עם הקמת מפעל חדש בשדרות: טופ גאם צפויה לקלוט מעל 50 עובדים

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה אישרה תכנית השקעה בסך למעלה מ-94 מיליון שקלים להקמת מפעל נוסף בשדרות של חברת טופ גאם, המייצרת סוכריות גומי ותוספי תזונה. המפעל החדש צפוי לקלוט 53 עובדות ועובדים חדשים

28/07/2022

בישיבת מנהלת הרשות להשקעות שהתקיימה השבוע, אושרה תכנית סיוע לחברת טופ גאם, עבור הקמת מפעל נוסף באזור התעשייה שבשדרות. היקף המענק שתקבל החברה יעמוד על למעלה כ-19 מיליון שקלים, כאשר היקף ההשקעה הכולל עומד על למעלה מ-94 מלש"ח. התכנית צפויה להביא לקליטת 53 עובדות ועובדים חדשים (בנוסף ל- 93 העובדות והעובדים המועסקים בחברה כיום).

לחברת טופ גאם שני תחומי פעילות עיקריים: ייצור סוכריות גומי (בעיקר לשוק המקומי) וייצור תוספי תזונה, המיוצרים כסוכריות גומי ומיוצאים לשווקים הבינלאומיים. בתחום זה, החברה מפתחת ורוקחת לחברות בינלאומיות מובילות, פורמולות ייחודיות ומוצרים חדשים. בין היתר, החברה מציעה תוספי תזונה גם ללא תוספת סוכר, תחת השם "Gummiceuticals", מרכיבים מהצומח, ללא סוכרים אלכוהוליים וסוכרים מלאכותיים.

טופ גאם. יחצ,
טופ גאם(צילום: יחצ)

המפעל החדש בשדרות, יוקם על שטח של כ-11,000 מ"ר, בפארק התעשיות "ספירים" והוא צפוי להתחיל לפעול במחצית השנייה של שנת 2023 ולהגדיל בכפי 3 את כושר הייצור של החברה, ובכך לתת מענה לתחזיות הביקושים הצפויים בשנים הקרובות ובפיתוח של מוצרים חדשים. המפעל החדש יעמוד ברגולציות מחמירות של תחום הפארמה וה-TGA, ויהיה בין המפעלים החלוצים בעולם בתחומים אלו. מדובר בחדשנות בקנה מידה עולמי אשר צפויה להקנות לחברה יתרון תחרותי משמעותי.

שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי: "הקמת המפעל החדשני בשדרות היא בשורה חשובה לאזור כולו ולתעשייה הישראלית. משרד הכלכלה והתעשייה מחויב לתמוך בתעשייה כחול לבן, באמצעות מענקי הרשות להשקעות ובכל דרך שתגדיל את הפריון, תקדם חדשנות ותייצר משרות חדשות".

מנהל הרשות להשקעות שלמה אטיאס: "הרשות להשקעות ממשיכה לתמוך ולחזק את התעשייה הישראלית. אישור תוכנית ההשקעה של מפעל טופ-גם בשדרות הוא ביטוי נוסף למאמצים שלנו להגדלת הפריון בתעשייה, חיזוק הפריפריה והאצת הצמיחה במשק. תעשיית הפוד טק נמצאת בצמיחה והתוכנית שאישרנו השבוע תיתן דחיפה נוספת בתחום החשוב הזה. טופ גם היא הוכחה נוספת שהחדשנות הישראלית לא נגמרת בהייטק ובסייבר וניתן למצוא אותה גם בפסי היצור וגם מחוץ לגבולות העיר תל אביב".

חי חיון, מייסד ונשיא טופ גאם: "אני מודה בשמי ובשם ההנהלה לרשות ההשקעות ולמשרד הכלכלה על האמון והסיוע שניתן במהלך השנים. תמיכה זו למפעל כמו שלנו היא מהותית וחשובה מאין כמוה. ההחלטה של טופ גאם להקים את המפעל הנוסף בישראל, ובעיר שדרות, נבעה מאהבתה למקום וחיבור עמוק לעובדים, תושבי שדרות והסביבה, שהם הנכס העיקרי של החברה, ומתוך רצון אמיתי לסייע לכלכלה הישראלית. התמיכה של הרשות עוזרת לנו להשיג מטרה זו. המפעל שיוקם יכיל בתוכו 2 חטיבות ייצור. האחת תהיה תחת רגולציית פארמה ותעמוד ברגולציה המחמירה של CGMP . המפעל יהיה מצויד בציוד ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר מסוגן. החטיבה השנייה תהיה מתקן שעומד בבקרת איכות מהמחמירות ביותר בעולם תוספי התזונה TGA, אשר תיתן מענה לפיתוחים החדשניים של החברה ותאפשר לה לתת הצעת ערך מהותית, מבודלת ומשמעותית ללקוחותיה האסטרטגיים. אנו גאים להקים את המפעל הנוסף בשדרות ולתמוך בתושבי הדרום כפי שנהגנו ונוהגים שנים".

  • גיוס עובדים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully