וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מוטורולה רוכשת 20% מאפקון תעשיות תמורת 6 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

23.2.2003 / 9:16

בנוסף, מתחייבת מוטורולה להעניק לחברה הלוואה לא צמודה ולא נושאת ריבית לתקופה של 50 שנה על סך של 4 מיליון שקל; מוטורולה וקבוצת שלמה שמלצר חתמו על מזכר הבנות

חברת מוטורולה חוברת לשלמה שמלצר כמשקיעה בחברת אפקון תעשיות , לשעבר פויכטונגר תעשיות. חברת מוטורולה תרכוש 20% ממניות אפקון תעשיות תמורת השקעה של 6 מיליון שקל. המניות מוחזקות היום בבעלות בנק לאומי , שהיה הנושה הגדול ביותר של קבוצת פויכטונגר בעת שנכנסה להליך של הקפאת הליכים עם קריסת קבוצת פלד גבעוני. בנוסף, מתחייבת מוטורולה להעניק לחברה הלוואה לא צמודה ולא נושאת ריבית לתקופה של 50 שנה על סך של 4 מיליון שקל.

הסכום הכולל, בהיקף של 10 מיליון שקל, יופקד על ידי מוטורולה בנאמנות ויועבר לחברה מיד לאחר יציאתה של החברה הבת של אפקון תעשיות, אפקון בקרה ואוטומציה, מהליך של הקפאת ההליכים. ביום חמישי האחרון הגישה אפקון בקרה ואוטומציה בקשה לבית המשפט להוציאה מהליך של הקפאת ההליכים, בנימוק של ביצוע פעולות ייעול והבראה בחברה האם, אפקון תעשיות, מנוי דירקטוריון חדש והערכת המנהל המיוחד כי החברה יכולה לפרוע את התחייבויותיה לכלל הנושים.

תנאי נוסף להתממשותה של העסקה הוא קבלת אישור המנהל המיוחד של החברה, חן ברדיצ'ב, כי סכום ההשקעה בסך 10 מיליון שקל ייחשב לחלק מהאשראי להון חוזר שהתחייבה החברה האם, שלמה, להעניק לאפקון תעשיות. תנאי נוסף להשלמת העסקה הוא מתן מעמד שווה לאותם 10 מיליון שקל כפי שניתן לאשראי בהיקף של 40 מיליון שקל שהועמד על ידי קבוצת שלמה והבנקים עת רכשו את החברה. בינתיים, מדובר במזכר הבנות שנחתם בין הצדדים והחברות ימשיכו בשבועות הקרובים לפעול לחתימתו של הסכם מפורט ביניהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully