וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משב הנדסה: 26 נושים לא מובטחים הגישו בקשה לביהמ"ש להורות הפסקת הליך הקפאת הליכים ולמנות לחברה מפרק זמני

אסף ברגרפרוינד

19.2.2003 / 16:32

טוענים כי חברת כור מתכת חזרה בה מההחלטה לרכוש את פעילות משב תמורת 15 מיליון שקל, וכיום לא קיים כל רוכש המעוניין ברכישתה



קבוצה של 26 נושים לא מובטחים של חברת משב הנדסה, הגישה אתמול בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב להורות על הפסקת הליך הקפאת ההליכים שנמשך כבר יותר מחצי שנה, ולמנות לחברה מפרק זמני.



בבקשה טוענות החברות להן משב חייבת כ-7 מיליון שקל, כי חברת כור מתכת חזרה בה מההחלטה לרכוש את פעילות החברה תמורת 15 מיליון שקל, וכיום לא קיים כל רוכש המעוניין ברכישת החברה. לכן אין מקום להמשיך בהליך הקפאת ההליכים.



חברת משב הנדסה נכנסה להליך של הקפאת הליכים בשל ערבויות שנתנה לחברה ההאם שלה - משב תעשיות קירור מקבוצת פלד גבעוני, שנמצאת אף היא בהליך של הקפאת הליכים. היקף החובות של החברה עומדים על 87 מיליון שקל וכן החברה ערבה לחובות של החברה האם לבנקים הפועלים ולאומי בהיקף של 85 מיליון שקל.



הבקשה למינוי מפרק זמני, הוגשה על ידי החברות הנושות באמצעות עו"ד איתן ארז. מהבקשה עולה כי עסקת מכירת החברה לכור מתכת לא יצאה לפועל לאחר שההסכם שנחתם עימה כלל "סעיף התחרטות" שאיפשר לה, לאחר אישור ההסכם, לבצע בדיקת נאותות ולחזור בה מהשקעתה תוך חילוט ערבות בסך 250 אלף שקל.



בבקשה טוען עו"ד ארז כי כבר בדיון לאישור ההסכם עם כור מתכת, טען כי ההסכם לא יצא לפועל ולדבריו "כל ניהול המו"מ עם כור מתכת גרם לבזבוז משווע של זמן שעלויות השכר באותה תקופה עמד על 5 מיליון שקל".



בבקשה נטען כי למרות הירידה הדראסטית בפעילות החברה, לא צומצמה מצבת העובדים - 140. בנוסף, נטען כי עלות שכרם של שני הנאמנים של החברה האם והחברה הבת ומשרדי עורכי הדין המייצגים אותם במהלך תקופת הקפאת ההליכים עלה בחמשת החודשים על מיליון שקל, וכל זאת על חשבונם של הנושים הלא מובטחים.



בבקשה מציינים הנושים הבלתי מובטחים כי הם הביעו את התנגדותם לכל אורך הדרך למנויים של שני נאמנים שונים לחברות עקב ההוצאות הכבדות שהועמסו על החברות בתקופת הקפאת ההליכים, כאשר למעשה חברת משב תעשיות הינה חברת אחזקות אשר רוב פעילותה מתבצעת דרך משב הנדסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully