טסט לשנה: מה קורה למניות של יבואניות הרכב?

הביקוש לרכב חדש בישראל שובר שיאים, אבל חוסר היצע גורם לירידה במכירות. האם זה מרסק את מניות יבואניות הרכב? לא ממש: אי ודאות באשר להמשך הביקוש המוגבר באווירה של עליית מחירים, הניעה אותן להרחיב את השקעותיהן גם לתחומים אחרים - רק שמבקר המדינה לא יפריע

04/08/2022
הביוקש לרכב עודנו גבוה, הבעיה היא בהיצע ובחשש שהביקוש ירד נוכח עליות המחירים(צילום: ShutterStock)

לא מצליחות לעמוד בביקושים - ומשלמות על כך מחיר: חברות הרכב הציגו ירידה של עשרות אחוזים במספר המכוניות החדשות שמכרו ברבעון הראשון של השנה. הירידה מאפיינת את שנת 2022 עד עתה משפיעה גם על מניות ואיגרות החוב הנסחרות של החברות השונות, המגיבות במגמה מעורבת.

קרסו מוטורוס, יבואנית ניסאן, רנו, אינפיניטי, ודאצ'ה, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של כ-1.5 מיליארד שקל, מייצגת את שאירע לרוב יבואניות הרכב השנה. החברה מכרה 3,084 רכבים ברבעון הראשון של 2022, כמות הנמוכה בכ-45% מסך מכירותיה ברבעון הראשון של 2021 שעמדו על 5,605 רכבים.

שנת 2021 אמנם נחשבת לשנת שיא במסירת רכבים חדשים עם מכירות שעלו על 300 אלף כלי רכב, אך גם כזו שאפשרה העלאת מחיר הרכבים בכ-7% בממוצע לאותה שנה והובילה למחיר רכב ממוצע שעמד על כ-186 אלף שקל.

אך שנת 2022 מראה כי שלצרכני הרכב הישראלים נשאר עוד כסף בכיס, ועד למחצית השנה מחיר רכב חדש בישראל התייקר בעוד כ-8% בממוצע.

העלייה במחירים, עם זאת, לא מנעה את הירידה החדה שהיבואניות הרגישו בהכנסותיהן. כך לדוגמא קרסו מוטורוס הכניסה ברבעון הראשון של השנה כ-900 מיליון שקל המבטאים ירידה של 17.5% לעומת הכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד.

חברת יוניברסל מוטורוס, יבואנית איסוזו, קדילאק ושברולט שסדרות איגרות החוב שלה נסחרות בבורסה בתל אביב, הציגה ברבעון הראשון של השנה ירידה של כ-55% במסירות כלי רכב שעלו לה בירידה של כ-23% בהכנסותיה.

יוניברסל מוטורס מכרה 2,164 מכוניות ברבעון הראשון של 2022 והכנסותיה עמדו על כ-905 מיליון שקל לאותה תקופה. עיקר הפגיעה שחוות חברות הרכב נוגע בירידה במכירות לציי רכב ומוסדיים.

כך לדוגמא יוניברסל מוטורס דיווחה בדוחותיה כי ברבעון הראשון של 2022 רק 49% ממכירות כלי הרכב שלה היו ללקוחות מוסדיים וציי רכב, לעומת 57% ברבעון המקביל אשתקד.

נתוני מכירת כלי רכב של 5 היבואניות הגדולות(צילום: מערכת וואלה!, ללא)

הבעיה: היעדר היצע מספיק

ניכר כי איום הייבוא המקביל עדיין לא נוגס באופן משמעותי בנתח החברות השונות, וגם איום אפשרות הזמנת רכב באופן ישיר מהיצרן באמצעות האינטרנט, כדוגמת המודל שמפעילה חברת המוכניות החשמליות טסלה, גם כן עדיין לא קורם עור וגידים בשאר מותגי הרכב מונעי הבנזין. אך הוא איום שעלול להפוך משמעותי.

האיום היחיד שחברות הרכב מתמודדות עימו כרגע הוא איום היעדר ההיצע, שלא מאפשר לחברות לעמוד בביקושים לרכבים חדשים (שחברות הרכב גם לא יודעות עד מתי יימשכו לאור המחירים העולים).

העלייה במחירים היא כה חדה, עד שאפילו מבקר המדינה הודיע בדצמבר האחרון כי החל בבדיקת התחרותיות בענף ופעילות רשויות המדינה השונות בנדון.

אך הכנסות לחוד ורווחים לחוד, שכן בעיות שרשרת האספקה העולמית, הפוגעות ביכולת החברות לעמוד בביקושים הסדירים, ובוודאי העודפים, לרכבים, גם צמצמו באופן ניכר את עלויות החברות.

צמצום העלויות לצד עליית המחירים הובילו את החברות דווקא לעלייה ברווח התפעולי, שעמד על כ-130 מיליון שקל ליוניברסל ועל כ-162 מיליון שקל לקרסו - עלייה של כ-12% וכ-77% בהתאמה. קרסו אף הציגה עלייה חדה גם ברווח הנקי, שעמד על כ-126 מיליון שקל ומבטא עלייה של כ-108% לעומת הרבעון המקביל לו אשתקד.

קרסו אף הכריזה על דיבידנד של כ-100 מיליון שקל לבעלי מניותיה נכון לתאריך פרסום הדו"ח הכספי של הרבעון הראשון של השנה, ויוניברסל מוטורס דיווחה על דיבידנד כולל בגובה של 100מיליון שקל מתחילת השנה.

חברות הרכב החלו להשתמש ברווחים כדי לאתר הזדמנויות שונות לאור מצב השווקים וכדי להעצים ולגוון את אחזקות הקבוצה. כך לדוגמא, יוניברסל מוטורס השלימה במאי השנה את רכישת אופיס-דיפו מרני צים לפי שווי של 80 מיליון שקל, ובחודש ינואר של שנת 2021 רכשה החברה מניות של חברת הביטוח הפניקס תמורת 234 מיליון שקל.

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: הסוד לשיפור כעת במבצע

מוגש מטעם "גברא"
מניות יבואניות הרכב בבורסה בתל אביב(צילום: מערכת וואלה!, ללא)

ההצלחה של דלק מוטורס

מי שתפסה את עיני המשקיעים במיוחד בנושא היא חברת דלק רכב, יבואנית רכבי מאזדה, פורד ו-BMW הנסחרת בבורסה בתל אביב כ-4.3 מיליארד שקל.

דלק רכב הציגה עלייה חדה של כ-538% במנייתה מאז שפל הקורונה אליו הגיעה במהלך מרץ 2020, ולצידה הציגה עלייה של כ-208% מסוף שנת 2019. מניית החברה אף עלתה ב-11.36% מתחילת השנה - נתון מפתיע לאור מצב חברות הרכב כיום ואי הודאות האופפת אותן קדימה.

העליות מיוחסות גם לדוחות המצוינים של החברה בשנת 2021, שנהנתה מגל העליות בהייטק עם מכירות שיא של רכבי יוקרה, אך גם מהשקעותיה ביצרנית שבבי הבינה המלאכותית היילו, בחברת החיישנים אינוביז, לצד השקעות בחברות טכנולוגיה נוספות ואחזקות כדוגמת חברת פעילות המיחזור והתפלת המים ורידיס.

שוק הרכב ככל הנראה ישתנה ולא יהיה זהה לזה שהכרנו טרום הקורונה, ועימו ישתנו גם הדמויות המובילות את האחזקות בו, שיהפכו את תחום הרכב לאחזקה אחת נוספת מתוך פרוטפוליו של אחזקות.

דבר אחד, עם זאת, לא משתנה: כאשר הישראלי רוצה משהו - אין לו תקרת מחיר, והחברות יודעות לנצל זאת היטב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully