וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: יחידת ההשתתפות של גבעות זינקה ב-80%

אלי דניאל

25.2.2003 / 17:16

השלימה עלייה של 200% ב-3 ימי מסחר; המעו"ף ירד ב-1.5%; חולשה במניות לאומי והפועלים בעקבות תחזיות מאכזבות שפירסם UBS ורבורג

המגמה השלילית בבורסה של תל אביב נמשכה גם היום, על רקע ירידות השערים שנרשמו אמש בוול סטריט והחולשה בבורסות אירופה שאיבדו 2%-3%, בעקבות התגברות החששות ממלחמה בעיראק. מדד המעו"ף רשם ירידה של 1.5% לרמה של 305.86 נקודות, מדד תל אביב 100 השיל 1.1% לרמה של 313.86 נקודות ומדד התל-טק 15 נע מטה ב-0.7% לרמה של 170.28 נקודות. מחזור המסחר הסתכם בכ-90 מיליון שקל בלבד.

מניות בנק הפועלים ובנק לאומי סיימו את המסחר בירידות - הפועלים ירדה ב-1.5% ולאומי השילה 1%. כל זאת, לאחר שהאנליסט סטיבן לוי מבית ההשקעות יו.בי.אס ורבורג פירסם הבוקר עדכון להמלצותיו למניות שני הבנקים. לוי הפחית משמעותית את תחזיותיו לגבי תוצאות שני הבנקים ברבעון הרביעי, וזאת בשל ההידרדרות בתנאים המקרו-כלכליים בישראל.

לוי העריך כי בנק הפועלים יבצע הפרשה בשיעור של 1.5% מתיק האשראי שלו, לעומת תחזית קודמת להפרשה בהיקף של כ-1.17% מתיק האשראי. להערכת לוי יסיים בנק הפועלים את הרבעון הרביעי עם הפסד של כ-48 מיליון שקל בשל ההפרשות הגדולות לפיצויי עובדים. באשר לבנק לאומי - על פי תחזיתו של לוי יציג רווח רבעוני של 63 מיליון שקל.

פעילים בשוק ציינו הבוקר כי מניית הפועלים סובלת מלחץ לקראת מחר - המועד בו ישתחררו מחסימה כ-56 מיליון מניות של עובדי הפועלים, ששוויין הכספי הוא כ-360 מיליון שקל.

בשונה ממניות הפועלים ולאומי, מניות המזרחי וטפחות רשמו עליות של 0.5% ו-0.4%, בהתאמה. עליות אלה נובעות מהדו"חות הטובים אותם פירסם היום בנק טפחות, במסגרתם הוא הציג גידול של כ-4% ברווחיו השנתיים לרמה של 211 מיליון שקל.

יחידת ההשתתפות של גבעות עולם המשיכה במסעה המהיר כלפי מעלה, לאחר שזינקה ב-80% במחזור גבוה של כ-3.2 מיליון שקל. יחידת ההשתתפות השלימה בכך עלייה מצטברת של 200% בשלושת ימי המסחר האחרונים, מאז נודע לראשונה על "סימני נפט" בקידוח מגד 4 שהיא מבצעת בראש העין.

מניית בזק השילה 0.8% בעקבות החלטת החברה לדחות את מועד פרסום הדו"חות הכספיים לשבוע הבא. דחייה זו נעשית על רקע בקשת החברה מדויטשה בנק להכין עבורה עדכון להערכת השווי הקודמת אותה הכין הבנק הגרמני על חברת הסלולר פלאפון. על פי ההערכות, הערכת השווי החדשה עלולה לגרור ביצוע הפרשה בהיקף של כ-60 מיליון דולר.

מניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי רשמו אף הן ירידות. מניית אי.די.בי אחזקות ירדה ב-2.9%, אי.די.בי פיתוח השילה 2.4%, מניית כלל תעשיות נעה מטה ב-1.4%, ומניית דיסקונט השקעות נסוגה ב-1.6%.

מניית טאואר עלתה ב-4.6%, בעקבות הזינוק המרשים בשיעור של 12% אותו היא ביצעה אמש בבורסת הנאסד"ק לאחר שפורסמו תוצאותיה לשנת 2002.

מבין שאר המניות הדואליות בלטו מניית טבע , שריכזה את המחזור הגבוה בשוק - 15.7 מיליון שקל, תוך שהיא נעה מטה ב-0.2%, מניית ריטליקס שהדרימה ב-2% ומניית דלתא שאיבדה 1.9% .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully