה שלנו היא להעניק ללקוחות חוויית טיסה מצוינת. אנו שמים את טובת הלקוחות שלנו במרכז ונעשה הכל על מנת להקל עליהם בתקופה מאתגרת זו. עם החתימה על ההסכם, פנינו קדימה להתמודדות בכוחות משותפים של כלל המגזרים באל על וביחד נתמודד עם הקשיים והתחרות הגלובלית בענף התעופה והתיירות.

למרות שביחס לחברות תעופה בינלאומיות אל על נמצאת בשיעור ביטולי טיסות נמוך מאוד, עדיין נשאף תמיד לצמצם למינימום את היקף הביטולים. אני רוצה להודות לארנון בר-דוד ולאבי אדרי על הסיוע בהגעה להסכמות, מתוך אחריות וראיית טובת כל מחזיקי העניין. אני מברכת את קברניט רן אלקבץ וחבריו לוועד אצ"א על שיתוף פעולה מקצועי וענייני בדרך להשגת פתרון, שיאפשר לנו להאיץ קדימה את ההתמודדות שלנו עם האתגרים המרובים.

תודה גם לצוות הנהלת אל על שעשה לילות כימים על מנת להביא את המשבר לסיומו - סמנכ"לית משאבי אנוש לימור בוזגלו, סמנכ"ל מבצעים חובב בן דוד, היועצת המשפטית שרון בראונסטון, סמנכ"ל הכספים איציק אליאב והמשנה למנכ"לית עומרי כהן.

תודה גם ליו"ר החברה ולבעלי השליטה אשר העניקו לנו גיבוי רחב וסייעו באופן אינטנסיבי למציאת פתרון מוסכם, מהיר והוגן. לסיום תודה מיוחדת לאנשי אל על בכל המגזרים, אנשים מצוינים שעושים לילות כימים בחורף ובשרב על מנת להעניק ללקוחותינו חוויית טיסה בטוחה ואיכותית. הם הערך המוסף והיתרון היחסי הממשי של אל על".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "טייסי חברות התעופה הישראליות וביניהם טייסי אל על הפחיתו משמעותית משכרם על מנת שחברות התעופה ישרדו. היום, לאחר שענף התעופה מתאושש, הגיע הזמן להחזיר את המצב לקדמותו ולהוקיר הערכה מרובה לעובדים בחברות התעופה הישראליות שהצילו את הענף מקריסה".

יו"ר ועד טייסי אל על, רן אלקבץ: "בחלוף שנתיים קשות ומורכבות, טייסי אל על מברכים על חתימת הסכם עבודה המשיב את החברה וטייסיה ליחסי עבודה תקינים, אמון ושיתוף פעולה מלא לטובת החברה, לקוחותיה ועובדיה. אנו רוצים להודות לבעלי השליטה ולהנהלה החדשה, בהובלת המנכ"לית דינה בן-טל, על שבחרו לסיים את המחלוקות בדרכי נועם, תוך איזון האינטרסים ההדדיים ויצירת תשתית יציבה ויעילה לגמישות התפעולית הרחבה שנדרשת להעצמת החברה וצמיחתה. פנינו נשואות קדימה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully