וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרטנר תעלה ב-6% תעריפיה ללקוחות העסקיים בלבד במארס

ערן גבאי

20.2.2003 / 14:38

פרטנר: הנושא נשקל בהנהלה; שיעור הכנסות פרטנר מהשוק העסקי מתוך סך ההכנסות - כ-30%

חברת פרטנר מתכוונת להעלות את תעריפיה ללקוחות העסקיים בלבד החל ממארס ב-6% - כך נודע ל-TheMarker. חברות הסלולר, שייקרו את תעריפיהן לקראת סוף 2002 בכ-6%-10% בהתאם לחבילות השונות, צפויות להעלות שוב בקרוב את מחירי השירות.

המהלך של פרטנר, בו היא מתכוונת להתמקד תחילה בהעלאת מחירים בשוק העסקי, מפתיע. החברה חיזקה את מעמדה בשוק העסקי בשנה האחרונה והעבירה אליה מספר לקוחות אסטרטגיים, האחרון שבהם חברת אינטל.

השוק העסקי בסלולר מסובסד על ידי חברות הסלולר, ומתחלק בין החברות הגדולות כמעט באופן שווה, כשגם למירס נתח שוק נאה של כ-22%.

הלקוח העסקי מאפשר לחברות הסלולר להגיע לקהלי יעד גדולים יותר, כשהחברות מנסות ליצור סחף של העברת "משפחת הלקוח העסקי", באמצעות מבצעי חבילות משפחה אגרסיוויים. שיעור ההכנסות של פרטנר מהשוק העסקי מתוך סך הכנסות החברה נאמד בכ-30% ללא עלות המכשירים.

הערכות הן שהחברות יעלו גם את מחירי השירות לשוק הפרטי. לאחר ההצהרה האחרונה של המשנה למנכ"ל פלאפון, גיל שרון, לפיה פלאפון גייסה עד כה כ-25 אלף מנויי ESC שרק מחציתם הם מנויי פלאפון, ניתן להעריך שחלק לא מבוטל מה-12 אלף המנויים החדשים של פלאפון נטשו את פרטנר. בינתיים מדובר במספרים קטנים, אך אם הקמפיין של פלאפון יתפוס תאוצה, יכולה להיות לכך השפעה משמעותית יותר בתחרות בשוק.

לפני חודש וחצי אמר ל-TheMarker הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, כי "אם יחולו עליות משמעותיות במחירי השירות שגובות חברות הסלולר בעקבות הורדת מחיר השלמת שיחה ל-45 אגורות ובכל חברות הסלולר במקביל - זו תהיה אינדיקציה לפגיעה ברמת התחרות בשוק הסלולר". הממונה בודק, מזה זמן, חשד לפגיעה בתחרות בשוק הסלולר. חברות הסלולר מעלות את מחיריהן על רקע השוק הרווי וכניסת שירותי הערך המוסף.

מפרטנר נמסר בתגובה כי "בשל התייקרות התשומות בשוק הנושא נשקל בהנהלת החברה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully