וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחקר: עד 2006 מחצית מהארגונים יפטרו עובדים באמצעות הדואר האלקטרוני

עינב בן יהודה

20.2.2003 / 12:40

הסיבה לכך הינה הגידול המשמעותי הצפוי בעבודה בשיטת צוותים וירטואליים ועבודה מבוזרת מרחוק; כ-90% מפעולות מיון העובדים יתקיימו אף הם דרך רשת האינטרנט

מחקר המתפרסם בימים אלו על השינויים הצפוי בחדירת האינטרנט אל תחום משאבי האנוש חוזה כי עד 2006 יבצעו כ-50% מהארגונים הגדולים את תהליכי הפיטורים שלהם אך ורק דרך רשת האינטרנט - באמצעות אתר החברה והדואר האלקטרוני. הסיבה לכך הינה הגידול המשמעותי הצפוי בעבודה בשיטת צוותים וירטואליים ועבודה מבוזרת מרחוק.

המחקר של פרופסור טרי גריפית, המתמחה בחקר משאבי האנוש בהיי-טק, שהגיעה בימים אלו לישראל כאורחת תוכנית קלוג-רקנאטי לתואר שני למנהלים בניהול בינלאומי, נערך בקרב מנהלי משאבי-אנוש ומנכ"לי חברות הממוקמות בעמק הסיליקון בארה"ב.

עוד עולה מהמחקר כי ב-2006 כלל הפעולות לאיתור עובדים חדשים לארגון וקליטת קורות חיים יתבצע אך ורק דרך רשת האינטרנט, וכ-90% מפעולות מיון העובדים יתקיימו אף הם דרך רשת האינטרנט. הפעולה היחידה שתמשיך להתבצע בשיטה המסורתית - פנים מול פנים - היא הראיון האישי עם מועמדים חדשים לעבודה. עוד מעריכה גריפית כי ב-2006 כ-60% מפעולות הערכות העובדים, בקשות חופשה, ימי מחלה, דיווח שעות, תלושי שכר וכן הקשר המקצועי עם עובדים עצמאיים וקבלנים יתקיימו אף הם דרך רשת האינטרנט, וללא כל מפגש אישי עם אנשי אגף משאבי האנוש בארגון. להערכתה, תהליך זה יילך ויגבר עם השנים.

בהרצאתה בקלוג-רקנאטי העריכה גריפית כי ההתרחבות הדרמטית הצפויה בעבודה באמצעות צוותים וירטואליים ועבודה מרחוק תשנה לחלוטין את פני שוק העבודה, וצפויה להתרחב לתחומים נוספים מעבר לעולם ההיי-טק. "מצב זה מכריח את מנהלי משאבי האנוש להתמודד עם אתגרים חדשים. הם לא רק ידאגו לעניינים הטכניים של דיווח שעות, גיוס עובדים ואפילו פיטורים, אלא אף יטמיעו שיטות עבודה חדשות שיבטיחו את יעילות העבודה בקבוצות וירטואליות, הנעת עובדים מרחוק, שמירה על אתיקה ארגונית ועוד", ציינה גריפית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully