וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג התחזק ל-4.876 שקלים

אמיר טייג

20.2.2003 / 16:44

היורו היציג זינק ב-0.94% ל-5.25 שקלים; התחזקות הדולר - על רקע הכוונה להדיח את קליין והחששות מפני הורדה אפשרית של דירוג הבנקים על ידי מעלות


המסחר בשוק המט"ח ממשיך היום את מגמת הפיחות שהחלה אתמול לאחר הידיעות בדבר כוונתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, להדיח את נגיד בנק ישראל, דוד קליין, מתפקידו. הודעת חברת הדירוג הבינלאומי S&P כי עשויה להוריד דירוג האשראי של ישראל אם לא יקוצץ התקציב בשבועות הקרובים גם היא תומכת בהתחזקות הדולר. הדולר היציג התחזק היום ב-0.35% ונקבע ברמה של 4.876 שקלים. לאחר קביעת היציג ממשיך הדולר להיסחר ברמה זו. היורו היציג עלה בשיעור חד יותר של 0.94% ונקבע על רמה של 5.2566 שקלים.

מחדרי העסקות נמסר כי נפח המסחר גבוה יחסית היום. בשעות הבוקר רכשו דולרים בנקים זרים הפועלים מישראל, ולאחר מכן הצטרפו אליהם בנקים מקומיים. עוד מסבירים סוחרים כי כוונת ראש הממשלה שרון להדיח את הנגיד והחשש מהפחתת דירוג של ישראל - הם גורמים נוספים אשר מגבירים את מגמת הפיחות בשער השקל.

הפרסומים כי מעלות עומדת להוריד את דירוג האשראי של בנק הפועלים לאומי והבינלאומי גם הם מצטרפים לגורמים השליליים המעיבים על השקל. אחד הסוחרים מציין כי כבר בשעות הבוקר הסתובבה שמועה לגבי הורדת דירוג הבנקים בין הסוחרים בשוק והשפיעה לשלילה על חוסנו של השקל.

בשוק המט"ח ממתינים לתשובת האמריקאים לבקשת הערבויות של ישראל. בימים אלו נמצאת בארה"ב משלחת הכוללת את בכירי האוצר ונציגות ראש הממשלה. המשלחת דנה עם האמריקאים על נושא קבלת הערבויות והסיוע בהיקף כולל של כ-12 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully