וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק לאומי: סרבני פרישה מרצון מנויידים לתפקידים פחות טובים

עינב בן יהודה

20.2.2003 / 15:57

יו"ר הוועד רוט: "אין אפשרות להתייעל מבלי לפטר, מבלי לפרוש מרצון ומבלי לנייד"; תגובת הבנק: ההיענות לפרישה - מעבר לתוכניות שלנו

בעקבות ההיענות הנמוכה לתוכנית הפרישה מרצון בבנק לאומי , הוחלט ל"סייע" לעובדים המתלבטים. ל-TheMarker נודע כי לאחרונה הוחלט בבנק שעובדים העונים על הקריטריונים, ותרומתם לבנק נמוכה יחסית - אך הם אינם מעוניינים לפרוש, יועברו לתפקידים אחרים, שיהוו מבחינתם ירידה בדרגה.

שכרם של העובדים שינויידו לא ייפגע, אך סביר להניח כי הפגיעה במעמדם תגרום להם להיענות לתוכנית הפרישה אותה מציע הבנק. מבנק לאומי נמסר: "200 איש הסכימו לפרוש עד היום וזה מעבר לתוכניות שלנו".

בכיר במערכת הבנקאית ציין: "אין ניודים קיצוניים, הכוללים למשל, ניוד גיאוגרפי. הם לא רוצים לגרום להרעה משמעותית בתנאי העבודה כזו שעזיבת העובד בעקבותיה נתפסת כפיטוריו".

עוד נודע כי נציגי ועד העובדים של בנק לאומי, אותו ועד שיצא בחריפות נגד הפיטורים בבנק הפועלים, אמרו בהזדמנויות שונות לעובדים בבנק כי הוועד אינו מתכונן להתערב לטובת אותם העובדים שיועברו מתפקידיהם. לואי רוט, יו"ר ועד העובדים של בנק לאומי, אמר היום כי היקפי הניוד נמוכים מאוד. "אין אפשרות להגיע להתייעלות מבלי לפטר, מבלי לפרוש מרצון ומבלי לנייד. אנחנו מגיעים להתייעלות מבלי לפגוע בעובדים".

יעד תוכנית הפרישה מרצון של בנק לאומי הינו פרישה של כ-500 עובדים. תוכנית הפרישה מרצון, אותה הציגה ההנהלה בפני כ-2,000 עובדים העונים על הקריטריונים, מיועדת לעובדים הנמצאים בבנק יותר מ-28 שנה ולנשים מעל גיל 60. ההערכות הן כי פיצויי הפרישה יגיעו לכ-250%-300% לעובד, סך כולל של כ-400 מיליון שקל. ב-6 השנים האחרונות פרשו במסגרת תוכניות הפרישה מרצון של בנק לאומי כ-1,200 עובדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully