וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בזק תערער על האישור להגשת התביעה הייצוגית בסך 103 מיליון שקל

ערן גבאי

20.2.2003 / 17:07

טוענת שתשלום דמי הגבייה נבדק ואושר על ידי שרי התקשורת והאוצר לאורך כל השנים, וכי לתשלום הצדקה מלאה לאור הטיפול הפרטני של מערכות בזק במאחרים

בזק תערער על האישור להגשת התביעה הייצוגית בנושא דמי גבייה על סך 103 מיליון שקל. היום אישר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, גבריאל קלינג, את התביעה הייצוגית נגד בזק שהוגשה על ידי יובל קיכל, באמצעות עורכי הדין בועז וילנסקי ועופר פירט.

בתביעה נטען כי בזק נוטלת מכל לקוח שאיחר בתשלום חשבונו החודשי דמי גבייה, גם כאשר היא אינה מבצעת כל פעולת שכזו - אלא הלקוח שילם מיוזמתו. דמי הגבייה נגבים בנוסף על תשלום הריבית החריגה המוטלת על כל לקוח, בגין כל יום איחור.

בתביעה נטען עוד כי למעשה בזק נטלה לעצמה את החירות להטיל מס על הציבור, ללא כל הסמכה בדין. בית המשפט קבע שלכאורה אכן זהו המצב, ובזק נוטלת דמי גבייה ללא כל הצדקה.

בזק טוענת היום כי תשלום דמי הגבייה נבדק ואושר על ידי שרי התקשורת והאוצר לאורך כל השנים. בנוסף, בזק טוענת כי לתשלום זה יש הצדקה מלאה שכן לקוחות המאחרים בתשלום מאלצים את המערכת לטיפול פרטני, שכרוך בעלויות כבדות לחברה. בזק, לטענתה, אף הוכיחה טענה זו בחוות דעת כלכלית שהגישה לבית המשפט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully