וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלע קיומנו? מנהרות הכותל מושבתות בגלל שביתה, הסיורים בוטלו

עודכן לאחרונה: 18.7.2022 / 13:17

ההסתדרות הכריזה על שביתה בקרן למורשת הכותל, על רקע מבוי סתום במו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי לעובדים, פגיעה בתנאי העבודה ומעבר להעסקה באמצעות חברות כוח אדם. "הם הפכו את העובדים לעבדים. העובדים מקבלים את המשכורות הנמוכות ביותר במשק"

שביתה בקרן למורשת הכותל 2. דוברות ההסתדרות, דוברות הכנסת
כאן שביתה! מה שלא עשה הפחד מפיגועים, עושים יחסי העבודה העכורים/דוברות הכנסת, דוברות ההסתדרות

ההסתדרות הכריזה הבוקר על שביתה בקרן למורשת הכותל המערבי, שתימשך מספר שעות. בהמשך יישקלו צעדים נוספים. השביתה רלוונטית לכ-600 עובדות ועובדים ובמסגרתה הופסקו הסיורים במנהרות הכותל והעבודות במשרדי הנהלת הקרן.

לפני יותר משבועיים הוכרז סכסוך עבודה במקום, בעקבות מבוי סתום במשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי ראשון שישפר את תנאי התעסוקה של עובדי הקרן, וכן פגיעה בתנאי העבודה ומעבר להעסקת עובדים באמצעות חברות כוח אדם.

הקרן למורשת הכותל המערבי עוסקת בביצוע עבודות פיתוח, שימור ואחזקה של הכותל המערבי, ניהול החפירות במנהרות הכותל, הצגת תערוכות והוצאת פרסומים הקשורים לכותל.

שביתה בקרן למורשת הכותל 4. דוברות ההסתדרות,
אכן, ימי בין-המצרים/דוברות ההסתדרות

"חוסר תום לב"

בעילות לסכסוך העבודה שהוכרז בקרן צוין כי: "המעסיק מתנהל בסחבת מכוונת ובחוסר תום לב במשא ומתן, ומסרב באופן עיקש לכל הצעה מצד נציגות העובדים.

המעסיק פוגע בתנאי העבודה של העובדים בכך שהוא משנה באופן חד-צדדי את שכרם והיקף משרתם". עוד צוין כי המעסיק קולט עובדים חדשים באמצעות חברות כוח אדם בתפקידים שאוישו קודם על ידי עובדי הקרן, וכי ישנה "התנכלות המעסיק לחברי ועד העובדים, במטרה להחליש את כוחה של נציגות העובדים ולפגוע ביחסי העבודה הקיבוציים".

sheen-shitof

פתרון טבעי

גבר, הגיע הזמן לשפר את התפקוד המיני ואת הזוגיות שלך

בשיתוף גברא
שביתה בקרן למורשת הכותל 3. דוברות ההסתדרות,
נציגי העובדים השובתים. לדבריהם ההנהלה מורחת אותם למרות רצונם להגיע להסכם קיבוצי/דוברות ההסתדרות

"ההנהלה מורחת אותנו"

יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות, דני בונפיל, מסר: "הם הפכו את העובדים לעבדים. העובדים מקבלים את המשכורות הנמוכות ביותר במשק, ובשנים האחרונות אנו מנסים להגיע להסכם קיבוצי, אך ההנהלה עושה הכל כדי לא לאפשר זאת. לכן, לא הייתה לי ברירה אלא להשבית את המקום לכמה שעות, ולאחר מכן, אם נצטרך, גם לכמה ימים".

יו"ר ועד עובדי הקרן למורשת הכותל המערבי, אמיר תשובה, אמר: "אנחנו רוצים להגיע להסכם קיבוצי, אך ההנהלה 'מורחת' אותנו כבר ארבע שנים. בארבע השנים הללו החליפו כ-80% מהעובדים והביאו עובדי חברות כוח אדם. מתנכלים לוועד, נותנים לנו להרגיש לא רצויים, ולא מוכנים לשתף איתנו פעולה. היועצים מקבלים מיליונים והעובדים נשארים עניים".

תגובת הקרן למורשת הכותל לשביתת העובדים:

"הנהלת הקרן למורשת הכותל המערבי תומכת בשיפור תנאיהם של העובדים והיא פועלת ותפעל למענם. הנהלת הקרן מביעה צער על כך שגורמים חיצוניים גוררים עובדים בודדים לצעדי מחאה שאינם ראויים ופוגעים בקדושת הכותל, בשגרת הפעילות של מנהרות הכותל והעובדים ובמבקרים מהארץ ומחו"ל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully