וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מענק שנתי של עד 12,000 שקלים לאלפי שוטרים. מי המרוויחים?

עודכן לאחרונה: 24.7.2022 / 10:02

על רקע משבר כוח האדם במשטרת ישראל, התבשרו היום 4,200 שוטרים כי יזכו למענקים מיוחדים בגובה של 2,500-12,000 שקלים לשנה. לפיד: "השוטרים ראויים להוקרת התודה שלנו, אבל גם לתיגמול הולם על המחיר האישי שהם משלמים". מי זכאים למענק?

שוטרים ישראלים. ShutterStock
מי יזכו למענקים? שוטרים שמוצבים בתפקידים קשים ושוחקים/ShutterStock

בסוף השבוע נחתם בין המשרד לביטחון הפנים, משרד האוצר ומשטרת ישראל סיכום למתן מענקים שנתיים לשוטרים, בסכום של כ-34 מיליון שקל. הסיכום הוא נגזרת מהסכם גג שכר, ופרטיו סוכמו בחודשים האחרונים.

המענק יינתן לקרוב ל-4,200 שוטרים ושוטרות המשרתים ביחידות ובתפקידים שוחקים וקשים, כגון תחנות המשטרה בחברה הערבית, באזור אגן העיר העתיקה בירושלים (בפרט ביחידת המקומות הקדושים), אופנוענים (תנועה, סיור ויס"מ), חוקרים ומוקדנים במוקד 100.

המענקים ישמשו כלי לשימור ותיגמול שוטרים מצטיינים באוכלוסיות שיוגדרו זכאיות, מתוך מטרה לאפשר למשטרת ישראל לנהל את המשאב האנושי באופן מיטבי, בדגש על מערכים שנמצאים בקשר ישיר עם האזרח ונותנים מענה ראשוני לקריאות. זאת לצד שימור שוטרים בתפקידים ומקומות אשר השירות בהם מציב קושי מיוחד לגייס ולשמור על המשכיות.

מדובר במענקים שינועו בסכומים של בין 2,500 שקלים ל-12,000 שקלים בשנה, זאת בהתאם לוותק ולאופי התפקיד.

משטרת ישראל. ShutterStock
"אלו שהתגייסו להגן ולשרת לא עשו זאת ממניעים כלכליים, אך יש במענקים הללו בכדי לעודד אותם להמשיך לשרת" אומר המפכ"ל, קובי שבתאי/ShutterStock

ראש הממשלה והמפכ"ל מגיבים להסכם

ראש הממשלה יאיר לפיד: "השוטרות והשוטרים שלנו הם אבן יסוד בשלטון החוק, בביטחון הלאומי שלנו ובהגנה על כולנו, ולשם כך אף מסכנים לא אחת את חייהם. הם ראויים להוקרת התודה שלנו, אבל גם לתיגמול הולם על המחיר האישי שהם משלמים. אני מברך את השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, שר האוצר אביגדור ליברמן והמפכ"ל רב-ניצב קובי שבתאי, על עבודה קשה ומאומצת שבסופה הצליחו להגיע להסכם. נמשיך לפעול לשיפור התנאים במשטרת ישראל".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב: "אני שמח שההסכם נחתם והמענקים יועברו כבר בקרוב לשוטרים ולשוטרות, שמשרתים בתפקידים שוחקים וקשים מאוד. הם ראויים להוקרה הזו. נמשיך לפעול לשיפור תנאי השוטרים והשוטרות, שניצבים בחזית המאבק בטרור ובפשיעה".

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "עבודתם של השוטרים והשוטרות במדינת ישראל ראויה להערכה, לא רק במילים אלא גם במעשים ובתקציבים. מתן המענקים בגובה אלפי שקלים יוסיף למוטיבציה של כוחות המשטרה, ויעודד מצוינות בארגון".

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב קובי שבתאי: "הסכם המענקים שנחתם הוא עדות חשובה להערכה ולהוקרה שזוכים לה משטרת ישראל ושוטריה, בפעילותם הנחושה למען ביטחון אזרחי ישראל. אלו שהתגייסו להגן ולשרת לא עשו זאת ממניעים כלכליים, אך יש במענקים הללו בכדי לעודד אותם להמשיך לשרת, ולעודד אחרים להצטרף תחת האלונקה. נמשיך לפעול למען שיפור השכר של שוטרי משטרת ישראל, כי זו חובתנו כפיקוד המשטרה כלפיהם וכלפי בני משפחתם".

מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים תומר לוטן: "לאחר עבודה מאומצת ומורכבת בחודשים האחרונים, הגענו לסיכום מוצלח על מתן המענקים לשוטרים. אני שמח שסייענו להחזיר את הנוגעים בדבר לשיח פורה, שהוביל לסיכומים אשר ימשיכו ויעצימו את משטרת ישראל. לכולם חשובה משטרת ישראל חזקה".

הממונה על השכר, קובי בר נתן: "להון האנושי במשטרת ישראל תפקיד חשוב בהגברת תחושת הביטחון של אזרחי ישראל. אני מברך על התוכנית, אשר נותנת רוח גבית לשוטרי ישראל וכל זאת תוך עידוד מצוינות במשטרה וחיזוק המערכים הבאים בקשר יום-יומי עם האזרח".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully