וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר ההסתדרות ללפיד: אתה מוכרח להציל את מעונות היום

עודכן לאחרונה: 25.7.2022 / 8:29

יו"ר ההסתדרות בפנייה דחופה לראש הממשלה: "נדרשת התערבותך האישית להצלת ענף מעונות היום לפעוטות מקריסה מוחלטת". לדברי ארנון בר-דוד, "כבר עתה ייוותרו 10,000 פעוטות ללא מעון. אם לא יינקטו צעדים מיידיים, יקרוס ענף המחנכות-מטפלות, ובעקבותיו כל ענף מעונות היום"

ילד משחק בצעצועים בחדר מבולגן. ShutterStock
פעוט משחק במעון (אילוסטרציה). לפי יו"ר ההסתדרות כ-10,000 ילדים יישארו ללא פתרון/ShutterStock

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד פנה לראש הממשלה יאיר לפיד וביקש את התערבותו האישית למען הצלת ענף מעונות היום לפעוטות מקריסה מוחלטת. לדברי בר-דוד, "כבר עתה, בשנת הלימודים תשפ"ג ייוותרו 10,000 פעוטות ללא מעון. אם לא יינקטו צעדים מיידיים, יקרוס ענף המחנכות-מטפלות, ובעקבותיו תחום מעונות היום הציבוריים כולו - דבר שיפגע במאות אלפי תינוקות, פעוטות והורים צעירים".

לדברי יו"ר ההסתדרות, "מזה שנים מתריעים הארגונים מפעילי מעונות היום המפוקחים לפעוטות כי הענף עומד בפני קריסה, בין השאר עקב מחסור הולך ומחמיר בכוח אדם. מחסור זה נובע בעיקר מתנאי שכר ירודים, מתנאי העסקה בלתי הולמים, ומתקינה שאינה מאפשרת מתן מענה ראוי לתינוקות ולפעוטות".

ארנון בר דוד בוועידת ההסתדרות. דוברות ההסתדרות,
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד. קורא להתערבות בהולה של ראש הממשלה בסוגיית מעונות היום, שעומדים בפני קריסה/דוברות ההסתדרות

60 מעונות ייסגרו במיידי

בר-דוד מוסיף כי "כבר עתה ידוע כי לפחות כ-60 מעונות יום ציבוריים ייסגרו בשל המחסור החריף במחנכות לגיל הרך. למרות פניות, מחאות ומאבקים מצד הארגונים, לא הוסדרו נושאים קריטיים כגון שיפור מעמדן, שכרן ותנאי עבודתן של המטפלות, וכן התאמת סל התשומות למציאות החיים המשתנה.

באוקטובר האחרון שוב נאלצו הארגונים לצאת למאבק, שבעקבותיו סוכם כי תכונס ועדת המחירים המשותפת למשרד האוצר וזרוע העבודה במשרד הכלכלה והתעשייה לביצוע בדיקת בסיס של התעריף המפוקח. בשבוע שעבר, בהפתעה גמורה, נודע לנו כי ועדת המחירים עתידה להמליץ על העלאה זעומה של תעריף מעונות היום והשתת ההעלאה דווקא על ההורים, שכבר היום משלמים שכר לימוד גבוה שמכביד על משפחות צעירות"."אני פונה אליך בבקשה דחופה זו להתערבותך האישית והמיידית לפתרון המשבר", מסיים יו"ר ההסתדרות את מכתבו לראש הממשלה, ומתריע כי "במצב העניינים הנוכחי יתקשו הארגונים להבטיח את פתיחת שנת הלימודים הקרובה כסדרה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully