הפרויקט הסולארי הגדול ביותר בצפון יוצא לדרך

הפרויקט הסולארי הגדול בצפון הארץ לקראת הקמה: בנק לאומי יעמיד לחברת טראלייט מימון בהיקף של עד 450 מיליון שקל לפרויקט התענך 1. טראלייט קיבלה גם אישור חיבור לרשת החשמל לפרויקט התענך 2 שצפוי לייצר חשמל בהספק מותקן של 100 מגה וואט. צפי ההכנסות: 2 מיליארד שקל

26/07/2022
פאנל סולארי. ShutterStock
פאנלים סולריים (אילוסטרציה). בקרוב גם בחבל התענך(צילום: ShutterStock)

בשורה משמעותית לשוק החשמל במדינת ישראל: בנק לאומי יעמיד לחברת טראלייט מימון בהיקף של עד 450 מיליון שקל לפרויקט התענך 1. במקביל, טראלייט קיבלה אישור חיבור לרשת החשמל גם לפרויקט התענך 2 שצפוי לייצר חשמל בהספק מותקן של 100 מגה וואט.

פרויקט התענך (1+2), יספק חשמל בהיקף כולל של 250 מגה וואט וצפוי להניב הכנסות של כ-2 מיליארד של במהלך תקופת הפעלתו (23 שנים). במקביל נודע כי טראלייט מקדמת, בשיתוף תנועת המושבים, עוד פרויקט מלבד זה שבתענך (250 מגה וואט): בבקעת הירדן, עם צפי לייצור של 350 מגה וואט. כן דיווחה החברה לאחרונה על מזכר הבנות למכירת זכויותיה בפרויקט סולארי בקנדה ברווח שעשוי להגיע עד ל-80 מיליון שקל

מוקדם יותר השנה קיבלה טראלייט רישיון לאספקת חשמל מרשות החשמל ובכך נכנסה לתחום אספקת החשמל בישראל. הרישיון יאפשר לטראלייט להתקשר ישירות עם צרכנים עסקיים, ביתיים ואחרים, ולספק להם חשמל בהתאם להוראות האסדרה, וזאת לרבות אפשרויות להציע למגזר הפרטי אמצעים להתייעלות אנרגטית ועמדות טעינה לרכבים חשמליים. החברה צפויה לחבר לרשת מאות מגה-וואט סולארי תחת אסדרת השוק החדשה במשק החשמל.

במקביל להתקדמות בישראל, החלה טראלייט לפעול לכניסתה לפעילות משמעותית בתחום הסולארי בבריטניה, כאשר בשלב הראשון החברה מבצעת בדיקות נאותות לפורטפוליו של פרויקטים בהיקף של כ-180 מגה וואט. במקביל לכך, עדכנה החברה בתחילת השנה גם על כניסה לתחום אגירת האנרגיה במסגרת הסכם שיתוף פעולה בלעדי עם חברת BLEnergy מקבוצת בליליוס לצורך פיתוח, מימון, הקמה ותחזוקה של פרויקטי אגירת חשמל עצמאיים מסוג מתח עליון ומתח גבוה בישראל ובאירופה.

בנוסף, הודיעה לאחרונה החברה על הקמת יישות "תעודת ביצועי אנרגיה" (EPC) עצמאית של החברה בתחום הפרויקטים הקרקעיים, וזאת לטובת אימוץ האסטרטגיה לפעול לכל אורך שרשרת הערך של הקמת המערכות הסולאריות.

חברת טראלייט, פועלת בתחום פיתוח וייזום פרויקטי אנרגיה סולארית בארץ ובעולם. לטראלייט שותפות בלעדית עם תנועת המושבים, המאגדת 254 מושבים ברחבי הארץ. בנוסף, החברה השקיעה במספר חברות טכנולוגיה בתחומי האנרגיה הירוקה ותהליכי הייעול אנרגטי. לחברה צבר פרויקטים של כ-750 MW בישראל. מנכ"ל החברה הוא רני ליפשיץ ויו"ר החברה הוא יונל כהן.

רני ליפשיץ, מנכ"ל טראלייט(צילום: פראג' צילום)

רני ליפשיץ, מנכ"ל טראלייט: "אנחנו מעדכנים היום על התפתחויות משמעותיות לקראת הקמת פרויקט הדגל של התענך בצפון הארץ. אישור החיבור לרשת החשמל לפרויקט התענך 2 הינו ציון דרך משמעותי עבור הפרויקט ועבור טראלייט.

האישור הוא למעשה אור ירוק להשלמת הפרויקט להיקף של 250 מגה וואט, שגם הוכרז כפרויקט תשתית לאומית, ומקדם את ישראל צעד משמעותי בדרך להגדלת השימוש בחשמל המופק מאנרגיה סולארית נקייה, ומתוצרת כחול לבן. המשמעות המעשית של 250 מגה וואט היא אספקת חשמל לכ-200 אלף בתים בישראל לאחר קבלת האישור, התקיימו למעשה כל התנאים הנדרשים להשלמת הפרויקט, על שני חלקיו, לקראת הפעלתו המסחרית בהיקף של 250 מגה וואט כבר ברבעון הראשון של שנת 2024.

במקביל, אנו מעדכנים על מזכר הבנות עם בנק לאומי לפיו יעמיד הבנק מימון לפרויקט התענך 1. אנו רואים בהתקשרות זו הבעת אמון מצד הבנק ואבן דרך נוספת לקראת הקמת הפרויקט. טראלייט תמשיך לפעול ליישום אסטרטגיית החברה להרחבה והשבחה של פעילותינו בישראל ובחו"ל. השבחה זו באה לידי ביטוי גם לאחרונה, כאשר חתמנו על מזכר הבנות למכירת הפרויקט הסולארי שבבעלותנו ברווח של עד 80 מיליון שקל, המבטא עלית ערך שהושגה תוך פחות משנה".

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully