וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הושקה ברהט תוכנית שתכשיר עשרות צעירות בדואיות בבניית אתרים

יצאה לדרך ברהט תוכנית "טרייב", שמוביל מרכז לאודר לקידום תעסוקה בנגב בשיתוף פעולה עם עמותת תמר ו-"טרייב סטודיו להעצמה". התוכנית נותנת לראשונה הזדמנות לצעירות בדואיות ללא רקע וניסיון להקים בתוך שנה עסק עצמאי לבניית אתרים.

תוכנית טרייב. יחצ,
תוכנית טרייב/יחצ

תוכנית "טרייב" הושקה אתמול (שלישי) ברהט. התוכנית מופעלת על ידי מרכז לאודר בשיתוף פעולה עם עמותת תמר, JNF ארה"ב וטרייב סטודיו - פלטפורמה להעצמה, בתמיכה ממשלתית של מינהל תעסוקת אוכלוסיות בזרוע העבודה, במסגרת "מענקי חדשנות בתעסוקה". לתוכנית הצטרפו עד כה במחזורה הראשונה כ-20 נשים צעירות מהחברה הבדואית שרוצות לשנות את חייהן ולהקים עסק עצמאי.

במסגרת תוכנית "טרייב סטודיו" לאורך השנה הקרובה יוכשרו הנשים בהקמת אתרים על פלטפורמת וויקס, דבר שיאפשר להן עבודה כעצמאיות לאחר הקורס בתוך מעטפת עסקית כוללת. קהל היעד הוא נשים בדואיות שאינן עובדות או שעובדות בשכר נמוך ומעוניינות לרכוש מקצוע שיאפשר להן פרנסה והתפתחות אישית.

התוכנית כוללת הכשרה בעיצוב ופיתוח אתרים, שירות לקוחות, מפגשי הכנה להקמת עסק ושנת עבודה בליווי ובהדרכה של איש מקצוע תוך יצירת חיבורים ללקוחות פוטנציאלים. התהליך מלווה בסדנאות העצמה והכנה לעבודה. בסיום התוכנית המשתתפות ידעו לבנות אתרים עבור לקוחות עסקיים, מאתר תדמית ועד חנות אינטרנטית (e-commerce).

התוכנית כוללת 20 מפגשים ביסודות העיצוב המכסים את כל מה שנלמד בנושא הזה בקורסים במכללות. המשתתפות ילמדו גם על סכמות של צבעים, ניגודים וכלים נוספים שיפתחו את היכולת היצרתית שלהן בתחום העיצוב.

בונים קהילה של נשים מעוררות השראה

התוכנית החלה כפיילוט בשנה שעברה בירוחם. השנה המיקוד הוא ברהט עבור החברה הבדואית ובאופן מדויק עבור נשים בגילאים 18-35. ההרשמה לתוכנית טרם נסגרה וצפויות להצטרף עוד נשים למחזור השני שיפתח בקרוב.

יוזמי התוכנית מקווים כי הבוגרות יהוו מודל עבור נשים צעירות וניתן יהיה לראות גידול במספר הנשים הלומדות עיצוב ופיתוח אתרים בחברה הבדואית. כל אישה שתקים עסק מצליח תוכל להעסיק נשים נוספות מהחברה הבדואית ולהרחיב את מעגל התעסוקה בחברה זו. תחום בניית האתרים מאפשר לנשים הבדואיות תעסוקה גמישה הנותנת מענה גם לצרכים תרבותיים, דתיים וחברתיים.

יוליה איתן, ראש מינהל תעסוקת אוכלוסיות בזרוע העבודה: "שילוב החברה הערבית בתעסוקה הינה משימה לאומית ראשונה במעלה ואתגר כלכלי-חברתי משמעותי וחשוב. אתגר זה דורש מאיתנו לפתח יחד מגוון של פתרונות יצירתיים וחדשים, כמו התוכנית הנהדרת הזו אשר נבחרה מבין רבות במסגרת מסלול הקורונה של מנגנון "מענקי חדשנות בתעסוקה". אנו מברכים על שיתוף הפעולה והעבודה עם כלל השותפים הנפלאים, במטרה להביא לתעסוקה איכותית גם בקרב נשים מהמגזר הבדואי".

נמרוד הס, מעצב UX/UI ומדריך בפרויקט "טרייב", סיפר: "זה מאוד מרגש לראות נשים שמשקיעות בעצמן ונפתחות לעולמות חדשים. פגשתי נשים אינטליגנטיות המגיעות מרקע מגוון ועם המון מוטיבציה ללמוד ולהתפתח. אני מאמין שהן יהוו מודל לחיקוי לסביבה שלהן. גם בסיום הקורס ממשיכים במרכז לאודר ובתוכנית 'טרייב' ללוות אותן כל הזמן, לקשר אותן ללקוחות ולפתח את העסק העצמאי".

קרן גוז לוין, מנהלת תחום תעסוקה בעמותת ארץעיר המפעילה את מרכז לאודר, מסרה: "אנחנו עוסקים בפיתוח כלכלי ולכך חשובה תעסוקה מלאה ואיכותית"רכישת המיומנות החדשה תסייע למשתתפות להרחיב את פוטנציאל ההכנסה שלהן ולתרום לכלכלת המשפחה ולכל הנגזר ממנה, בריאות, השכלה, ופנאי. אנו במרכז לאודר מאמינות ומאמינים כי תעסוקה איכותית וקידום כלל המגזרים החיים בנגב הם מרכיב חיוני בהתפתחות ובצמיחה של אזור אסטרטגי זה במדינת ישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully